... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
bmwwehrwolf88
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 16.12.2020
Auto: E 39 525 tds
Kraj: Zahraničie

Závada klimy e39 525 tds-rozhození vol. otáček

Sobota, 17. Apríla 2021, 19:04

Zdar lidi,potřeboval bych poradit s problémem klimatizace. Diagnostika (delphi) mi neustále píše tuto chybu: 15-snímač tlaku,zkrat na -pol baterie,přítomen.
Přitom senzor tlaku je u tds jen jeden,na sušiči klimy,4 pin,ten je měněný a tím to není, klima (EHKA) spíná,chladí,teplotu reguluje a drží. Žádný jiný senzor tlaku jsem v rozkresech realoem nenašel. Když chybu smažu,zaznamená se vždy po zapnutí ventilátoru,zapojení-nezapojení 4 pinu na senzor na sušiči nemá na závadu vliv. Závada se sama nijak neprojevuje,ale myslím si,že může souviset s DDE,které reaguje na zatížení právě při zapnutí ventilátoru citelným rozhozením rovnoměrnosti volnoběhu.
Kdyby někdo věděl,jak to řešit,tak díky za každou radu.
Dále,kdyby měl někdo elektronickou hlavu vstřik čerpadla HDK 197 - záměnná opel omega,bmw tds,range rover P 38
 
bmwwehrwolf88
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 16.12.2020
Auto: E 39 525 tds
Kraj: Zahraničie

Re: Závada klimy e39 525 tds-rozhození vol. otáček

Streda, 21. Apríla 2021, 17:06

Tak nerovnoměrnost volnoběhu,tarokování volnoběhu a poškubkávání při brzdění motorem jsem vyřešil výměnou HDK elektronické hlavy za novou /repasované nebrat,když to bylo jednou rozebrané i seřízené na osciloskopu,nikdo se s tím nedomluví a dělá to bordel furt/, ano,a spínač tlaku klimy bude asi vadný,i když je nový - vypojením 4 pinu závada zmizí a nezapíše se opakovaně,ale zase nejde zapnout klima

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných