... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
Secco22
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 16.10.2018
Kraj: Trnavský

BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Štvrtok, 6. Mája 2021, 12:46

Ahojte, BMW F20 2017 mám už 3 mesiace a za tú dobu mám pár otázok. Je to moje prvé BMW, tak sa osravedlňujem ak sú niektoré otázky hlúpe.
Prvá je - je možné dokódovať teplotu motora? Mám motor B58 ale budíky mi teplotu motora ani vody nenájdu. Viem že je to možné po xyz kliknutiach sa k tomu dostať, ale to mi príde zbytočné. Neviete či sa to dá dokódovať? Prípadne kto by mi to vedel spraviť aby to fungovalo?

Druhá - ambientné osvetlenie mi nesvieti, ani keď je zapnuté v idrive a jas naplno. Nesvieti ani classic ani sport. Keď sa pozriem na lampičku, svelto tam je, ale v aute je úplna tma. Neviete čo s tým?
Tretia - striekal niekto vzpery ktoré sú vidno spredu auta (viď obrázok) - ak hej čo všetko treba odmontovať, dá sa auto chvílku používať bez toho alebo je nepojazdné?[img]blob:https://www.bmwklub.sk/fbe7f3ff-ad48-4948-858e-051d523f36d5[/img]

Rovnako tak, auto má nabehaných 50 000km, čaká ma servis bŕzd. Keďže mám M140i, sú nejaké ktoré by ste mi doporučili? Kritériami sú samozrejme brzdný účinok, ale keďže mám auto ako daily, zišlo by sa keby aj nejakú dobu vydržali (aj keď to samozrejme závisí od štýlu jazdy atď atď - proste aby neodišli do 10 000km normálnej premávky).

Rovnako tak by som sa chcel spýtať, ako funguje medzivýmena oleja v autorizovanom servise(auto je v záruke do jan 2022), na čo si dať pozor aby ma "neobtiahli", koľko za to približne pýtajú a pod. Momentálne mi auto ukazuje výmenu o 19 000km alebo v auguste 2022, čo je podľa mňa úplna hlúposť a určite dovtedy čakať nechcem.

Ak by niekto mal aj skúsenosti s konrétnym (zatiaľ autorizovaným) servisom na západnom SK, prípadne ceny, budem rád za info.

Ďakujem veľmi pekne
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1029
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW  Topic is solved

Štvrtok, 6. Mája 2021, 19:19

Ahoj,
S prvou otazkou ti poradia miestni kodovaci borci.
Druha - ak si vycerpal moznosti menu a uzivatelskeho manualu, tak treba servis resp. predovsetkym diagnostiku - s tymto ti pomoze nielen autorizak, ale aj sukromni borci cez kodovanie a diag.
Tretia - nezobrazuje obrazok. Myslis tie sikme vzpery za ladvinkami? A aku farbu chces? Vsak to nie je nic komplikovane ani zdlhave pre priemerne zrucneho cloveka, ci? Netreba odstavovat auto. Aj tak by som najskor skusil nalepky, ako to vobec vyzera v inej farbe. Aby si zbytocne nestriekal viac razy...
Brzdy - Ked sa pytas, asi nie si zavodnik co presne vie ako a s cim chce upgradovat. V tomto pripade ti tu asi viaceri silno doporucia OEM brzdy, tzn. neexperimentovat.
Medzivymena funguje tak, ze prides, vypytas, spravia. To je jedno kde. Auto ta nespehuje,ani nestrhavas plomby a vymenu oleja nemusis kodovat/nulovat pocitadlo... Ale ked chces do autorizaku, mam velmi dobre skusenosti predovsetkym v DS a potom v NR. V TT som nikdy nebol. S poziadavkou medzivymeny sa stretavaju bezne.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Secco22
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 16.10.2018
Kraj: Trnavský

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Piatok, 7. Mája 2021, 10:51

Ahoj, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Náhodou, približnú cenu medzivýmeny nevieš? Myslím v autorizáku.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Piatok, 7. Mája 2021, 11:43

ved si zavolaj do servisu. neviem kolko ide do b58, tusim 6,5 litra, za liter si budu v autorizaku uctovat od 30 do 40 eur, plus robota, filter, tak rataj v autorizaku okolo 300 eur, plus minus autobus.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Piatok, 7. Mája 2021, 22:33

Nechcem ti brat iluzie,ale teraz som si kupil v DE priamo u bmw predajcu BMW. Ano vsetok servis urobeny,pozeral som filter vzduchu a este original,ale nastastie auto nema vela km,tak dufam ze aspon olej menili.....



Takze ci ta obtiahnu,zalezi iba na koho natrafis....Ja na tvojom mieste ani nejdem do origo servisu,zaruku mas premium selection asi,tak ci tak asi dovtedy tie km neurobis nez skonci zaruka,takze ak vymenis skorej je to len dobre pre auto....
Prílohy
86579CB2-F9DC-4E01-8FC0-9A3AAD6A7E1D.jpeg
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Sobota, 8. Mája 2021, 04:23

nuz, pokial viem tak pre rozne modely si BMW udava rozne "odporucania", niekde je to "pri druhej prehliadke" niekde kazdych 30, a niekde si povedia, ze filter je dizajnovany aby zvladol 60 az 100tkm. nikto ho hlavne v basic service inclusive nevymeni pokial mu to interval neprikaze.

v autorizaku si musis vzdy povedat, ktore filtre chces vymenit (a doplatit ak je to BSI) inak ti vymenia len ten olejovy, kabinovy mozno niekto vonku obucha o stenu a ako novy ;)
pokial
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Sobota, 8. Mája 2021, 05:19

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 04:52, upravené celkom 1 krát.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Sobota, 8. Mája 2021, 09:11

No.. :D Kedysi som to uz hovoril, kamos kupil od prvomajitela CLK320, chodil s tym len do Motor-caru v BA a nebal sa pustit chlp, ked to auto malo hodnotu tak 10k jebol tam uplne novy automat s pracou za 7500€. Samozrejmy pravidelny servis len u nich. Kamos na tom siel potom v dobrej viere do talianska a auto zdochlo v prdeli medzi vinicami pri Rime. Oprava liter, vymena palivoveho cerpadla. Ked sa potom vratil, spravne mi to dal cele pozriet, co mal urobit predtym..ale veril autorizaku. Nastastie lenivym zmrdom talianskym sa ten filter menit nechcelo, vymenili len palivovu jednotku v nadrzi. No a aky bol filter? Prvovyrobny, ale z linky. :D r.v. 2007. Ked som ho otocil hore dnom, neochotne odtial zacalo grcat cierne blato. Takze aj tak sa jedno palivove cerpadlo utrapilo vdaka neomylnemu autorizaku, ktory vsetko vie a je garanciou ne-ojebu. Ked ojebuju fakt fanusika mercedesu co tam chodi s 10 rocnou pleckou dumpovat tisice...
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: BMW F20 2017 - otázky od nováčika v BMW

Pondelok, 10. Mája 2021, 07:06

V autorizáku som bol na svojom len raz... teda dvakrát. Prvý a posledný. Dal som meniť olej v prevodovke a nejakom mi tam dali o takmer dva litre menej...... Nikdy více.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Pekáčik a 4 neregistrovaní