... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
Milos X3
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.9.2020
Auto: X3,3.0d,150aut,2004
Kraj: Prešovský

Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 17:51

Zdravím,
Vedeli by ste mi napísať, kde nájdem normočasy na opravy X3-ky, E83???
Koľko času trvá výmena automatickej prevodovky, ľahkého zotrvačníka???
Kde na internete-online by som to mohol nájsť?
Vďaka,
Miloš
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 18:57

to ides davat menit do autorizaku?
 
Milos X3
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.9.2020
Auto: X3,3.0d,150aut,2004
Kraj: Prešovský

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 20:31

Nie do autorizaku. Do klasického servisu, čo dosť veľa robí aj bmw.
Odisiel mi ľahký zotrvačník - ozubeny veniec, čo spája kľuku s hydromeničom, a musí prevodovka von, preto som chcel vedieť, koľko to trvá a čo to bude približne stať.
Dá sa niekde zistiť, aké sú normočasy na jednotlivé servisné úkony???
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 20:59

a ty si myslis, ze ten servis robi podla normohodin?
fakt nechapem co riesis za pepikovanie kolenovrttne, to je problem vyziadat si cenovy odhad z toho servisu?
aby ti ten servisak nepovedal, ze ked to ma trvat podla bmw servisneho manualu 5 hodin, ze ti zarata normohodinu bmw servisu ;)..
akoze uz sme tu videli vselico, ale ist s normohodinami do garaze :),
chcem odhad ceny dielov, prace, ked mi npovie niekto 500 za robotu a potom 1000 tak sa pytam, ze kde to naskocilo, ale je mi jedno ci tam bude potom 5 alebo 6 hodin.
Mozno v servisnych manualoch najdes odhadovany cas na jednotlive ukony, ale co to je za vypovednu hodnotu, tak si zavolaj do autorizaku nech ti daju cenovu ponuku na vymenu, aj po zlave na stare auta za 80+/hod,
ked tak sem daj cenu za aku ti to ponukaju a servisaci sa tu vyjadria ci je to vela/malo.
 
Milos X3
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.9.2020
Auto: X3,3.0d,150aut,2004
Kraj: Prešovský

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 21:10

Vobec netušiš na čo to potrebujem, len si myslíš. Naivne so si myslel, že mi tu niekto poradí na čo som sa opýtal, bez toho, aby riešil moje myšlienkové pochody.
Kašli nato.
Sorry, že som sa niečo opýtal, nech sa Vám darí.
Miloš
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 21:15

Milos X3 napísal:
preto som chcel vedieť, koľko to trvá a čo to bude približne stať.

hej hej, netusi nikto, ake tajomstva sa skryvaju za tvojim pepikovanim :), hlavne ked to sam napises.
 
Milos X3
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.9.2020
Auto: X3,3.0d,150aut,2004
Kraj: Prešovský

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 21:25

Super, citovať vieš, ale to bola jedna z veci na čo to potrebujme vedieť, Ale už to nerieš, zistím si to inde.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 21:32

ale nech ta tesi aspon to, ze za tie roky fungovania tohto klubu si zatial prvy, co prisiel az s takymto levelom kolenovrtania, ze rovno vyblafnut normohodiny na servisaka v garazi.
 
Milos X3
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.9.2020
Auto: X3,3.0d,150aut,2004
Kraj: Prešovský

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 21:43

No vidíš, aspoň v niečom som prvý.
Možno som zvažoval meniť to doma na dvore, tak som chcel vedieť koľko ušetrím, času aj evri.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 22:02

no tak to potom urcite zavolaj zajtra do autorizaku, cim vyssiu sumu ti povedia, tym viac usetris.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Normočasy opráv

Nedeľa, 22. Augusta 2021, 22:08

Lol. :D Ale vzorec spravania fici.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Normočasy opráv

Pondelok, 30. Augusta 2021, 00:10

Milos X3 napísal:
Zdravím,
Vedeli by ste mi napísať, kde nájdem normočasy na opravy X3-ky, E83???
Koľko času trvá výmena automatickej prevodovky, ľahkého zotrvačníka???
Kde na internete-online by som to mohol nájsť?
Vďaka,
Miloš

Je to systeme BMW-KSD a volne to na internete nenajdes, je to interny soft pre autorizovany servis a nie je dostupny pre verejnost. Kazducky servisny ukon ma presne popisane kroky a kazdy z nich sa casovo vyjadruje v jednotkach zvanych FRU (flat rate unit). Jedno FRU je tusim 5 minut. Cize jedna hodina prace je 12 FRU. Nie je to kvoli urcovaniu normocasov, ale kvoli naceneniu prace. Tzn. aj ked pracu urobia za pol hodiny, ale na ten ukon je 12 FRU, ty zaplatis za celu hodinu. Ten system ma v sebe systematicke prepojenia pre kazdy ukon, ktore veci musia byt spravene. Takze sa vyberie typ prace a system vygeneruje presny postup ukonov. Napriklad zdvihnutie auto na zdvihak - 1 FRU, demontaz spodnych krytov 2 FRU, povolenie hriadela 2 FRU, demontaz prevodovky tolko a tolko FRU, atd atd.... proste kazdy jeden ukon a tych moze byt xxx. No a napriklad jedno FRU stoj v autorizovanom servise pre staru x3 povedzme 6eur, cize kolko bude FRU, tolko x6eur za pracu, + zaplatis za diely a spotrebny material. Tie casy su brane na ohlad s tym, ze danny servis ma k dispozicii vsetky specialne pripravky. Neautorizovany servis co sa zaobera bmw by mal vediet takuto vec nacenit aj sam, lebo oni sa nemusia riadit podla KSD ale podla zdraveho rozumu a spravit nejaku cenovu ponuku s ktorou ty budes alebo nebudes suhlasit.
Ked sa jedna nahodou o Presov, tak by som rad bol keby si povedal nazov servisu, lebo na jeden mam podozrenie... Tam prijimaci technik dva dni hladal na internete a nakoniec mi nacenil vymenu napinaku retaze na starom ackovom mercedese na 16 hodin prace a v original servise mercedes mi to nacenili na 30 minut prace.... Tak len preto sa pytam ci sa nejedna o ten isty servis, kde omylom zamestnali kuchara namiesto technika :D
 
Milos X3
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.9.2020
Auto: X3,3.0d,150aut,2004
Kraj: Prešovský

Re: Normočasy opráv

Sobota, 4. Septembra 2021, 22:07

Vďaka za normálne vysvetlenie ako to u BMW funguje. Chcel som vedieť ako asi dlho trvá demontáž a montáž aut.prevodovky, aby som vedel, či suma ktorú na mňa vyblafne je primeraná a nie nato, že naň vyjdem s normohodinami alebo dokonca sumou. A okrem toho som to chcel vedieť aj kvôli iným dôvodom ale to nebudem tu rozoberať.
Ešte raz vďaka, airbone.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Normočasy opráv

Sobota, 4. Septembra 2021, 22:19

Ano, dozvedel si sa ako to funguje. Nedozvedel si sa nic konkretne k tvojmu dotazu, tak super. Neviem kde uplatnis túto znalost interneho mechanizmu nacenovania vykonu v autorizaku. :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný