... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
sonjoe
Autor témy
Príspevky: 143
Registrovaný: 25.6.2010
Auto: E46, E70, F21
Kraj: Bratislavský

Re: E70, 3.0sd 210KW - nestartuje, ani netoci, nic...

Nedeľa, 23. Decembra 2018, 09:25

Ak to beriem z dlhodobeho hladiska, ano, isli dole kvalitou, co sa mechanickych veci, hlavne teda tych, co mozeme povazovat za zakladne tyka. Pred 15 rokmi som zacal na E36 320i. Na tom aute (mali sme ho v rodine od novoty) za 350 000km, sa pokazila len hadicka od chladiacej kvapaliny a nejaka blbost pri katalyzatore, co sa rychlo opravilo. V tej dobe sa vravelo, ze motory BMW a hlavne retaz je dozivotna, netreba menit rozvody (retaz a spol) lebo su dozivotne a tak aj bolo. Po 350 000km tej retazi nic nebolo. V tom aute sa fakt menil len olej a kvapaliny a spotrebaky. Dokonca aj na neskorsej E46 320cd pofejs, som za 6 rokov menil len podavacie cerpadlo a jednu trysku a odlucovac oleja. Vsetko ostatne spotrebaky.

Potom uz jak dosli iDrive verzie, uz je tych veci viacej. Ja hlavne mam vacsinou elektricke problemy. Na E65 mi odisla vsetka elektrika, siel len motor, servo, brzdy a zadne svetla a jedno predne :D Ale tak vieme, ze to bola ich prva hra s tak robustnou elektrikou. Kamarat co robi v autorizaku BMW a sa mi stara o moje BMWcka, tak take prihody, co mi hovori, co tam chodia ludia s novymi BMW v zaruke, ze fakt ta kvalita sla dole na ukor exterieru a interieru, ktory je podla mna top v dnesnych casoch.

Mame od skoro novoty (kupovali sme s 30 000km a este v zaruke vtedy) 118d F21 v pakete. Po vyse 3 rokoch a 125 000km, tomu autu nic nie je a nebolo. Cisto iba spotrebaky. Este aj brzdy aj dosticky su origina!!! z coho som uplne v prdeli po tolkych km :D Cize da sa aj na dobry kus narazit a asi ich je vacsina. Ale hej, tiez ma zarazil ten ukostrovaci kabel, preco dpc nie je kryty a kvalitny. Nuz, dnes sa uz auta vyrabaju hlavne nech vydrzia zaruku a potom support v servise si druhy majitel musi dovolit, lebo prvy to po zaruke najskor preda :D Od detstva som BMW fanusik, vedia ma tie auta nasrat, ale tak skoro na ne asi nezanevrem :)
BMW X5 E70 3.0sd A-paket
BMW 320i E46 Cabrio facelift
BMW 118d F21 M-paket
----------
ex BMW 320d E91 M-paket
ex BMW 730d E65
ex BMW 320d Coupe E46 facelift
ex BMW 320i E36
 
el_fuego333
Príspevky: 290
Registrovaný: 20.10.2008

Re: E70, 3.0sd 210KW - nestartuje, ani netoci, nic...

Pondelok, 30. Augusta 2021, 13:49

Prosim Vas, kde je to ukostrenie motora? Diki!
Poloboh vetra a mora, hrdina muzov. Radikalny ultraheterosexual.
X5 e70

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní