... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Stehno
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 30.5.2015
Auto: E60 530d LCI
Kraj: Nitriansky

Teplota vody v lete a hlučnejší chod motora (klimatizácia)

Streda, 7. Júla 2021, 14:48

Zdravím páni, mám BMW E60 530d automat (2008) trápia ma 2 veci:
Prvý je s klimatizaciou, ak ju zapnem tak motor má automaticky hrubší chod ktorý sa zvyšuje súmerne s otáčkami motora, je to problém alebo je to normál? Na iných vozidlách som to tak extrémne nepostrehol, celkovo mám pocit že motor sa chová inak ako s vypnutou klímou.

Druhý problém sa týka teploty vody cez skryté menu, teplota motora so zapnutou klímou je okolo 90-92°C pri bežnej jazde, ak je klíma vypnutá, alebo idem na nízkych otáčkach (bez klímy) teplota vody ukazuje aj 98°C počas kludnej jazdy 90km/hod na 6 stupni
Akonáhle si ho dám do manualneho režimu a podradím držím otáčky okolo 2000+ ot/min tak sa schladí a drží nižšiu teplotu bližšie ku 90°C dava mi to logiku že vodná pumpa točí rýchlejšie lopatkami ale nechápem prečo nieje teplota ustalená na "prevádzkových" +-90°C aj počas nižších otáčok keď idem konštantne na cca 1300ot/min. V predu za ladvinkami mám aj tie žalúzie.

Popisujem tu 2 problemy, budem vďačný za každý postreh alebo podobný problém.
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: Teplota vody v lete a hlučnejší chod motora (klimatizácia)

Streda, 7. Júla 2021, 15:12

Môžem ti napísať len za seba, že aj mne auto zmení zvuk a trochu aj chod so zapnutou klímou. A to som dokonca teraz menil klimakompresor za nový. Niečo proste na tom bude. Mne to skôr ťahá akokeby až do takého pískavého tónu, pravdepodobne je to pridaná hodnota zapnutého kompresora :mrgreen:
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Teplota vody v lete a hlučnejší chod motora (klimatizácia)

Streda, 7. Júla 2021, 15:16

A mal si niekedy vybraty chladicovy modul? Asi nie, predpokladam. Takze skoda sa podivovat nad teplotami. Druha vec, kompresor prida zataz niekolko kW, takze samozrejme to na relativne kulturnom 6 valci, kde pocut samotne spalovanie, nielen vseobecny ramus, pocut bude.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Teplota vody v lete a hlučnejší chod motora (klimatizácia)

Streda, 7. Júla 2021, 16:59

podla mna sa to chova celkom normalne, maximalne by som vycistil chladice, skor mavaju vsetci problem, ze auto nedosiahne prevadzkovu teplotu kvoli zlym termostatom
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Teplota vody v lete a hlučnejší chod motora (klimatizácia)

Sobota, 10. Júla 2021, 07:09

Teplota +/- 90°c je o.k. samozrejme koliše to je normalne a pri zapnutej klime sa trošičku zmení zvuk motora, lebo taha aj klimakompresor = vačšia záťaž...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Teplota vody v lete a hlučnejší chod motora (klimatizácia)

Sobota, 10. Júla 2021, 07:25

Mne kedysi na inom aute dosť pomohlo pri doplnení klimy pridať i mazivo do náplne.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných