... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
mirkos
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 18.9.2013
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky

E70 Rezonovanie z motorovej casti

Nedeľa, 3. Apríla 2016, 22:26

Zdravím,

poprosím o radu, čo môže spôsobovať nasledovné závady aby ma v servise v rámci záruky ako sa hovorí ,,neodbili,,
E70, 40D, r.v. 11/2012, najazdené 120tis km - idú mi robiť veľkú prehliadku a chcem aby mi v záruke odstránili:
1.) pri dojazde napr. na červenú do križovatky , alebo posúvaní sa v kolóne...sa po zastavení t.j. prevodovka v D a noha na brzde (otáčky sú stabilné nekolíšu).....začne s prednej časti od motora prejavovať zvýšený hluk (rezonancia, vibrácia alebo ako to popísať), ktorý sa stratí po vytočení volantu do strany alebo stlačením P, alebo musím pustiť brzdu aby sa auto trocha pohlo vpred....vyýrazne sa to eliminuje keď používam funkciu autohold....počas jazdy sa to nikdy neprejavilo vždy po zastavení a v D na brzde...
2.) motor pri akcelerácii vydáva zvuk ako keď prefukuje ,,meluzína,, (fijú fijú) :))))...robí to aj v Pcku keď pridám do 2000ot a ked otáčky klesajú...može to byť turbo?
3.) pri prejazde vacsou jamou lavým predným kolesom doslova pískne od prednej nápravy...počut to ked je otvorené okno v pri takej tiahlej nerovnosti keď sa predok ,,prehupne,, , keď len koleso sekne do výtlku tak to nepískne...inak to do kabíny nepocuť pri zatvorenom okne...

Ďakujem za postrehy a komenty
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: E70 Rezonovanie z motorovej casti

Pondelok, 25. Apríla 2016, 16:34

1. plechy okolo vyfuku, vyfuk samotny, plechove stity za brzdami
2. ano, robi to turbo, bude uz mat vôlu, robi to na kazdej druhej X5
3. silentbloky na naprave, tlmiče

to som len tipoval, ale podla seba by som skontroloval tie veci, co som napisal :-k
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Klaudiii
Príspevky: 1
Registrovaný: 13.12.2018
Kraj: Trenčiansky

Re: E70 Rezonovanie z motorovej casti

Štvrtok, 20. Decembra 2018, 20:43

Zdravím, vyriešili ste tu rezonanciu? Mám presne tento istý problém a neviem prísť nato čo to môže spôsobovať.
 
Pepa35
Príspevky: 1
Registrovaný: 19.5.2021
Auto: X5
Kraj: Prešovský

Re: E70 Rezonovanie z motorovej casti

Piatok, 21. Mája 2021, 20:54

Zdravím chcem vás popropist mám tiež to iste v D na križovatke mi to rezonuje pri stlačení brzdy. Čo to môže byt ???

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní