... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

filtreaoleje.sk
 
PRAHAV8
Príspevky: 14
Registrovaný: 5.10.2012
Auto: BMW
Kraj: Zahraničie

Re: e38 M62tu termostat

Sobota, 1. Mája 2021, 09:02

Dendooo napísal:
Kontrolku motora ti odpojený termostat nerozsvieti, no chybovú hlášku by si na diagnostike našiel. Odpor by som pre to osobne zapojil.

Nad termostatom z 740D rozmýšlam aj ja, no moc tomu neverím. Síce klesne tlak a teplota v systéme - viac vydržia tesnenia, hadice, možno aj prevodovka a alternátor. Ale čo na to motor a katy ? Motor je na vyššiu teplotu stavaný, má pri nej lepšie spalovanie a predĺži sa životnosť aj katalyzátorom.

Napr. motorom s prac. teplotou 90°C znížená teplota na 60°C výrazne skracuje životnosť - ako je to na M62TUB44 ? Preto že už len katalyzátory sú ovela vačšia položka ako výmena celého chladiaceho sytému.
Aby pracoval motor na 60 stupňů je blbost. Katalyzátor je většinou stejně před smrtí u auta z roku třeba 97. Motor pracuje a spaluje lépe při vysoké teplotě ale při snizenem termostatu se ti teplota motoru drží na cca 95 stupních a to je taky dobre. Bmw mělo používat i pro m62 tento termostat který otvírá dřív ale kvůli ekologii museli zvednout teplotu motoru kvůli emisím. Převodovka netrpí, motorový olej není tak horký, hadice nepraská atd. Pokud má motor nižší teplotu tak spaluje více paliva ale to stejně nepoznáš ale poznáš to že motor je živější.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných