... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Hoky
Príspevky: 268
Registrovaný: 3.2.2008
Auto: BMW 320d/100 kW
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Dolný Ohaj okr. NZ

Sobota, 26. Apríla 2008, 18:10

No sa stala podobná vec... Keď som išiel naštartovať auto tak len ťukalo ale po zmeraní baterky a pokukaní všetkých dostupných káblov a poistiek mi nezostalo nič iné len vybrať štartér von. Ak máš prístup na zdvihák tak to je 20 min. roboty. Autoelektrikár sa na to mrkol, napojil to napriamo a tiež sa len pastorok vysunul ale netočil. Na štartéroch Magnety Marely (taký mam ja) je taký spínač, čo keď pustíš šťavu do štartéra vysune pastorok a roztočí sa. Tento spínač bol vadný, objednať nový cca 1600,- SK plus robota. Nakoniec vysvitlo, že je len zanesený, tak ho maník prečistil, vymenil uhlíky a cakom pak aj s robotou za 620,- SK.
 
Marianko1
Autor témy
Príspevky: 29
Registrovaný: 23.12.2007

Sobota, 26. Apríla 2008, 19:40

Tak po dobiti baterie je problem vyrieseny... mozem opat jazdit :D, Dakujem velice pekne vsetkym za rady, mozu sa hodit do buducna...
 
Jurajko530
Príspevky: 1
Registrovaný: 13.5.2021
Auto: BMW e39
Kraj: Trenčiansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 14. Mája 2021, 22:37

Zdravím mám problém e39 530d 2002 auto točí ale neodpáli dnes som si všimnul pod autom kaluzu nafty je mi jasne že to bude niečo spojené s tým nestretol sa s tým náhodou už niekto alebo neviete co by tam mohlo byt zle diky za rady
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1869
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 14. Mája 2021, 23:15

Ked je kaluz nafty pod autom tak pravdepodobne rozpadnute hadicky co spajaju palivove trubky alebo prehrdzavene palivove trubky.
Je este mozne ze stredotlakove podavacie cerpadlo je na odchode.
Ale pochybujem ze ta kaluz nafty pod autom bude sposobena chciplym cerpadlom....
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
pavuk77
Príspevky: 2
Registrovaný: 22.3.2021
Auto: e39 525
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Štvrtok, 20. Mája 2021, 06:28

Chalani cavte.
Poťebujem pomoct poradit.
E39 525d 120kw
Neide nastartovat!motor toci ale pocujem ze nezopne cerpadli na naftu co je pod soferom. Netlaci naftu dopredu. Myslel som ze je cerpadlo v haji tak som ho vymenil a nove tak isto nic. Ked otocim klucom pristrojovka blbne tacho ukazuje ze ide 40km/h otacky ukazuje na 1000 nadrz na 15lit a furt zapne klimovy ventilator vpredu na chladici.poistky su ok. Myslim ze niekde to moze skratovat ale nemam sajnu kde to hladat. Kable co su pod spolujazdcom to mozu robit?? Cez vik boli dazde a jazdil som a spravilo mi to raz na parkobisku a po pol hodke oddychu to natocilo a vcera uz vobec.
 
Jarino@1
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Streda, 23. Júna 2021, 21:15

Chlapci ja som mal trochu podobný problém. Nevedel som naštartovať a točil len štartér a benzínove čerpadlo bzučalo takže palivo dávkovalo, nevedel som čo sa stalo, 4 mesiace stálo a príčina veľmi jednoduchá (poradili mi youtubery Doctor BMW a Nathans workshop, mal som vypláchnuté valce). Príčina?.... Menil som olej a v noci (vonku bolo už -10°C) v Januári 2020 som išiel len tak naštartovať auto lebo pri výmene oleja som použil to husté adítívum, tak aby mi to nezamrzlo ráno som v noci naštartoval na 5 sekundy a benzín mi zmil olej vo valcoch a cez noc zamrzol na stenách vložiek valcov (olej som vtedy dal Mannol 10w40, takýto hustý olej do 5 sekúnd nevíde do hlavy ventilov a týmto som zapríčinil kolaps). Na druhý ďeň som naštartoval tak že auto išlo horko-ťažko do 750otáčok a skapalo, potom som už nenaštartoval. S autom som bol u najlepšieho mechanika v Leviciach Igora Fojtíka. Najprv si mislel že sa odtrhla rozvodová reťaz. Veľmi sa potrápil s tým Nemcom, všetky možné indikátory problému, skontroloval rozvody, vanos, olejové čerpadlo a všetko bolo v poriadku. Už som kúpil aj nový motor lebo ten v aute nemal kompresiu a nakoniec stačilo streknúť olej do valcov, asi 16 až 19 mililitrov do jedného valca auto ožilo a jazdí do dnes. Keď som kúpil BMW e39 s motorom m54b22 tak malo vela problémov po predchádzajúcom majitelovi, neodradilo ma to, veľmi mi padlo do oka tvarom, metalízov a R6 motorom, problémy som teda dal bokom a auto hneď zobral. Najvätším problémom bolo podpálené tesnenie hlavy valcov, nevedel som o ňom a aj tak som šiel 185km/h v 4 prevode (prvý krát som vtedy skúsil silu takéhoto motora 😈😝😎🦁) a nič sa nestalo hlave ani bloku nebolo to šťastie ale skutočná kvalita. V ďeň keď som ho doniesol mi cez deravú hadicu vystriekala voda prešiel som x km bez vody a praskol len chladič (toto už bolo šťastie) a dymilo sa od tesnenia hlavy valcov a motor bol tak horúci že som si mohol spraviť na ňom praženicu 😅, ale aj toto prežil a stále žije.Všteky problémy sú už zažehnané až na začínajúcu koróziu. Teraz plánujem kúpiť v perfektnom stave legendu e24, ale len tú skromnejšiu s manuálom 628csi💝😝.
Naposledy upravil/-a Jarino@1 v Piatok, 25. Júna 2021, 16:58, upravené celkom 1 krát.
 
pavuk77
Príspevky: 2
Registrovaný: 22.3.2021
Auto: e39 525
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Streda, 23. Júna 2021, 22:45

Jarino@1
Clovek sa uci cely zivot. To co sa ti stalo je zaujimave a do re vediet ze aj take sa moze stat.
Moj problem vo som tu pisal v maji som vyriesil. Pod spolujazdcom pod kobercom je svorkovnica s poistkami kde som mal odhnity kavel kvoli deravej podlahe. Dal som nanho novu spojku napojil a auto ide. Su tam take iste poistky ako vzadu v kufri.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 07:41

16-19dcl do kazdeho valca, cize si tam nalial 10-11l oleja a auto sa samo opravilo? Wtf? Neviem ci ty nieco fetujes alebo som si ja nieco omylom zobral rano a teraz tripujem, ale toto uz co za picovinu?
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 13:30

Na toto sme uz cumeli, dost surealne. Kazdopadne ten motor musi byt tak nehorazne vylietana sunka, ze mal byt roztaveny na plechovky uz davno. Lejes do M54 10W-40 maglajs, este zahusteny aditivom na daco ako 15W, len aby to islo.. Navyse motor uvareny do mäkka-cize v prdeli. Ale nieze by to u tohto kusu, ktory ma kompresiu iba s vazelinou na valoch zalezalo. To cele zakorunuje tym, ze uz ide ako raketa, az 180! Konec hosi. :D
 
Jarino@1
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 16:59

ViktorDDD napísal:
16-19dcl do kazdeho valca, cize si tam nalial 10-11l oleja a auto sa samo opravilo? Wtf? Neviem ci ty nieco fetujes alebo som si ja nieco omylom zobral rano a teraz tripujem, ale toto uz co za picovinu?
Sorry mal som napísať mililitrov nie decilitrov, moja chyba.
 
Jarino@1
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 18:10

starynovy napísal:
Na toto sme uz cumeli, dost surealne. Kazdopadne ten motor musi byt tak nehorazne vylietana sunka, ze mal byt roztaveny na plechovky uz davno. Lejes do M54 10W-40 maglajs, este zahusteny aditivom na daco ako 15W, len aby to islo.. Navyse motor uvareny do mäkka-cize v prdeli. Ale nieze by to u tohto kusu, ktory ma kompresiu iba s vazelinou na valoch zalezalo. To cele zakorunuje tym, ze uz ide ako raketa, az 180! Konec hosi. :D
Máš pravdu podľa teba som totálny ko... ktorému nezáleží na ničom, hazardujem so svojím a s cudzím životom, nežijem s pravidlami ba tvorím svoje vlastné, neriešim problémy len ich vytváram 😎😁👌 a na záver menšie spestrenie (vylietaná šunka roztavená na plechovky): liatinové zvody zo športovými katmi (400 cell) schmiedmann, tlmič výfuku nezmenený (v kabíne sa mi páči zvuk motora nie rámus zo zadu), sanie z e46 m3, závodný vzduchový filter ramair, upgrade software +13kw, softwarova deaktivácia abs dsc, go motora aj s výmenou vložiek vo valcoch. spotreba oleja do výmeny 0dcl na 8 000 km . Ináč nechápem prečo považuješ 180 km/h ako "😫raketetovú rýchlosť😵", každé nové auto dá 200km/h aj tá malá fábia 😁. A najlepší je ufrflaný ujo v zadymenej q7 ktorý na dialnici bohužial nedovidí ani na spoiler novej hondy civic type r 😅👍. No čo už máme šroty ktoré časom neprejdú ani emisnou😝😂. Ale nie nechcem ťa urážať, starynovy, máš viac skúseností, viac si zažil, viac si videl, si starší, ale nemusíš hneď urážať motor ktorému nič nieje aj keď bol na odpis, ináč teraz je v nom mobil 5w50. Doteraz je v auťe a funguje tak jak má, bez aditív!
Naposledy upravil/-a Jarino@1 v Piatok, 25. Júna 2021, 18:35, upravené celkom 1 krát.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 18:19

Neviem co fetujes ale ser na to, tuhy matros. M54 co nestartuje bez oleja vo valci, uvareny.. 10ml na 1000km. To si zmeral ako akoze? Pise sa zadymenej, ty troll vyfeteny s M3 sanim v 520i. Mna jebne. :D
 
Jarino@1
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 18:48

starynovy napísal:
Neviem co fetujes ale ser na to, tuhy matros. M54 co nestartuje bez oleja vo valci, uvareny.. 10ml na 1000km. To si zmeral ako akoze? Pise sa zadymenej, ty troll vyfeteny s M3 sanim v 520i. Mna jebne.
Nie je to úplne z m3, je to taká hliníková prkotina (že vraj športové sanie pre motory m50 m52 a m54) aj so škrtiacou klapkou z ebayu za 700€ (trebalo ešťe dorobiť prkotiny pre snímač nasávania teplého vzduchu a separátor oleja. Teraz mám oniečo viac volného miesta pri motore, keď tam nemám originál plastové sanie aj s boxom pre filter. Keď už budeš dobrý pošlem ti foto.
 
Jarino@1
Príspevky: 108
Registrovaný: 13.6.2018
Auto: BMW 5 520I e39
Kraj: Nitriansky

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 18:52

M3 sanie stojí nad 1000€ a že vraj nie je univerzálne, tak som si vybral toto.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: !Probleeem..nejde naštartovať E39!

Piatok, 25. Júna 2021, 19:04

Fuha, ťahá to lepšie aspoň?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných