... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Dendooo
Autor témy
Príspevky: 115
Registrovaný: 18.9.2020
Auto: E38, E39
Kraj: Trnavský
Bydlisko: HC

Oprava korózie a prevencia

Piatok, 1. Októbra 2021, 10:24

Zdravím, na aute sa mi na pár miestach objavila menšia korózia - najviac na prahoch (okolie zdvíhacích kociek) a najhoršia je na spoji prah-zadný blatník (možno bude treba až vyvárať pravú stranu, ľavá je na tom lepšie). Dutiny som kontroloval a sú úplne bez hrdze - vystriekal som ich hneď voskom (Dinitrol 1000 na dutiny úplne bez horózie a Dinitrol ML na phahy - keďže je v ich okolí už nejaká korózia a ML je na toto vraj lepší).

Napadnuté miesta budem teda brúsiť a chcem sa spýtať čo je na toto najlepšie, rovnako čo je dobrá ochrana na ešte nenapadnuté časti.

Je správny postup: 1. Vybrúsiť až do živého (príp vyvariť) 2. Inhibitor korózie (napr. Dinitrol RC900) 3. Základ (aký ??) 4. Farba alebo ochranný náter (napr. Resistin CAR ?)

Čo by ste odporučili na nástrek komplet ešte zdravého podvozku na ochranu ? Niekoľko vrstiev Resistin CAR alebo Noxudol 1600 ? Alebo máte niečo lepšie ?

Čo dať na lemy blatníkov ? - lietajú tam kamienky a zároveň je to viditelné miesto.
Ďalej aký je najlepší vosk na dutiny ? Dinitrol je celkom chválená značka tak som ju použil, dutiny auta som ošetroval prvý raz v živote :D

Dík.
Fabia 1.0 TSI - 2020
E38 740i - 2000 Cosmosschwarz
E39 530d - 2000 Aspensilber
Ex - E34 525tds Touring - 1995 Cosmosschwarz
 
bmwrider
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: Oprava korózie a prevencia

Piatok, 20. Januára 2023, 23:34

Vím,stará téma ,ale oživím,.....při opravách podvozku použij jako základovou barvu olovnatý Plumbinol /hodně dlouho schne-je to ta "nejzlejší" komunistická barva/,už se špatně schání,....nebo klasicky suřík míchaný do fermeže a nebo podobnou barvu na syntetickém alkydovém základu získáš přidáním suříku do syntetického laku S1002,....jako krycí nátěr musíš použít opět látku na syntetickém základě. Suřík se dá stále sehnat na aukru atd.,nebo se prodává řecká syntetika Marine Minio,drahá jako prase. Suřík reaguje vytvořením vrstvy olovnatanů na povrchu kovu a hodí se i na povrchy,které není možno 100% očistit a jako jediná tato barva dokáže opravdu zastavit korozi. Takto ošetřené auto tě přežije. Na podvozek aut používám pouze barvy na olovnatém základě,různé ty novodobé sračky jsou k ničemu a ztráta peněz ,práce i času.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných