... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
GTi101
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.5.2019
Auto: BMW 318 dT
Kraj: Trenčiansky

Remenica vodnej pumpy

Nedeľa, 3. Októbra 2021, 19:55

Ahojte,
včera mi odletela remenica vodnej pumpy, stalo so ta už niekomu?
Našiel som ju spadnutú v motore, vyzerá to tak, ako zodraté ozubenie
na remenici. Napadlo ma , či to nespôsobila remenica na kľukovej hriadeli , jej vibrácie ale tá vyzerá
v poriadku, napínacia kladka a vodná pumpa tiež OK.
N 47 D20 A 5/2008
95 000 km
servis len BMW , v máji na prehliadke vraj všetko na 100 %.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Remenica vodnej pumpy

Pondelok, 4. Októbra 2021, 11:19

remenica na pumpe nie je zvlast vymenitelny diel, vymenit pumpu a skontrolovat vonkajsi rozvod...pri prehliadke bola OK a teraz odisla, toto su pri tych otackach vacsinou nahle zavady
tiez som kontroloval pred cestou do DE a po ceste naspat sa rozletela...
 
GTi101
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.5.2019
Auto: BMW 318 dT
Kraj: Trenčiansky

Re: Remenica vodnej pumpy

Pondelok, 4. Októbra 2021, 12:15

Koľko si mal km? Toto sa mi ešte na žiadnom aute nestalo,aby odletela remenica.
A boli aj také, ktoré mali 300 t +. Ale podľa reakcii na fóre to nebude až taká častá závada,
teda počul som veľa o hlavnej remenici ale o tej z vodnej pumpy nič.
Neviem či mám pátrať po príčine alebo je to len ďalší konštrukčný prešľap N 47 motora.
Auto jazdilo 85 % diaľnice, Pri jazde mestom som štart stop vypínal.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Remenica vodnej pumpy

Pondelok, 4. Októbra 2021, 13:17

To je jedno kolko km.. proste velmi nestastne zlyhanie. Ta remenica je tam nalisovana, nikdy som o tom nepocul na ziadnom aute, ani na tych, kde je remenica dokonca z kompozitneho plastu, kde by sa dalo cakat, ze praskne cim remenica odpadne. Podaj si sportku, mas stastie. :D
 
GTi101
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.5.2019
Auto: BMW 318 dT
Kraj: Trenčiansky

Re: Remenica vodnej pumpy

Pondelok, 4. Októbra 2021, 20:37

Nepovedal by som, že nešťastné zlyhanie, ale zlyhanie pánov konštruktérov v BMW alebo ich dodávateľov. Myslím, že kúpiť si prémiovú značku a spoliehať sa na šťastie , to k sebe nejde. Alebo kúpiť si prémiovú značku, však je k tomu dobrá asistencia a garancia mobility.Takže o šťastí a nešťastí sa tu nechcem baviť.
Potrebujem len poradiť, či už niekto tento problém riešil a čo bola príčina. / Ak soudruzy v BMW neudělali chybu/.
Alebo existuje náhrada s vyriešeným problémom, myslím osadenie na tisíchran a dva pevnostne rôzne materiály-oceľ a plast alebo z čoho tá remenica je?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Remenica vodnej pumpy

Pondelok, 4. Októbra 2021, 20:59

Toto nie je bezna vec co sa stava, takze bmw by som z toho nevinil, ich treba vinit z tych horsich a fatalnejsich veci, co sa na n47 deju :)
Takze ako som pisal, skontrolovat vonkajsi rozvod pri vymene pumpy
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Remenica vodnej pumpy

Pondelok, 4. Októbra 2021, 21:10

GTi101 napísal:
Nepovedal by som, že nešťastné zlyhanie, ale zlyhanie pánov konštruktérov v BMW alebo ich dodávateľov. Myslím, že kúpiť si prémiovú značku a spoliehať sa na šťastie , to k sebe nejde. Alebo kúpiť si prémiovú značku, však je k tomu dobrá asistencia a garancia mobility.Takže o šťastí a nešťastí sa tu nechcem baviť.
Potrebujem len poradiť, či už niekto tento problém riešil a čo bola príčina. / Ak soudruzy v BMW neudělali chybu/.
Alebo existuje náhrada s vyriešeným problémom, myslím osadenie na tisíchran a dva pevnostne rôzne materiály-oceľ a plast alebo z čoho tá remenica je?
Vobec si nepochopil.. ziadny problem s tym nieje. Ze tebe jebol 1 kus z doslova stotisicov je proste nestastie, nic viac. Kupujes si auto-spotrebak, nie rover na mars kde sa na 50x roentgenuje kazdy srob, ci nema vnutorne trhliny. Ziadna nahrada nieje, na co.. Tie pumpy vydrzia okolo 300k a chcipnu na loziskach, nie remenici. To je cele.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Remenica vodnej pumpy

Utorok, 5. Októbra 2021, 05:54

GTi101 napísal:
Ahojte,
včera mi odletela remenica vodnej pumpy, stalo so ta už niekomu?
Našiel som ju spadnutú v motore, vyzerá to tak, ako zodraté ozubenie
na remenici. Napadlo ma , či to nespôsobila remenica na kľukovej hriadeli , jej vibrácie ale tá vyzerá
v poriadku, napínacia kladka a vodná pumpa tiež OK.
N 47 D20 A 5/2008
95 000 km
servis len BMW , v máji na prehliadke vraj všetko na 100 %.
Boha mas pomaly 14 rocne auto, co tam po najazde, cas je rovnaky ak nie vacsi nepriatel plastov a gumy ako najazd. Nechapem co tam chces vysetrovat, z pohladu BMW to uz davno nemalo jazdit.

Skutocne napicu den zacina takto:
Prílohy
7855EB01-2AE5-415B-8E1E-28996384FB31.jpeg
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Remenica vodnej pumpy

Utorok, 5. Októbra 2021, 08:35

Inkriminovana remenica, ktora otocila dianie dejin. :D Ale aj dobra olejnica sefe..
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Remenica vodnej pumpy

Utorok, 5. Októbra 2021, 10:10

el classico

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných