... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
.domino
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 2.7.2021
Auto: BMW 3 GT F34
Kraj: Prešovský

Android auto

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 08:36

Neviete ake su moznosti prepojenia android mobilu s autom? Da sa to vobec? Napriklad zrkadlenie, navigacia, ... . Dakujem
BMW 3 GT Xdrive, F34, B47D20A
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android auto

Štvrtok, 19. Augusta 2021, 08:47

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 04:07, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Android auto

Nedeľa, 29. Augusta 2021, 13:48

cez pridavny mmi box je mozne rozbehat android auto, id5/6 mozu mat screen mirroring
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Leftism
Príspevky: 37
Registrovaný: 5.2.2012
Auto: BMW F30 330D xdrive
Kraj: Bratislavský

Re: Android auto

Nedeľa, 10. Októbra 2021, 13:48

.domino napísal:
Neviete ake su moznosti prepojenia android mobilu s autom? Da sa to vobec? Napriklad zrkadlenie, navigacia, ... . Dakujem

samozrejme, ze sa to da..napriklad jednoduchym prekodovanim pomocou USB kluca. Ale zalezi od typu firmwaru
ja som to prave riesil s apple car play a myslim, ze je v tom zahrnuty aj android screen mirroring
https://easybimmercoding.com/products/b ... fullscreen

pre mna to bol ten najjednoduchsi postup, mne stacilo USBcko so suborom a mam apple car play nafurt :)
+ za 30 dolarov update map na rok 2021...not bad!
e46 320d, e90 318d a momentalne F30 330d xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Android auto

Utorok, 19. Októbra 2021, 14:21

screen mirroring nieje android auto
inac tuto sluzbu robim uz skoro rok, len chapem Rob ma troska lepsiu reklamu :), btw ak si marinak tak ma dalsie zlavy :)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
.domino
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 2.7.2021
Auto: BMW 3 GT F34
Kraj: Prešovský

Re: Android auto

Nedeľa, 5. Decembra 2021, 11:01

Tak komunikoval som priamo s BMW. Na zaciatku to vyzeralo slubne stacilo aktivovat sluzbu "CONNECTED DRIVE", ktoru SK trh neponuka, preto som presiel do CZ. Tam som skusobne sluzbu aktivoval no neuspesne :(. Nasledne som dostal nasledne vyjadrenie.

Dobrý den,

zkontroloval jsem ještě jednou Vaše vozidlo, a chybí zde jedna důležitá součástka a kód 06NP včetně 06NS, což je důležité v rámci telefonického připojení. Vozidlo sice disponuje navigačním asistentem professional SA 609, nedovoluje zrcadlit vybrané telefony Android přes Miracast na displej vozidla. V předchozím emailu jste zmínil i další alternativu a to Apple Car Play Preparation /SA 6CP/. Zde vozidlo technicky a výbavou způsobilé je, služba je zároveň dostupná v našem e-shopu k zakoupení. Pokud tedy zvolíte tuto variantu, můžete postupovat dle návodu, který jsem Vám již zaslal anebo nás kontaktovat telefonicky abychom společně službu ve vozidle aktivovali.

Pozn. Apple Car Play nie je riesenim. Pouzivam android.

Mate nejaky navrh ako sa to da spravit?
BMW 3 GT Xdrive, F34, B47D20A
 
.domino
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 2.7.2021
Auto: BMW 3 GT F34
Kraj: Prešovský

Re: Android auto

Nedeľa, 5. Decembra 2021, 11:02

jararak napísal:
screen mirroring nieje android auto
inac tuto sluzbu robim uz skoro rok, len chapem Rob ma troska lepsiu reklamu :), btw ak si marinak tak ma dalsie zlavy :)
Vedel by si to v mojom pripade spravit? Co to obnasa? Kto je Rob? :). V podstate by som chcel bud android auto, alebo aspon zrkadlenie. Neviem co je mozne a kolko by to stalo.
BMW 3 GT Xdrive, F34, B47D20A
 
.domino
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 2.7.2021
Auto: BMW 3 GT F34
Kraj: Prešovský

Re: Android auto

Nedeľa, 5. Decembra 2021, 11:08

Leftism napísal:
samozrejme, ze sa to da..napriklad jednoduchym prekodovanim pomocou USB kluca. Ale zalezi od typu firmwaru
ja som to prave riesil s apple car play a myslim, ze je v tom zahrnuty aj android screen mirroring
https://easybimmercoding.com/products/b ... fullscreen

pre mna to bol ten najjednoduchsi postup, mne stacilo USBcko so suborom a mam apple car play nafurt :)
+ za 30 dolarov update map na rok 2021...not bad!
Toto vyzera zaujimavo. Nie je potrebne hardverova suciastka? V BMW mi vraveli, ze bez zasahu cisto SW sa to neda. :(
BMW 3 GT Xdrive, F34, B47D20A
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Android auto

Utorok, 7. Decembra 2021, 12:19

.domino napísal:
Toto vyzera zaujimavo. Nie je potrebne hardverova suciastka? V BMW mi vraveli, ze bez zasahu cisto SW sa to neda. :(

ozvi sa mi, poriesime, vsetko sa da ;)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Android auto

Utorok, 7. Decembra 2021, 12:22

.domino napísal:
Vedel by si to v mojom pripade spravit? Co to obnasa? Kto je Rob? :). V podstate by som chcel bud android auto, alebo aspon zrkadlenie. Neviem co je mozne a kolko by to stalo.

rob hebb - majitel stranky easybimmercoding.

android auto nieje podporovany, je mozne ho aktivovat az od ID7 ktore v f30 urcite nenajdes, alebo pomocou MMIboxu tuto funkciu pridat, ale je to take troska prznenie systemu.
zrkadlenie, to by nemal byt ziaden problem pridat, ale nieje to uplne 100%, zalezi od telefonu a jeho rozlisenia, ale zvecsa mas tak cca 1cm ramik hore/dole a tak 2-3cm po stranach aj ked to mas nazoomovane, ale da sa to.

ked hod mi tvoje vin nech pozrieme co mas vlastne za system a co sa s nim da robit.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
.domino
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 2.7.2021
Auto: BMW 3 GT F34
Kraj: Prešovský

Re: Android auto

Utorok, 7. Decembra 2021, 17:10

jararak napísal:
rob hebb - majitel stranky easybimmercoding.

android auto nieje podporovany, je mozne ho aktivovat az od ID7 ktore v f30 urcite nenajdes, alebo pomocou MMIboxu tuto funkciu pridat, ale je to take troska prznenie systemu.
zrkadlenie, to by nemal byt ziaden problem pridat, ale nieje to uplne 100%, zalezi od telefonu a jeho rozlisenia, ale zvecsa mas tak cca 1cm ramik hore/dole a tak 2-3cm po stranach aj ked to mas nazoomovane, ale da sa to.

ked hod mi tvoje vin nech pozrieme co mas vlastne za system a co sa s nim da robit.
WBA8T51020G537947
BMW 3 GT Xdrive, F34, B47D20A
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Android auto

Sobota, 11. Decembra 2021, 11:15

takze mal by byt osadeny system nbt evo id5, ma dost stary firmware, cize sice mozme urobit nastavenia cez USB, ale fullscreen to nebude, taktiez troska pochybujem, ze fyzicky je osadena wifi antena. Cize co vieme urobit je aktivovat screen mirror/carplay aj cez usb s tym ze nepojde fullscreen s tym, zeby som poslal wifi antenu ktoru by si si namontoval sam (spolu 6 srubiek ktore treba odsrubovat a nacvaknut jeden konektor), alebo by sme to nechali na nejaky pozdnejsi datum, ked budem na vychode a tam to spolu aktivovali, popripade nahrali novsi firmware ktory by uz podporoval aj fullscreen
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
BMW x4 ZH
Príspevky: 4
Registrovaný: 5.12.2021
Kraj: Banskobystrický

Re: Android auto

Sobota, 11. Decembra 2021, 20:36

Viem keď máte android obrazovku v aute tak by ste mali mať v mobile apku Android auto a tam vám ukáže postup aspoň keď som pozeral tú aplikáciu tak mi to tak ukazovalo neviem či Vám to pomôže. Viac o tom neviem ak by Vám to nepomohlo skúste iné rady😁
 
.domino
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 2.7.2021
Auto: BMW 3 GT F34
Kraj: Prešovský

Re: Android auto

Nedeľa, 12. Decembra 2021, 07:03

BMW x4 ZH napísal:
Viem keď máte android obrazovku v aute tak by ste mali mať v mobile apku Android auto a tam vám ukáže postup aspoň keď som pozeral tú aplikáciu tak mi to tak ukazovalo neviem či Vám to pomôže. Viac o tom neviem ak by Vám to nepomohlo skúste iné rady😁
Ee, nemam moznost android auto ani zrkadlenie standardne v menu. Aj tak vdaka 😉
BMW 3 GT Xdrive, F34, B47D20A

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fafa111, igorogi3 a 2 neregistrovaní