... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
brani14
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 12.12.2015
Auto: BMW 525xd F11 2014
Kraj: Nitriansky

Zimné pneu

Pondelok, 9. Augusta 2021, 13:09

Zdravím, čo hovoríte na zimné gumy Matador Nordicca mp 93 alebo Barum Polaris 5? Na bmw 5 touring xdrive. Vaše názory, skúsenosti s lacnejšími pneu…?
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Zimné pneu

Pondelok, 9. Augusta 2021, 20:29

ak to uz nevyhnutne musi byt 2nd tier pneumatika tak lepsie ako nejake linglongy, pozeraj mp93, ta je postavena na conti ts860, polaris5 su este ts830.
 
brani14
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 12.12.2015
Auto: BMW 525xd F11 2014
Kraj: Nitriansky

Re: Zimné pneu

Utorok, 10. Augusta 2021, 06:01

nie je to nevyhnutne, doteraz mám stále prémiové , len má zaujíma názor na značky ako matador barum semperit nexen.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Zimné pneu

Utorok, 10. Augusta 2021, 08:40

matador/barum/semperit/uniryoal su znacky, ktore vlastni Continental, 90% ich produktov su variacie conti pneumatik, ide vacsinou o 1,2, niekedy aj 3 generacie starsie conti modely, je to kus komplikovanejsie vysvetlit, lebo aj jeden konretny model conti pneu aktualnej generacie ma inu konstrukciu napr. pre rozmer r17 a nizsie a iny pre r18 a vyssi. Conti ma v Portugalsku vlastnu fabriku na vyrobu textilnych vlakien, ktore su pomerne drahy komponent pri vyrobe pneu a stupen kvality pouziteho vlakna ma vplyv na mnozstvo kvalitativnych faktorov kazdej pneu.
Vyberaj podla toho, ako a kde jazdis. Ak jazdis dlhe dialnicne kilometre, dolezite je aby pneu bola stabilna, mala nizsiu hadzavost pri vysokuych rychlostiach - toto byva hlavny kamen urazu lacnejsich pneu zhruba pri rychlostiach 130-140kmh, zacnes citit jemne vibracie pri rychlosti, kedy kvalitnejsia pneu to ustoji aj do 170+. Niekto, kto jazdi mesto/medzimesto to riesit nemusi.
Ak byvas v oblasti, kde je snehu minimum, viac ta zaujima ci je dana zimna pneu dobra na mokrom povrchu ako na snehu.
No a ak sa niekto vyslovene pozera na peniaze, casto zabuda, ze ak ma 90 eurova pneu o 2 triedy nizsiu znamku za "spotrebu" ako ta 130 eurova, a lacnejsia pneu spravi rozdiel 0.3l na 100 v spotrebe, tak ak na tych zimnych najazdis 40tkm, ta, v spotrebe zaplatis o 160 eur viac, cize si si rovno mohol kupit o 40eur drahsie pneu.
Drzal by som sa pri tych budget pneu matador/barum (conti), bfgoodrich (michelin) a mozno firestone (bridgestone), BFgoodrich a Firestone robia celkom pouzitelne celorocky posledne roky, aj ked vo vysledku nie su omnoho lacnejsie ako bridgestone/michelin verzie.
 
brani14
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 12.12.2015
Auto: BMW 525xd F11 2014
Kraj: Nitriansky

Re: Zimné pneu

Utorok, 10. Augusta 2021, 10:34

No moje jazdenie je najmä po okreskach a v okresoch nr nz takeze juhobzapad. Preto som bol zvedavý na tie matador, lebo určite zvládnu aj diaľnicu a občasný prejazd Donoval, či Certovice. Len má zaujímal ten názor na lacne gumy, že prečo sú lacne.
 
Užívateľov profilový obrázok
danyel
Príspevky: 408
Registrovaný: 7.7.2010
Auto: F10
Kraj: Košický
Bydlisko: TV

Re: Zimné pneu

Utorok, 17. Augusta 2021, 11:34

Mal som na x3 barum aj teraz na f10 mam barum obe mali XL zosilnene boky a ked jazdis aj dialnice do 140 bezproblemove a pevne pneu za rozumnu cenu

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní