... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
DejvD
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 11.7.2021
Auto: Bmw 318d
Kraj: Prešovský

cukanie motora a nefunkčný plyn

Nedeľa, 11. Júla 2021, 17:03

Ahojte,
chcem zistiť, či mal niekto podobný problém a ako to riešil. Ide o BMW 318d, e90, n47, 2009, 100kW, 230 000 n. k.

Zväčša keď mám zaradenú trojku alebo štvorku a stabilne idem okolo 58 km/h a momentálna spotreba je okolo 4 litrov, tak mi začne cukať auto (žiadna kontrolka), akonáhle pridám plyn, cukanie prestane. Následne keď zastavím, napríklad na križovatke, tak aj zvuk motora je iný – kolísavý (pre predstavu: zvuk motora v poriadku je: XXXXX, môj kolísavý je: XXxxXXxxXXxx). Niekedy keď stojím na tej križovatke, tak v neutrále pridám plyn a motor začne hučať už pravidelne – ako má (ale niekedy nie, stále si hučí kolísavo). To cukanie motora je nepravidelné (napríklad dnes 1x za 30 km), čiže keď sa prevezie mechanik, tak povie, že žiadne cukanie nepostrehol...
Minulý týždeň sa k tomu (neviem, či to s tým súvisí) pridalo to, že keď zaradím rýchlosť (zväčša 2-4) a stlačím plyn, tak auto nepridá (ako keby bol neutrál). Hodím neutrál, naspäť hodím rýchlosť a auto už pridá. Opäť sa to nedeje pravidelne, napríklad dnes 2x za 30 km cestu (stále žiadne kontrolky).

Čo by to mohlo byť?
PS: to cukanie začalo asi pred dvoma rokmi, raz sa auto vyplo a následne bol opravovaný celý palivový systém, istý čas šlo všetko v poriadku, potom zas začalo cukať, presne pred rokom sa urobil repas turba, opäť šlo auto bez cukania, ale po pár mesiacoch opäť začalo cukať...

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: cukanie motora a nefunkčný plyn

Nedeľa, 11. Júla 2021, 18:35

Vyhod EGR 😁

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných