... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
PatrikMihal
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 10.3.2021
Auto: BMW e91
Kraj: Žilinský

Pomôžte: vôľa v kolese, spolu snim...

Piatok, 9. Júla 2021, 21:13

Zdravim

Mám nasledovný problém. Vlastním E91 BMW Touring. Dnes som prezuval na R18, a pneu mi všetky tri kolesá pekne zakrútili, bez pohybu kolesa.Na poslednom kolese teda na zadnom pravom však má upozornil pracovník pneu že sa mu to nepozdáva, keď zakrucal momentakom srobu kýval s celým kolesom, celé koleso má vôľu....(aj keď som to skúšal doma na zdviháku.) Hybe sa koleso, ale aj s poloosou a tyckami tam. Akokeby tam bol už po životnosti nejaký silent.
Rozmýšľal som že ložisko...ale to by kyvalo iba s určitými časťami.
Pri jazde nepočujem nejaké výrazne rany, avšak pozorujem pri rozbehu suštanie, ako keď je kamienok zaseknutý v brzdovom kotúči. Na aute jazdím za týždeň min. 400km, takže ma to nijak neovplivnovalo jazde žiadne vibrovanie, ani trasenie, ani brzdenie tak som to neriešil... Dnes som to dal na r 18 ( predtým boli 16ky) a akoby to suštanie zmizlo, takže neviem či to má stým vplyv lebo to môže byť aj ručná, vysuchane pakne ..
Každopádne ani teraz necítim nijako vážne problémy pri jazde...
Neviete čo by to mohlo byť? Nejaké tipy čo máme pozrieť s mechanikom? Aby sme nehľadali ihlu v kope sena.
Vďaka.
 
tukesko
Príspevky: 236
Registrovaný: 27.4.2014
Auto: x5
Kraj: Trenčiansky

Re: Pomôžte: vôľa v kolese, spolu snim...

Streda, 18. Augusta 2021, 19:05

Ked sa ti trasie cele koleso, chcelo by to pozriet na zdvyhaku alebo aspon na jamu dat a zdvyhnut auto.kludne to moze byt lozisko. A casom si odrbez silenty a pneu ak nie nieco viac drahe. Odkial si?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných