... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

rosenie celneho skla po zapnutej klime

Sobota, 17. Júla 2021, 20:39

Ahojte mam problem a uz si neviem rady tak skusim tu. Ked pouzivam klimu tak je vsetko ok problem nastane ked odparkujem auto a nasledne nastartujem. Celne sklo sa mi uplne zahmli ze nevidim nic musim dat fukare na max a cakat kym to rozfukaju horsie ako v zime. Tiez je citit velka vlhkost ktora ide z vyduchov. Ked na aute nepouzivam klimu nejakych 4-5 dni tak to zmizne a je ok ale akonahle ju zapnem a ide nejaky cas potom zase sa toto opakuje. Filter som menil nepomohlo. Ked bolo zohriate auto skusil som 1 test a to nechat ho stat na mieste asi hodinu kedy bola vypeckovana klima na max ale pod autom som nenasiel ani kvapku. Viem ze na inom aute ked mam zapnutu klimu tak pod autom je kaluz ked stoji na mieste. Ako to ma riesene bmw e87 ma voda niekde vytekat alebo sa nejako odparuje? Hladal som nejake odtokove hadicky ale nenasiel som absolutne nic. Vedel by mi niekto poradit kde moze byt problem?
 
Užívateľov profilový obrázok
gassgeber
Príspevky: 128
Registrovaný: 26.11.2012
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: rosenie celneho skla po zapnutej klime

Piatok, 23. Júla 2021, 12:25

Na e91 je odtoková hadička nad prevodovkou (manuálnou) takže dostať sa k nej máš šancu len keď je auto na zdviháku. Ja som ju "objavil" keď bola dole prevodovka inak by som nemal tušenie kde a čo to je. No neviem či je to riešené podobne na E87.
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: rosenie celneho skla po zapnutej klime

Utorok, 27. Júla 2021, 19:10

Dakujem skusim behnut na zdvihak a pozriet ci nenajdem tu hadicku nad prevodovkou.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných