... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

e91 318d 105kw - EGR problém a nudzový režim ?

Pondelok, 31. Mája 2021, 22:07

ahojte.. začala mi vyskakovat kontrolka motora na budíkoch nie riadna len na displeji ako upozornenie, motor stratil tah. Po napojení na diagnotisku (nie original) som dostal chybu
4933 Air systen , air to EGR mass flow , plausibility --- egr som vybral vyčistil a založil naspat bez zmeny,,, dal som z neho dole kryt a skontroloval som či ho otvára.. fungoval kým sa nerozsvietila kontrolka motora a potom zastal... dnes som založil nové EGR Pierburg no bez zmeny... občas kontrolka na chvílu zhasne a motor ide normálne no hned sa vráti naspat.
niekedy zhasne na volnobehu a ked sa rozbehnem tak sa opat rozsvieti a inokedy zhasne aj počas jazdy... vždy ked sa rozsvieti tak po napojení je stále tá jedna chyba. kontrroloval som už aj podtlakovu membránu na spodku egr chladiča a tak isto hadičky a ventil ktorý to ovláda. Viete mi niekto poradit na čo sa zamerat ? prípadne ktoré snímače maju na toto vplyv aby som pozrel ich realne hodnoty a pod...

ešte dodám že je to rok 2010 a má 184 000km.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e91 318d 105kw - EGR problém a nudzový režim ?

Utorok, 1. Júna 2021, 10:00

to preto, ze nemas problem so samotnym ventilom... treba otestovat cely EGR system, najskor mozes mat problem so snimacom teploty stlaceneho vzduchu, prasknutou trubkou odvetrania alebo mas leak niekde
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: e91 318d 105kw - EGR problém a nudzový režim ?

Utorok, 1. Júna 2021, 18:22

dnes som objednal original z bmw tu vrubkovanu hadicu ktorá ide z ventil dekla do hadici pred turbom... proste to je na odvetravanie motora lebo sa mi nezdala.. na egr som premazal tu čast s kolieskom ktorá otvára ventil... vymazal chybu a zatial všetko OK..

a áno po študovaní som sa zameriaval aj na iné snímače a pozeral live dáta.. snímače funguju

ale tak či tak ma to EGR celkom serie, najradšej by som ho dal odstavit softwerovo aby som si ušetril dalšie možné problémy kedže som čítal že ked sa zasekne otvoreé može sposobit aj požiar... ktorá čast egr bola myslená ? ventil hore alebo dolná čast na chladiči ktorá je ovládaná podtlakom ?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e91 318d 105kw - EGR problém a nudzový režim ?

Streda, 2. Júna 2021, 08:27

hore mas iba snimac polohy
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: e91 318d 105kw - EGR problém a nudzový režim ?

Streda, 2. Júna 2021, 21:09

tento typ egr mám ,,, hore je táto čast a zospodu na chladiči je klapka ovládaná plastovou membránou
Prílohy
n8y2fzwejvlk.jpg
n8y2fzwejvlk.jpg (37.6 KiB) 1005 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e91 318d 105kw - EGR problém a nudzový režim ?

Piatok, 4. Júna 2021, 20:41

Toto co si dal je cely egr ventil. To dolu je klapka ktora smeruje spaliny cez EGR chladic a vie ho bypassnut

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných