... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Kubo0604
Príspevky: 14
Registrovaný: 12.5.2020
Auto: Bmw e46 318ci
Kraj: Žilinský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 11:39

Romanides napísal:
to dava zmysel avsak myslis ze by to mohlo mat suvis s tymi ostatnymi vadami ktore som popisal ?

Určite a druha vec po kúpe cievky skontrolovať, sviecky, olejovy separator z hadicami, vahu, skrtiacu klapku vycistit, skontrolovať valvetronic, snímače na vačkach ake hodnoty davaju velmi dôležitá vec aj zo snímačom kľuky, či netečie vákuová pumpa zo zadu od motora či je správne dotiahnuty napinak reťaze, dalej napinak klinoveho remena skontrolovať a tesnenia na sani v akom su stave zalezi kolko ma auto najazdene a co sa menilo plus aj regulačné lambdy aj diagnosticka, od 160k odchádzajú ale to vsetko bolo treba pozrieť pri kupe
 
Romanides
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 14.2.2014
Auto: BMW 316ti CompactE46
Kraj: Prešovský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 11:43

tak pockaj bavime sa tu o e46 316ti to auto som bral ako hracku cena auta bola 1100eur pri takej sume by mi bolo trapne toto vsetko co pises riesit a kontrolovat, samozrejme som to bral s vedomim ze budu potrebne investicie a bude treba porobit nejake veci avsak aj prave pre nadobudajucu cenu nechcem menit veci zaradom ale rad by som prisiel na chybu... takuto kontrolu ako pises si viem predstavit pri aute za niekolko tisic eur nie pri 20 rocnom aute za cenu lepsieho biku
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18  Topic is solved

Streda, 16. Júna 2021, 11:55

Rovno ti poviem kúpil si jednu z najväčších možných kokotin od bmw
 
Kubo0604
Príspevky: 14
Registrovaný: 12.5.2020
Auto: Bmw e46 318ci
Kraj: Žilinský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 11:57

Romanides napísal:
tak pockaj bavime sa tu o e46 316ti to auto som bral ako hracku cena auta bola 1100eur pri takej sume by mi bolo trapne toto vsetko co pises riesit a kontrolovat, samozrejme som to bral s vedomim ze budu potrebne investicie a bude treba porobit nejake veci avsak aj prave pre nadobudajucu cenu nechcem menit veci zaradom ale rad by som prisiel na chybu... takuto kontrolu ako pises si viem predstavit pri aute za niekolko tisic eur nie pri 20 rocnom aute za cenu lepsieho biku
Píšem ti snáď o výmene? Vravím o kontrole stačí ti nato inpa. Ale kopec zahraničných diskusii na internete keď sa ti nepáči tak načo tu hľadáš pomoc nechápem fakt tak jazdi teda a nesťažuj sa.
 
Romanides
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 14.2.2014
Auto: BMW 316ti CompactE46
Kraj: Prešovský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 12:54

Abyssko napísal:
Rovno ti poviem kúpil si jednu z najväčších možných kokotin od bmw

to beriem je mi aj jasne ze prave preto tam bola cena aka bola.... kupil som to aby mi to docasu splnilo ucel presuvadla a casom som mal v plane zvazvoat swap motora a podobne na nieco vykonne nakolko uz predosli majitel zainvestoval a dal to do mpacketu interier aj exterier tak sa mi to zdalo ako dobry napad ze ak by som si z toho casom robil vikendovku tak mam o vyzor vystarane
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 12:59

Preboha radšej zabudni na takéto idiotske nápady. Nielenže to bude nelegálne ale aj zvyšok auta je biedny, slabé brzdy atď. Radšej sa toho zbav, tento motor je srot
 
Romanides
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 14.2.2014
Auto: BMW 316ti CompactE46
Kraj: Prešovský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 13:02

PetoK napísal:
Preboha radšej zabudni na takéto idiotske nápady. Nielenže to bude nelegálne ale aj zvyšok auta je biedny, slabé brzdy atď. Radšej sa toho zbav, tento motor je srot
dakujem za tvoj nazor :-) a za skvelu radu k mojmu problemu
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 13:10

Myslím, že tú radu časom veľmi ocenis..
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 13:15

JJ, ono to chce cas, kym to pochopi...
 
Romanides
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 14.2.2014
Auto: BMW 316ti CompactE46
Kraj: Prešovský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Streda, 16. Júna 2021, 20:41

Takze nove INFO sviecky su ok su nove, cievky su vymenene kable k svieckam vyzeraju ako by mali par dni, skrtiaca bola cistucka. Odpojil som vahu vzduchu auto chvilu blblo par sekund zrejme potrebovalo nastavit nove hodnoty, nasledne auto islo v pohode ziadne trhanie ziadne skapinanie motora ziadne kolisanie otacok, po zapojeni vahy vsetko ok do momentu kym sa nevymazala chyba cez diag. po vymazani a naslednom nastartovani znova problematicke vytocenie motora do otacok pri volnobehu kolisanie otacok, odpojil som teda znova vahu znova prestartoval znova chvilu poblbo kym si upravilo hodnoty a nasledne znova auto islo v pohode. Bude to teda vahou ako sa to javi alebo moze byt aj nejaky iny problem ? chcem este skusit pobehat par km bez vahy ci sa prejavi nieco alebo nie
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Piatok, 16. Júla 2021, 04:14

Niekde si to prisáva vzduch. Po 20 rokoch prevádzky zakape každá guma či plast. Potom fakt stačí že nedotlačíš poriadne mierku oleja a blbne voľnobeh. Hadic je tam do aleluja tak kukaj. Ta potvora harmonika za váhou vie tiež urobiť paseku keď sa načne zospodu kde nevidíš. Aj viečko oleja má tesnenie. To že auto bez váhy funguje je záležitosť RJ ktorá nahodí režim vypočítaný a kašle na zvyšok. Lambdy by som "asi nemenil" , ak tam náhodou sú, lebo sú asi drahšie ako celé auto :)
 
h0rac
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: Zdochynanie po vyradeni neutralu N42B18

Štvrtok, 12. Augusta 2021, 19:22

mne auto skapalo pri vyradení alebo keď som vyšliapol spojku napr keď som zastal na semafóre keď bol chybný snímač sacej vačky, diag to neukázala

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných