... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 10:40

a nemal ten epodaci harok byt prave o tom, ze nic nemusis vypisovat a lepit, ze mas proste podaci listok elektronicky a jej to ma vyplut nalepku ktoru nacapi na balik, ktory jej podas?

Dendoo ked teda v ebayi zadas sledovacie cislo z posty, dokaze vytrackovat aspon po posledny uzol, ked zrovna by nedokazal trackovat do kanady, dokaze aspon cez ebay rozhranie vylistovat, ze bol balik odoslany a napr. opustil hranice SR?
zalezi to na tom s kym ma posta partnerske zmluvy, ale posledne roky coraz menej zahranicnych post a parcel sluzieb chce mat zmluvu s postou koli tomu, ze stracaju baliky, nedorucuju nacas a podobne.
lebo ked som to riesil ja, tak jednoducho ebay vyplul na mna hlasku, ze ID z posty nedokaze sledovat a basta.
vtedy mi paypal drzal peniaze az pokial predavajuci nepotvrdil, ze balik dostal, kedze ale 3 zo 4 to ignorovali, tak mi peniaze uvolnili az 21 ci 30 dni po odoslani. Ak by som mal ID, ktore ebay vie sledovat, tak peniaze uvolni v momente ako bol balik doruceny. do toho ked si zaratas este ten tyzden co trva paypalu poslat peniaze na ucet, tak je to ozaj len pre ludi, co maju eshop alebo proste sa zivia tymto, ale inak by som cez ebay predaval uz len nieco co sa naozaj tazko predava na slovensku, lebo mi to pride zbytocne komplikovane
 
Užívateľov profilový obrázok
Dendooo
Príspevky: 115
Registrovaný: 18.9.2020
Auto: E38, E39
Kraj: Trnavský
Bydlisko: HC

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 11:02

Ja adresné štítky tlačím doma na taký rozštvrtený lepivý papier - priamo na stránke pošty si aj vieš vybrať na ktorú štvrťku to má vytlačiť. Bez toho neviem či sa to dá podať :-k

Tú zásielku do Kanady netrackuje vobec - píše len Tracking number provided - teda že som zadal číslo balíka. Ale ďalej nič - ani to že som podal balík na pošte :smile: Takže sa ani nedá dokázať že som ho poslal ak by bolo treba... Ale na stránke pošty ho trackuje až do výstupu zo Slovenska - Výstup z krajiny odosielateľa. Balíky mi inak trackuje až po vyzdvyhnutie kupujúcim.
A ano treba potom čakať pár týždnov kým sa uvolní zadržaná platba.

Inak ebay už končí s paypalom - dá sa cez neho platit no selleri už dostávajú platbu rovno na účet.
Fabia 1.0 TSI - 2020
E38 740i - 2000 Cosmosschwarz
E39 530d - 2000 Aspensilber
Ex - E34 525tds Touring - 1995 Cosmosschwarz
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 12:37

Fuxxo ja som si “dal poradiť” a kúpil som úplne inú kktinu, práve kvôli magsafe, skôr ako som si všimol príspevok od bobra, tak dám potom echo, ako veľmi som sa ojebal :D
Zobral som https://m.alza.sk/epico-magnetic-wireless-car-charger-magsafe-compatible-15-w10-w75-w-18-w-qc-d6316217.htm
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 12:50

tak ak to udrzi tak to nemusi byt zle, ale iphone to bude nabijat len tymi 7,5w ci kolko, nie 15 ako fujva komplet magsafe, takze pocas 20 minutovej jazdy do prace to velmi nenapustis. daj vediet potom ako to drzi telefon.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 13:47

Skôr mi ide o to, aby to pri navigovaní úplne nevyšľahalo baterku, takže tých 7,5W by mi malo s prehľadom stačiť. Dúfam :D

Dám potom vedieť, ako som / nie som spoko
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11999
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 17:04

Dendooo napísal:
Bobor - Ja cez e-podací hárok posielam na Slovensko aj do zahraničia a nikdy s tým poštárka nemala problém. Len si doma musíš vytlačiť adresný štítok a prilepiť ho na balík - bez toho to nezoberie :smile: Alebo to vtedy ešte do zahraničia nešlo podať - v 2017 som ešte do zahraničia neposielal.

Teraz som kontroloval tracking pošty - a na najnovšej objednávke do Kanady netrackuje :-k :D Ale balíky pred tým napr. do USA trackuje všetky... Tak občas to zdá sa stále nefunguje...

aj v 2017 to islo posielat do zahranicia bez problemov, posielame, cz, de, at baliky, a eph funguje relativne dlho uz, a vpodstate bez problemovo. sem tam sa nieco strati no :-D


boborjelotor napísal:
a nemal ten epodaci harok byt prave o tom, ze nic nemusis vypisovat a lepit, ze mas proste podaci listok elektronicky a jej to ma vyplut nalepku ktoru nacapi na balik, ktory jej podas?
a jak bude vediet teta na poste ked prides s 20 balikmi ktory je ktory? :-D samozrejme ze etiketu si doma vytlacis, nalepis na balik a oni to tam len nacitaju.. dokonca po novom to dokazes vyplnit doma, a aj zaplatit online, a len to vysypes na poste, a dovi.

nejakymarko napísal:
Fuxxo ja som si “dal poradiť” a kúpil som úplne inú kktinu, práve kvôli magsafe, skôr ako som si všimol príspevok od bobra, tak dám potom echo, ako veľmi som sa ojebal :D
Zobral som https://m.alza.sk/epico-magnetic-wireless-car-charger-magsafe-compatible-15-w10-w75-w-18-w-qc-d6316217.htm
bomba :-O to vyzera fajn, jaky mas ifon? lebo ja 12 pro max, a ten zas potrebuje dost silny drziak aby sa nezjebal pri nejakom otrase :-D tak ci tak ja by som to chcel len do X5, a bude to len ako drziak.. ziadne nabjanie ani navigacia nic, takze toto by slo :-O
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 17:24

ak by niekto hladal drziak do ventilacky bez nabijania tak mam roky v kazdom aute iottie itap kupovane cez ebay (alza predava nieco divne leskle co moc nedrzi)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 17:58

Fuxxo napísal:
a jak bude vediet teta na poste ked prides s 20 balikmi ktory je ktory? :-D samozrejme ze etiketu si doma vytlacis, nalepis na balik a oni to tam len nacitaju.. dokonca po novom to dokazes vyplnit doma, a aj zaplatit online, a len to vysypes na poste, a dovi.
tak asi ja viem ktory balik ide pod ktorym cislom ne? wtf to co je za otazka.
ako vedel kurier, ktoremu som v piatok podaval balik, ze ma na to nalepit spravnu nalepku? alebo jasnovidec, alebo mal pripravene papiere/nalepky podla cisla zasielky, duh
som sa teraz po tych 4 rokoch prihlasil do tej eposty ci tam vidim tie zasielky ale uz ich tam nevidim,
ale pamatam si celkom jasne, ako mi teta hovori, ze to ze sprievodku mi ona vytlaci funguje len na tuzemske baliky, malo to fungovat tak, ze pridem s cislom e harku jej to na masine vypluje rovno samolepiacu etiketu a najebe to na balik. vtedy nefungovalo ani platba online ani nic, teraz to je cele prekopane.
hlavne teda konecne vidim ze spristupnili sluzbu el. oznamovania zasielok, to idem hned zajtra aktivovat.
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 18:51

Fuxxo napísal:
bomba :-O to vyzera fajn, jaky mas ifon? lebo ja 12 pro max, a ten zas potrebuje dost silny drziak aby sa nezjebal pri nejakom otrase :-D tak ci tak ja by som to chcel len do X5, a bude to len ako drziak.. ziadne nabjanie ani navigacia nic, takze toto by slo :-O
Ja mám 12 Pro tak verím, že ho to udrží. Viac sa po pravde bojím toho držania v mriežkach, ako samotného magnetu, uvidíme. Snáď to už zajtra zelený donesie :)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 19:07

boborjelotor napísal:
tak ak to udrzi tak to nemusi byt zle, ale iphone to bude nabijat len tymi 7,5w ci kolko, nie 15 ako fujva komplet magsafe, takze pocas 20 minutovej jazdy do prace to velmi nenapustis. daj vediet potom ako to drzi telefon.

Still better jak 5wattowa picovina ktoru ti zmrdi k tomu fonu pribalili
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 19:08

myslis ZIADNU picovinu, ktoru k tym iphonom pribaluju? :)
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 19:16

Ja som aspon este “dobre” nakupil minuly rok :)
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
spekillant
Príspevky: 467
Registrovaný: 10.8.2021
Kraj: Trnavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 11. Augusta 2021, 19:22

nejakymarko napísal:
Ja mám 12 Pro tak verím, že ho to udrží. Viac sa po pravde bojím toho držania v mriežkach, ako samotného magnetu, uvidíme. Snáď to už zajtra zelený donesie :)
imho MagSafe drziak telefon neudrzi, Pro Max urcite nie, a 12 Pro tiez nie je najlahsia. Aspon mi to teda tak pripada podla recenzii. Daj potom vediet ked odjazdis nejake ostre zakruty s tym, ma to celkom zaujima
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 12. Augusta 2021, 06:24

Nemám na ňom žiaden obal, tak tomu dávam šancu :D
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Štvrtok, 12. Augusta 2021, 07:01

sancu, ze ak to nahodou z magnetu utrhne tak sa zo 5x obucha o vsetky hrany, ktore mu budu stat v ceste :)
ale tento volajaky belkin to drzi fajne https://www.youtube.com/watch?v=0sAzpLjbiKk

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 65 neregistrovaných