... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
PatrikMihal
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 10.3.2021
Auto: BMW e91
Kraj: Žilinský

Hučanie E91 ako ložisko

Štvrtok, 6. Mája 2021, 20:25

Zdravim klubaci.

Mám nasledovný problém s mojím BMW.
Už dlhší čas pozorujem na aute suchajuci zvuk zo zadného ľavého kolesá jedná sa o sustivy zvuk podobajúci sa vadnemu ložisku. Poprípade akokeby suchal kotúč. Dneska som zhodil zadné koleso a kukal či náhodou nesucha o nejaký podbeh, alebo plech. Nič. Na gumách nevidno nič. Tlmič vyzerá byť ok, podobne aj silenty. Najviac to hučí keď idem pomaly točiť do lava ale aj naraz. Rozmýšľal som aj nad kamienkom, ale to by už pri mojich km odskočil aj som sa potocil avšak stále tak isto.
Čo sa týka jazdy pri vyšších rýchlostiach to nepočuť, počujem to iba keď mám otvorené okno. Auto drží, jedine vibruje na starých zimných pneu. Inak keď idem rovno a do prava nepočuť ressp. Veľmi málo. Napadla ma že to môže byť ručná brzda ktorá je akási pobiedna keď ju Stlacim za jazdy hučí to ešte výraznejšie. Čo si o Tom myslíte?? Môže to byť ono alebo skôr ložisko.. vďaka.
 
PatrikMihal
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 10.3.2021
Auto: BMW e91
Kraj: Žilinský

Re: Hučanie E91 ako ložisko

Štvrtok, 6. Mája 2021, 20:29

Ešte taká doplňujúca informácia- mám ževraj krivý elektron či to môže mať vplyv.
 
waterford26
Príspevky: 7
Registrovaný: 17.7.2015
Auto: e91 130kw automat
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Írsko

Re: Hučanie E91 ako ložisko

Nedeľa, 2. Januára 2022, 22:30

Čauko..vyriesil si to? Mne robí presne to isté..vymenil som ručnú aj normálne brzdy a stále..ale zvyčajne prestane keď zatiahne na sekundu ručnú v nízkej rýchlosti..tak neviem
E91 2008 320d DPF&EGR off, straight pipe, open air intake, remap.
 
Plyso
Príspevky: 7
Registrovaný: 9.1.2020
Auto: e91 330d
Kraj: Košický

Re: Hučanie E91 ako ložisko

Štvrtok, 24. Februára 2022, 18:37

Ja som mal podobné príznaky. Na e46 mi zhrdzavel krycí plech a obloženie ručnej brzdy šúchalo o kotúč. Dnes som robil na e91 komolet výmenu zadných bŕzd nakoľko mi praskol kotúč zvnútra. Malá prasklinka no robilo to riadny bordel. Po výmene krásne ticho. Poriadne prekontroluj obloženie ručnej a aj kotúče a doštičky ( praskliny, trhliny).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní