... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1904
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

E61530xd letné pneu.

Sobota, 13. Marca 2021, 23:21

Čafte. Chcel by som kus poradiť pri výbere pneu na leto na môj wagen... pravdupovediac tie pneu majú rôzne označenia a kus mám v tom chaos, plus ktorý dezén je novší, starší typ..nechcem runflat, rychlostny limit je asi v poho pri všetkých a nie som si istý či mi netreba xl index záťaže. Dunlop som teraz dojazdil, možno ešte by som dal jednu sezónu, ale začali neprijemne hučat pri cca 50km/h a pri brzdení...rozmýšĺam nad continental, alebo pirelli, bral by som aj Michelin, ale tam už je cena vyššia, nehovorim, že by to bol problém, ale asi by mi stačilo vybrať niečo s tých dvoch značiek...budem rád za každý názor popripade skúsenosť....
Prílohy
Screenshot_20210313-205402_Chrome.jpg
Screenshot_20210313-205318_Chrome.jpg
Screenshot_20210313-205235_Chrome.jpg
Screenshot_20210313-205034_Chrome.jpg
Screenshot_20210313-204841_Chrome.jpg
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: E61530xd letné pneu.

Nedeľa, 14. Marca 2021, 08:53

na dezen sa mozes vysrat, ulohou dezenu je pozovat na marketingovej fotke, z hladiska tvaru je 1000 sposobov ako nakreslit tak aby plnil tu istu ulohu.
pri r18, kde mas dokonca nizsi zatazovy index ako na r17 (93 vs 94/95 pri mensich rozmeroch) by si sa zaobisiel aj bez XL ak kupi 97+, ale ja osobne davam XL aj na mamkinu Fabiu, pretoze ten rozdiel je nula az 10 eur kus podla rozmeru a nic tym nemozes stratit, len ziskat, okrem placebo pocitu aj sancu na lepsie vyvazenie kolesa a hlavne nizsiu hadzavost pri vyssich rychlostiach, lepsiu toleranciu dlhodobeho podhustenia. ak mas v technicaku XL zapisane, tak ich mat musis, ak nie, tak aj tak skus obzerat po Xl, alebo teda ked uz minimalne po 97... ak najdes aj vyssi, a nebude ovela drahsi, kup kludne aj 100+
FR pri conti znamena ochranu disku (pneu je viac vystupena ponad okraj disku aby si ho neoskrel o obrubnik), A0 znamena, ze to bola prva vybava pre Audi. Pneu, ktore maju OEM znacky, napr. A0 pre Audi alebo hviezdicku pre BMW sa vseobecne oplati kupovat, kedze su to pneu, ktore presli lepsou kontrolou kvality a musia splnat mierne vyssie standardy ako tzv. "replacement" seria, ktora sa vyraba priamo na retail a nie pre export do automobiliek.

ak chces naozaj the best, momentalne tak ako aj minulu sezonu - mishelaan pilot sport 4, nizky hluk, velmi dobre na vode aj zrejme budu najlepsie aj na suchu - toto nie su informacie z nejakych internetovych testov, ale vysledky internych testovani na testovacm polygone, ktory ma ZF v Jeversene, ktore sa robili pred tyzdnom.
jediny parameter, kde je lepsi Conti PremiumContact 6 je na suchu, ale za cenu toho, ze na vode je horsi, aquaplanning este o nieco horsi index, a hlavne, suverenne najvyssi hluk, a to horsi ako vacsina cinskych pneumatik, kedze zmes je tvra ako slak, toto je problem, ktory maju uz od premium contact 2 poslednu dekadu. Ja osobne od conti obuvam zimne na niektore auta, letne nikdy. Letne v standardnom rozmere 205/55 na male hatchbacky, kde polovica aut uz nema ani len vytlmene podbehy koli setreniu a mohol by si mat auto na magride kolajnici aj tak by si pocul hluk od cesty, ale proste conti letne boli, su a este zrejme nejaky cas budu najhlucnejsie na trhu. je to aj dovod, preco BMW uz po 1 roku zrusila zmluvu s Conti niekedy okolo roku 2015 tusim, bol som na oslave, ked BMW podpisalo zmluvu, ze 10% vyrobenych aut bude mat conti pneu, po roku BMW od toho odstupilo, dodavaju im mozno 4% teraz, aj to neviem, ci vacsina nie je na motorky.
kup pilot sport 4, a ak chces usetrit, tak bridgeston turanza t005, tie su taky lepsi nadpriemer napriec ale su podobne hlucne ako conti, alebo hankook ventus prime 3, tie su sice tiche, ale horsie na vode. ale oboje, bridgestona aj hankook su myslim starsie modely resp. neviem ci maju na tuto sezonu nove, a vychadzali ako taky budget option minuly rok. hanook ma pravdepodobne novu seriu uz.

no a ked pozeram heureku, tie pilot sporty nie su o nic moc drahsie ako hocico ine, https://pneumatiky.heureka.sk/michelin- ... 0-r18-97y/
okolo 115 eur za kus, nemas o com (skontroluj si, ci mas predpisane XL alebo nie v technicaku, myslim ale, ze asi nebudes mat)
 
Užívateľov profilový obrázok
MatusRK
Príspevky: 284
Registrovaný: 16.4.2017
Kraj: Žilinský

Re: E61530xd letné pneu.

Nedeľa, 14. Marca 2021, 11:41

Dik bobor , slušne si to rozpísal.
A čo povieš na tie Pirelli ? Kvôli seknutej pneu musím aj ja riešiť 4 nové pneu rozmýšľam či ísť znovu do PZ4 ako som mal , alebo vyskúšať pilotsporty, keď píšeš že budú lepšia voľba ? PZ4 držali celkom fajn, no prišli mi dosť hlučné. Rozmer 245/40/19 98Y xl
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: E61530xd letné pneu.

Nedeľa, 14. Marca 2021, 11:59

neviem nic povedat k Pirelli, nepracujem v obore uz nejaky cas.a tak moje informacie su len take, ake v danej chvili potrebujem - o tom co konkretne kupit, kazdy jeden model nemam v merku a nemam pristup k r&d databazam, kde si viem pozriet aj simulacne testy pre kazdy jeden rozmer atd. synteticke aj polygonove testovanie jednoznacne favorizuje pilot sport 4.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1904
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E61530xd letné pneu.

Nedeľa, 14. Marca 2021, 17:03

Neviem pozrieť teraz do techničkáku či treba xl, alebo nie, no asi skúsim tie Micheliny ako si písal...ďakujem za názor...pekny deň...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: E61530xd letné pneu.

Nedeľa, 14. Marca 2021, 19:01

Hybaj do nich, ja som minulý rok prešiel z CCSC na MPS4 a sú fakt o level vyššie. A to sa mi tie Continentalky dost dosť páčili .
 
Užívateľov profilový obrázok
mathesss
Príspevky: 484
Registrovaný: 21.4.2008
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: E61530xd letné pneu.

Streda, 14. Apríla 2021, 11:18

Zhodnotiť ich neviem, ale PS4S sú udájne fakt aktuálna topka... Problém je však s dodaním niektorých “neštandardných” rozmerov, o čom som sa presvedčil na vlastnej koži. Ja som sa tiež rozhodoval, že čo kúpim.. založil som tu tiež tému a nakoniec som sa rozhodol ist do Michelin a objednal som 21” sadu PS4S.. Kamoš mi povedal, že choď si ich objednať v predstihu, lebo je na Michelin dlhá dodacia doba, v prípade že nebudú skladom.. Mal pravdu! Včera mi pneu po 9 týždnoch od objednávky prišli. Tak dúfam, že budem spokojný.
BMW F01 730xd
EX.:BMW E65 730d
EX.:BMW E39 528i
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1904
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E61530xd letné pneu.

Streda, 14. Apríla 2021, 13:02

Za mňa rozmer 18 spokojnosť...a aj pekne na aute vyzerajú....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
RKa74
Príspevky: 222
Registrovaný: 25.5.2020
Kraj: Trenčiansky

Re: E61530xd letné pneu.

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 19:57

Akú máte životnosť na týchto športových pneu? Nie je to škoda zajazdiť bežným spôsobom? Alebo je to zanedbateľné? Ja som kedysi na AMG obuval sportcontact ale stalo sa že za sezónu som aj 2 sady minul. Auto už nemám ale ani pneu také neobuvam práve kvôli tomuto.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných