... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Marek535d
Príspevky: 2
Registrovaný: 20.4.2021
Auto: E61 535d LCI
Kraj: Zahraničie

Re: Elektricka schema e91

Streda, 21. Apríla 2021, 18:29

Dekuji za info👌 To ukladani stanic jsem myslel “zkratky” v iDrive. Napr. Podrzim par sekund 3 a pod 3 se mi ulozi stanice kterou prave posloucham. Ta pamet zmizla. A nove nelze ulozit. Tento problem nastal po odemknuti auta nouzovym kovovym klicem co je ve vysilacim klici...tak jsem myslel, ze to souvisi...
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Elektricka schema e91

Utorok, 4. Mája 2021, 09:12

Marek535d napísal:
Dekuji za info👌 To ukladani stanic jsem myslel “zkratky” v iDrive. Napr. Podrzim par sekund 3 a pod 3 se mi ulozi stanice kterou prave posloucham. Ta pamet zmizla. A nove nelze ulozit. Tento problem nastal po odemknuti auta nouzovym kovovym klicem co je ve vysilacim klici...tak jsem myslel, ze to souvisi...

nie nesuvisi to s diversity, ale s tym s akym klucom otvoris vozidlo, kazdy ma totiz svoju pamat a nudzovy kluc ju nema, tak nemozno ani ukladat stanice...
 
Užívateľov profilový obrázok
///majak
Príspevky: 40
Registrovaný: 8.4.2021
Auto: BayerMotorWergel
Kraj: Bratislavský

Re: Elektricka schema e91

Štvrtok, 11. Novembra 2021, 10:52

Nazdar.

Mal by som obrátenú zákazku - mám diversity z E61 vo výbornom stave - doslova zánovný, ale odfajčil sa tam amp k DO, a chcem si to dať za peniaze prebastliť, alebo niekomu zaplatím, ak poskytne súčinnosť a podelí sa o informácie, čo treba prepájkovať.

Mám náhradný modul, ktorý je plne funkčný, ale je ex-zatečený, a bol opravovaný u Poliakov, potom poputoval cez SR ku mne do Bratislavy, a moc sa mi nepáči jeho stav, takže by som rád mal záložný, ten svoj pôvodný.

Dalo by sa s niekým rozumne dohodnúť?
Ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Elektricka schema e91

Štvrtok, 18. Novembra 2021, 11:50

///majak napísal:
Nazdar.

Mal by som obrátenú zákazku - mám diversity z E61 vo výbornom stave - doslova zánovný, ale odfajčil sa tam amp k DO, a chcem si to dať za peniaze prebastliť, alebo niekomu zaplatím, ak poskytne súčinnosť a podelí sa o informácie, čo treba prepájkovať.

Mám náhradný modul, ktorý je plne funkčný, ale je ex-zatečený, a bol opravovaný u Poliakov, potom poputoval cez SR ku mne do Bratislavy, a moc sa mi nepáči jeho stav, takže by som rád mal záložný, ten svoj pôvodný.

Dalo by sa s niekým rozumne dohodnúť?
Ďakujem.
zanovny diversity vo vybornom stave ale nefunkcny? :mrgreen: AMP k DO je co?? ak si myslis ze to opravis prepajkovanim niecoho, tak si na omyle..... tieto moduly sa opravuju vymenou vadnych komponentov, nie prepajkovavanim......
 
Užívateľov profilový obrázok
///majak
Príspevky: 40
Registrovaný: 8.4.2021
Auto: BayerMotorWergel
Kraj: Bratislavský

Re: Elektricka schema e91

Nedeľa, 21. Novembra 2021, 03:38

A výmenu vadných komponentov urobíš ako? Vylomením blickami a prilepením sekundovým lepidlom?... Pýtam sa na to isté.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Elektricka schema e91

Nedeľa, 21. Novembra 2021, 19:10

Sorry ale nerozumiem naco sa vlastne pytas. Lebo pod spojenim "prepajkovat" sa mysli prepajkovat danny spoj a to tak ze sa jeho spoje znovu prehreju aby sa roztavila spajka a spajkuju sa nanovo - bez fyzickej demontaze tej dannej suciastky alebo komponentu. Robi sa to vtedy, ked su spoje napr. popraskane. A ty si sa pytal, co tam mas prepajkovat, tak nato odpoved neexistuje, teda som ti odpovedal ze prepajkovanim niecoho cohokolvek ten modul neopravis - lebo zavady, ktore ho trapia nesuvisia so studenymi/popraskanymi spojmi.
Ak sa mal na mysli ze co treba vymenit, aby modul fungoval, tak nato nie je zdaleka jednoznacna odpoved, pretoze tam moze toho odist neurekom a bez merania obvodu a jednotlivych komponentov, bez osciloskopu, bez vytvoreneho pripojenia a simulacie mimo vozidla aby sa na tom dalo merat apd... to jednoducho nespravis. Obvod prijmu signalu z DO a jeho spracovania nie je jedna suciastka, ale komplexny obvod so spustou komponentov.
 
Užívateľov profilový obrázok
///majak
Príspevky: 40
Registrovaný: 8.4.2021
Auto: BayerMotorWergel
Kraj: Bratislavský

Re: Elektricka schema e91

Nedeľa, 21. Novembra 2021, 20:04

Presne preto som sa pýtal na nejakú schému, prípadne na možnosť to niekomu dať na opravenie - v oboch prípadoch samozrejme za finančnú odmenu. :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Elektricka schema e91

Streda, 24. Novembra 2021, 00:39

///majak napísal:
Presne preto som sa pýtal na nejakú schému, prípadne na možnosť to niekomu dať na opravenie - v oboch prípadoch samozrejme za finančnú odmenu. :-)
Schema neexistuje, resp. nie je dostupna. Vyrobcovia elektroniky pre automobilovy priemysel nemaju v zaujme taketo dokumeny uverejnovat, pretoze sa jedna o diel, ktory chcu aby si kupil novy a nie opravoval. A aj keby chceli, brani im v tom zmluva s bmw, kedze sa jedna vacsinou o elektroniku so spolocnym vyvojom. Schema je jedna vec, a najst v obvode chybu zasa vec druha. No a ludia ktori to opravuju a rozumeju ako to funguje a vedia najst chybu, sa to naucili jedine sami tym, ze nad tym stravili niekolko dlhych dni alebo tyzdnov, a ti ti ich know-how urcite nepredaju len tak.... Ja obcas tieto moduly opravujem, ale ma to hacik ze to riesim len naozaj raz za cas, a naraz spravim viac kusov a nasledne to riesim len vymenou za nefunkcny, alebo predajom celeho zregenerovaneho kusu. To je kvoli tomu, ze oprava kazdeho je individualna zalezitost aj co sa tyka casu, aj co sa tyka ceny a hlavne dostupnosti dielov. Takze nie je mozne robit to za pausalnu cenu. AK je modul vizualne ok, casto moze byt v prdeli prave procesor NEC. Tuto suciastku vsak bezne nezozenies, je to sice pozmeneny NEC uPD789860, ale custom upraveny pre BMW, s maskovanou ROM. Nie je to suciastka, ktora sa da bezne kupit a ak aj, cenovo sa pohybuju okolo 65eur za kus, avsak s minimalnym odberom 20ks..... Jedina moznost, ako prist k funkcnemu je vybrat ho z ineho modulu, ktory je trebarz poskodeny vodou natolko, ze je nerentabilne alebo nemozne ho opravit, a dufat, ze procesor v nom funguje.To je sanca tak 50/50, ak nie este mensia.... Ale ako hovorim, bez merania v obode osciloskopom to nezistis....Jedine tak, ze prehodis ten procak zo svojho funkcneho do nefunkcneho a potom uvidis ci bude alebo nebude fungovat..... AK je procak ok, tak je riesenie chyby lacnejsie, avsak jej hladanie tiez moze zabrat dost casu.... No a na to meranie potrebujes mat vytvoreny nejaky do-it-yourself system, aby si vedel ten modul pripojit a simulovat jeho funkcnost mimo vozidlo..... Bez toho sa zavada hladat a opravovat neda....
 
Užívateľov profilový obrázok
///majak
Príspevky: 40
Registrovaný: 8.4.2021
Auto: BayerMotorWergel
Kraj: Bratislavský

Re: Elektricka schema e91

Streda, 15. Decembra 2021, 19:26

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, najmä za exaktnú technickú konkrétnosť. Teraz tomu už rozumiem oveľa lepšie a uznávam, že to skutočne nie je také jednoduché, ako som predpokladal.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných