... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
AlexDolin
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 9.11.2019
Auto: BMW X5 E53
Kraj: Žilinský

Trasenie na volnobehu a vysoká spotreba

Piatok, 16. Apríla 2021, 16:55

Ahojte.. potrebujem radu.. Bmw e46 318d už novší model s common rail sa trasie pri státí na volnobehu. Remenicu menil predchádzajúci majiteľ. Silentbloky motora a prevodovky som už vymenil. Menil som tiež termostaty, palivový, vzduchový filter a lambdu ale auto stále trasie bez zmeny. Diagnostika nevypisuje žiadne chyby. Pri stlačení spojky sa tiež nič nezmení. Auto má tiež vysokú spotrebu a napadlo ma či to nemôže mať nejaký súvis.. pod 10.5l sa nedá dostať.. diagnostika nevypisuje žiadne chyby a vstreky majú dobré hodnoty. Meral som aj prepady a všetky boli ok..
Nestretol sa niekto s niečím podobným? Už som bezradný :cry:
Za odpovede vopred diky :D
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Trasenie na volnobehu a vysoká spotreba

Piatok, 16. Apríla 2021, 22:48

Volnobezne davky nezmerias ani diagnostikou ani flastickami. Vykon je aky?
 
AlexDolin
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 9.11.2019
Auto: BMW X5 E53
Kraj: Žilinský

Re: Trasenie na volnobehu a vysoká spotreba

Sobota, 17. Apríla 2021, 10:42

Netuším či má výkon ako má mať.. z 0-100 to vyšlo myslím okolo 12-13s čo je dosť málo ale sedeli sme dvaja a samozrejme som sa snažil s citom keďže sa nejedná o moje auto. ale inak vôbec nedymí a v otáčkach sa mi zdá že ide celkom ok.. ale bolo už tak kúpené.. Predchádzajúci majiteľ spomínal že bol robený chip.. takže hľadám súvis aj v tom. :roll:
Je nejaká iná možnosť odmerať tie volnobežné dávky?
Diky 😁
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Trasenie na volnobehu a vysoká spotreba

Sobota, 17. Apríla 2021, 15:02

Seria je 11s nie vrazednym tempom, takze s chipom je to fakt bieda a ukazuje to na to, ze ten soft je uplne smetie alebo su vstreky vprdeli. Vratane tych volnobehov, potom to pojde tvrdo a skaredo. Zmerat sa to samozrejme da, v BOSCH diesel centre na stolici.
 
AlexDolin
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 9.11.2019
Auto: BMW X5 E53
Kraj: Žilinský

Re: Trasenie na volnobehu a vysoká spotreba

Sobota, 17. Apríla 2021, 22:03

Tak teda idem ako prvé riešiť chip.
Vstreky by som asi hneď neodsudzoval.. auto ani nemá moc nabehné a pri vyšších otáčkach ide motor pekne.. Ďakujem za odpoveď a píšem keď to dám do kopy :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných