... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Jarino@1
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Test váhy vzduchu

Streda, 23. Júna 2021, 21:35

Zdravím klubáci, ako to je s tým testom váhy vzduchu z youtube? Keď z bežiaceho motora vytiahnem kábel z váhy auto má skapať čo vraj znamená že je ok, ale ja som kúpil novú VDO a auto neskape po vytiahnutí kábla. Treba stiahnúť novú verziu softwaru pre ECU, podľa mechanikov z bavarie v Nitre áno. Čo si o tom mislíťe, nechcem zbitočne vyhodiť peniaze.
Naposledy upravil/-a Jarino@1 v Streda, 23. Júna 2021, 21:36, upravené celkom 1 krát.
 
Jarino@1
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: Test váhy vzduchu

Streda, 23. Júna 2021, 21:35

Motor m54b22 2003 e39
Naposledy upravil/-a Jarino@1 v Streda, 23. Júna 2021, 21:37, upravené celkom 1 krát.
 
Jarino@1
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: Test váhy vzduchu

Streda, 23. Júna 2021, 21:36

a spravil som aj adaptácie
 
 
Jarino@1
Autor témy
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: Test váhy vzduchu

Streda, 30. Júna 2021, 20:02

Ahoj, mám inpu a tá ukazuje dobré hodnoty, len neviem prečo mi nezdochne auto keď ju odpojím. Tu na bmwklube som čítal že na e3o 530d treba pri výmene váhy niekedy nahrať nový softvér do riadiacej jednotky motora. Ja len potrebujem vedieť či ten rádoby test na váhu (odpojením) skutočne ukazuje na nejakú chybu. Mám novú váhu VDO kúpenú v motora.sk. keď ju nechám vypojenú tak auto má nádherný zvuk kvôli väčšiemu nasávaniu vzduvhu (mám hliníkové sanie a športový filter remair). Keď zapojím váhu tak auto sa pridusí, ale hneď sa vyrovnajú otáčky. Technik v Bavarii mi tvrdil že keď vypojím váhu vzduchu a auto nezdochne tak je buď zlá váha vzduchu, alebo je chyba v softvéri riadiacej jednotky. Mám menšiu nápovedu (možno, ale určiťe to súvisí zo saním), ke zapňem klímu auto sa po minúťe začne dusiť až nakoniec zdochňe (len v neutráli), tak som odpojil váhu nasledne zapol klímu a auto ide normálne, (klíma a kladka s remeňom sú ok) neviem či by to niekoho napadlo, ale v servise by mi už menili klímu. Takže je tam problém v nasávaní. Teraz to už nerobí lebo som jazdil 3 hodiny s vypnutou váhou a zapnutou klímou a za chodu v neutráli som zapojil váhu a pomohlo už klíma nezaťažuje auto. Takže mohla by to robiť aj škrtiaca klapka je ešťe originál od 2003 a auto má cez 260 000 + možno viac.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Test váhy vzduchu

Streda, 21. Júla 2021, 17:35

netusim preco by malo auto zdochnut. Ked sa odpoji vaha, prepne sa do nudzoveho rezimu a chybajuci signal nahradi kalkulovanou hodnotou podla inych parametrov motora. Test sa da spravit cez diagnostiku, auto zobrazi kalkulovanu hodnotu (solwert) a hodnotu nameranu na vahe, tot vsjo. Robi sa to cez dis alebo ista, inpa ti nezobrazi solwertnu hodnotu, takze mozes vidiet co vaha meria, avsak nevies ci je tato hodnota spravna. Snimac na vahe je urciteho chemickeho zlozenia a tieto materialy casom degraduju, takze vaha moze meriat nieco, co nemusi vykazovat chybu, avsak je to vadna hodnota. Pre vymenu vahy je v diagnostike nejaky konkretny testovaci modul, ktory spravi adaptacie a reset toho co treba. Neviem naco maturovat s citanim roznych debat a dohadov a preco nespravit vec tak ako sa ma spravit podla vyrobcu...
 
GT323
Príspevky: 184
Registrovaný: 17.9.2017
Auto: 325i E46
Kraj: Nitriansky

Re: Test váhy vzduchu

Sobota, 24. Júla 2021, 14:18

Výmena klapky za novú nezmení nič drasticky. Treba zjemní tah pri nižších otáčkach, Kebyže to čo píšeš robila klapka tak by ti lietali kody klapky a k tomu ešte aj nudzový režim.
E46 325i
E46 323i

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných