... všetko o BMW ...

obchodna sekcia
 
ivan14
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 5.7.2017
Auto: BMW e34 525 TDS
Kraj: Žilinský

BMW e34 TDS - raz ide az nejde do otačok ??

Utorok, 19. Novembra 2019, 15:11

Zdravim,

mam jeden zaujimavy problem. Prisiel som ku kamaratovi menit olej, filtre klasika, auto do prichodu islo normalne . Konkretne mi to nakoniec menil brat, lebo tam pomaha ( ma tiez 34 ku TD), ale pri vymene naftoveho filtra don nenalial naftu, ze to si natiahne v pohode...zacali sme startovat, az do vybitia baterky to nechytilo, potom dostal super napad, striekat do sania startovaci sprej, tak jasne, ze v motore strieskanie jak svina, nakoniec auto po asi 2 pokusoch chyti, ale!! nejde nad 2500 otacok, a z vyfuku biely dym ako svina, po skontrolovani vacky, rozvodu skoceneho sme neprisli na nic, vsetko bolo ok, tak ze cerpadlo?? mechanik co tam robi, dpovedal, ak sa da dole elektronicka hlava z cerpadla, mali by vyskocit otacky ak je vsetko ok..lenze dala sa dole, tocime najprv cerpadlo peni, toci sa v tom ta hriadelka..po par startoch auto nechyta resp nejde nad 2500 a potom sa uz ani netoci nic v cerpadle, nepeni sa nafta proste nedavkuje naftu..ok...nahradne cerpadlo v garazi sa vymeni..auto nastartuje, nastavi sa ako tak predsvtrek ,davka, hlava ostava elektronicka...auto ide jeden den prejde 70 km.. taha pekne vsetko, zrazu na druhy den idem sa previest...a auto nad 2500 zase nejde..startuje, volnobeh ide...otacky nad 2500 nic...odstavi sa...ze asi nebolo cerpadlo v nafte odlozene iba tak, asi zase odislo..plus prikladam fotku co nakoniec bolo tomu prvemu cerpadlu ( a ze ci mu to mohl nejaky sposobom sposobit starovanie na sprej?? alebo neskutocna zhoda nahod, ze presne vtedy odide ked sa vymeni filter)... po 10 dnoch a pozhanani dalsieho cerpadla..ze ideme menit..len tak skusame nastartovat..auto ide..normalne..vsetko ..tah starty..potom o 2 dni normalneho jazdenia zrazu cestou do prace zase ten isty problem nejde nad 2500 dym...po dojdeni do prace...a pozerali po motore co je chyba..sa zistilo vytiahnuty kablik z cidla zo sania..kalbik bol zalomeny..cidlo sa vycistilo..dal sa druhy konektor .auto ide...o den nato...pri dalsej jazde..zase to iste...uz som mal aj druhy snimac v sani..tak dali sme novy snimac a okamzite po vymene snimaca..auto zase ide normalne...co to ma vsetko znamenat...preco to raz islo raz neslo? mohol sprej v sani nieco sposobit co robi dane problemy?? alebo je zle uz druhe cerpadlo? je to mechanicka? elektricka chyba?? vedel by sa niekto na to pozriet?? uz sme bezradny vdaka... cerpadlo je 575.. auto po vymene cidla ide zatial ovela lepsi ze ma tah, takto este neslo pokym ho mam...len neviem clovek sa boji ist niekam s nim, ze raz to nejde raz ide..dakujem za nazory a rady
Prílohy
73000195_2328435153945584_819100733507895296_n.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
Marko33
Príspevky: 6
Registrovaný: 5.11.2016
Auto: E34 525TDS,E39 530D
Kraj: Bratislavský

Re: BMW e34 TDS - raz ide az nejde do otačok ??

Pondelok, 7. Septembra 2020, 21:17

Napísal som ti správu.
 
walteross
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.11.2016
Auto: BMW
Kraj: Žilinský

Re: BMW e34 TDS - raz ide az nejde do otačok ??

Štvrtok, 10. Júna 2021, 21:28

Zdravim chcem sa opytat mam e34 tds motor toci najviac do 2500 otacok neviete co stym moze byt dakujem za dake info

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní