... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Utorok, 16. Februára 2021, 17:34

Na teba
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Utorok, 16. Februára 2021, 17:49

No niektore sa roztrhli aj ked neboli natiahnute,uz si len vybrat do ktorej skupiny chce clovek patrit....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Utorok, 16. Februára 2021, 18:36

Abyssko napísal:
Na teba
A ako si to zistil? Z VIN? Samotné výmeny možno nie sú problém, pokiaľ bolo jazdené normálne. Ty vieš ako bolo jazdené? Ja nie.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Utorok, 16. Februára 2021, 18:51

kiski napísal:
A ako si to zistil? Z VIN? Samotné výmeny možno nie sú problém, pokiaľ bolo jazdené normálne. Ty vieš ako bolo jazdené? Ja nie.
Viem, ze treba menit. Nerozmyslam nad tym ci náhodou ten predomnou menil olej po 15 000 aj ked to nemusel. Viem ze 98%ludi to ma v pici. My patrime k tym 98%. Ak ti nestrelila retaz este doteraz, gratulujem. Ja mam 219 000 na tachometri a vzdy ked to auto vyjebem do cervenych tak ratam ze je to poslednu zvuk toho motora ktory mozem pocut. Retaz jiz brzy (ak sa dojzije a nepusti)
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Utorok, 16. Februára 2021, 21:55

No neviem, ale čo mám ja informácie, tak na mojom motore reťaz nie je treba meniť. Samozrejme neviem, ako bol menený olej predo mnou, ja ho mením každých 15000km, interval nulujem až pri druhej výmene, pri prvej sa mi nechce :mrgreen:

Auto mám od 234 000. Čo sa dialo dovtedy, netuším. Ale podľa zvuku to vyzerá ok. Všetko ukáže čas.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Matejmat
Príspevky: 1
Registrovaný: 6.3.2021
Auto: Bmw x5
Kraj: Trenčiansky

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Sobota, 6. Marca 2021, 15:47

Ahojte, prikladám moju skúsenosť. Kúpil som bmw x5 e53 160kw 2006 240tis km.(bolo to overené podľa servisky a potom stk) Zo všetkých strán som počúval o nesmrtelnej reťazi od majitelov aj na internete tak som to nevymenil a pritom do servisu išlo po kupe 3000€ na všetko ostatné. Hneď 3000km roztrhlo strednú reťaz zlomilo obe vačky zadrelo olejove čerpadlo. Zohnal som druhý motor z česka za 580€ už je nahodený je v oveľa lepšom stave ako bol ten moj a nebolo absolutne rentabilne to skladať. Auto už ide je v ňom tak 5500€(komplet brzdy, rozvody, vonkajšie rozvody remenica, vsetky oleje aj v prevodovke, chladič, repas štarter alternator, vankuše, veškera elektronika uz je v poriadku.) Prvý a posledný krát som si kupil BMW veď sa musim stať
Mechanikom aby mi to služilo riešil som za tych 3000km tolko problemov že až a to bolo ešte v celkom schopnom zachovalo stave to auto😂
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Sobota, 6. Marca 2021, 17:32

Podla servisky a STK overis barani vies co. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
///majak
Príspevky: 40
Registrovaný: 8.4.2021
Auto: BayerMotorWergel
Kraj: Bratislavský

Re: Rozvodová reťaz - meniť alebo nie?

Streda, 6. Októbra 2021, 07:45

Prvý- a poslednýkrát... Zabudol si dopísať, koľko bola nákupná cena... Vo všeobecnosti by som ale pri takom veku a nájazde rátal hodnotu servisného nakladu ako tretinu hodnoty nákupu... Howgh. Predpokladám totiž, že si tú X5 nekupoval za €15.000,-, takže si asi zle rátal pred nákupom celkové náklady.
Ja budem musieť riešiť rozvody na M57D30TÜ2, keďže nájazd je momentálne necelých 313k km.
Ďalej ložiská kolies (rovno všetky štyri, nech to nie je ako u cigáňov), diversity (DO je KO, aj keď napätie do káblika prichádza - merané), nefunkčný zadný ostrekovač, kontakt na prednom pravom čítacom svetle (zhasína po zapnutí), kĺbik na uchytenie hydrauliky vzpery piatych dverí (pri zatváraní tá vzpera vypadáva z kĺbu), mierne sa vpredu ozývajú čapy tyčiek / silentbloky ramien (neviem presne rozlíšiť, nie som mechanik), v tej súvislosti rovno preverím aj homokinetické kĺby, kotúče + platničky.
Samozrejme to rovno celé spojím aj s výmenou komplet tekutín a filtrov, treba dotiahnuť ručnú brzdu a opraviť Westfaliu (zhrdzavel motorček).
Určite som ešte na niečo zabudol, prípadne sa objavia nejaké drobnosti.
Už pri nákupe som ale počítal, že takéto veci budem určite robiť skôr, či neskôr, tomu zodpovedala cena, a tiež moja celková predstava o potrebnej investícii...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných