... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
SlimPado
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 7.3.2021
Auto: BMW 325i E92
Kraj: Nitriansky

Zly starter ?

Streda, 28. Apríla 2021, 14:01

Zdravim, mam e92 325i s motorom N52..Menil som malu disa klapku sposobom ze som zhodil alternator..Samozrejme odpojil som negativny pol na baterke. Auto tak stalo asi dva dni, potom som nahodil klapku vsetko zmontoval a auto nestartovalo. Iba bolo pocut pumpu ako taha benzin a myslim ze raz starter cukol pri kazdom pokuse nastartovat a potom nic. Uz pred tym dlhsie tocilo, hlavne za studena, tak pomaly cca /4 sekundy. Elektrika ide, baterku som nabijal na 100%. Skusal som druhy kluc, vycistit kontakt na baterke stale nic. Potom mi napadlo pobuchat po starteri kovovou tycou. Na prvy x nic ale potom uz trosku tocilo ale nie dlho a nechytilo. Roztlacat som neskusal kedze auto je na dvore ktory je do kopca a bal som sa ze by som ho nedostal naspat. Zaniesol som starter na kontrolu popripade repas a povedal mi ze raz ide, raz nie. Z mojho skusania nesiel ani raz, iba trosku tocil po tom tukani tycou. Je to teda problem v starteri alebo moze byt na vine aj nieco ine ?
dakujem pekne
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Zly starter ?

Streda, 28. Apríla 2021, 14:10

Starter mimo auta na prazdno raz ide raz nejde-uhm idem dalej kombinovat. Wtf uz.
 
SlimPado
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 7.3.2021
Auto: BMW 325i E92
Kraj: Nitriansky

Re: Zly starter ?

Streda, 28. Apríla 2021, 14:16

No tak ono mi skor slo o to, ze ci pocas tej vymeny Disa sa daco mohlo pokazit, kedze starter je kusok od nej..Alebo slo len o zhodu nahod. A ked mne nechytalo skoro vobec a jemu raz siel raz nie. Ono je mi jasne ze starter je na vymenu, skor slo o to či aj nieco pomimo toho mohlo byt zle :D ale dakujem aj tak
 
LuboLM
Príspevky: 11
Registrovaný: 28.2.2019
Auto: E90 2006
Kraj: Žilinský

Re: Zly starter ?

Streda, 28. Apríla 2021, 20:46

Ahojte, ja mám podobný problém. Nikto nevie čo tomu môže byt, diagnostika bez chýb. Keď auto za studena nastartujem po noci, chytí na prvýkrát. Akonáhle je vonku teplo a auto je zahriate už nechytí. Myslel som, že to bude batéria - bola už na sklonku života, vymenená za novú, nič sa nezmenilo. Bolo mi povedané že možno štartér, ale už sa aj stalo, že nakoniec auto naštartovalo a skúšal som sa povoziť no po 20 metroch auto začalo skackat a zdechlo. Skúšal som štartovať s postupným odpajanim vstrekov. Auto nenaštartovalo aj tak. Máte nejaké rady alebo nápady? Pridal som video na YT. Máte podobne skúsenosti? Začalo to asi mesiac po výmene spojky, môže to mat súvis? 318d 204d4
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Zly starter ?

Štvrtok, 29. Apríla 2021, 08:08

mas tam tlak paliva?
 
LuboLM
Príspevky: 11
Registrovaný: 28.2.2019
Auto: E90 2006
Kraj: Žilinský

Re: Zly starter ?

Štvrtok, 29. Apríla 2021, 09:25

PeqpeK napísal:
mas tam tlak paliva?

Raz som mal vyhodenu chybu na diag niečo s tlakom paliva po výmene batérie, ale po vymazaní už nic, na diagnostike by sa prejavila znova, bolo to napichnute práve vtedy keď to neštartovalo a bez chyby
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Zly starter ?

Štvrtok, 29. Apríla 2021, 10:46

treba pozerat live data ze co je zle, nie len citat chybove kody
 
LuboLM
Príspevky: 11
Registrovaný: 28.2.2019
Auto: E90 2006
Kraj: Žilinský

Re: Zly starter ?

Štvrtok, 29. Apríla 2021, 11:22

PeqpeK napísal:
treba pozerat live data ze co je zle, nie len citat chybove kody
Pozerali sme aj LIVE dáta, jedine čo sa zdalo servisakovy problém bol že napätie batérie pri štartovaní klesalo napätie pod 10V.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných