... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 15:24

willtheyfit.com Ti aj krasne nakresli ako budu vyzerat, nemas zac :)
 
Branuch
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 12.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 15:54

PeqpeK napísal:
willtheyfit.com Ti aj krasne nakresli ako budu vyzerat, nemas zac :)
Perfektne.. Dakujem Ti pekne.. idem to pozret :)
 
Branuch
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 12.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 15:55

undy napísal:
ET zjednodušene vyjadruje vystúpenie /zanorenie disku, je to v milimetroch a čím väčšie číslo, tým viac zanorene dnu do blatniku. 8 alebo 8,5J atď znamená šírku disku, tie, čo chceš sú teda užšie a viac zanorene. Ak si napriek tomu rozhodnutý pre ne, to ET sa dá poriesit rozsirovacimi podlozkami.

https://www.aluapneu.cz/et-kalkulacka/
ano to co to cislo vyjadruje to viem, len som si to vreale nevedel predstavit ci ten rozdiel pri tych kolesach bude tak markantny a videlny... toto som nevedel vyhodnotit ten pomer medzi 19-20" a rozdiel v tych ET.... dakujem za radu...
 
Branuch
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 12.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 15:59

ALAS napísal:
Prispevkov ze z toho moze mat pojeb tu uz je dost, ked to ignoruje je to jeho vec.

Teraz k problematike:
Odpoved ti v podstate uz dal Slavino, len neviem ci si si ju vsimol, Undy to zopakoval zase.
Ja este doplnim ze okrem toho ze to bude utopene v kasni ti to koleso moze suchat o tlmic/pruzinu popripade o vnutro podbehov ak to vytocis na maximalny rejd, to sa da poriesit spominanimy podlozkami.
Dalsia vec je rozmer pneumatik, tu potrebujes zvolit spravny rozmer aby ti to ukazovalo spravnu rychlost a aby spravne fungovalo ABS/DSC.
prispevok k tomu bol iba jeden a ten prvy... a uprimne jazdim uz 25 rokov a nikdy v zivote mi nekotrolovali technicak vs.kolesa... nikdy.. a jazdim fakt vela, mrte krat som bol aj v nemecku pre auta a nikdy sa na toto nezamerali... a myslim si, ze ani v tomto pripade kedze to nebude mega extrem ako ma vela chalanov tie "vylomene" kolesa a prilis velke ci prilis male kolesa tak nnormalneho policajta to ani nenapadne pokial ta chce zanieco pojebat a nema zaco tak skusi aj toto.. to je moja skusenost s jazdenim a kontrolami...

Prispevok jeho som si vsimol a podakoval som sa mu zaneho... ale ty si mi napriklad povedal dalsie vcelku zaujmave technicke detaily ktore mi ani nenapadli a to by som asi neerad riskoval, hlavne normalne fungovanie ABS/DSC a taktiez aby sa mi kolesa neotierali o tlmic ci priuzinu... myslel som, ze to bude zachovany normalny komfort uzivania vs mensie kolesa....
dik za radu uz je tu viacero faktorov preco sa nad tym zamysliet a pripadne to neriest...

Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 16:13

Branuch napísal:
Mozem zacat odpoved otazkou? toto je forum kde sa rozoberaju technicke veci aut a im pridruzene veci ci toto je moralne psychologicke okienko?
Kebyze chcem napasovat 13" kolesa z felicie na to bmw, chaaaaaaapem tuto moralnu dilemu co tu riesite... Kebyze chcem na toto BMW natlacit kolesa z Audiny
chaaaaapem toto moralne dilema....
Nasiel som kolesa ktore su IDENTICKE opakujem IDENTICKE ORIGINALNE BMW kolesa ktore sa montuju na radu 1-2 a tak isto 3-4 radu... kedze ako som uz pisal
v mojom prvom prispevku nie som fanda ani velkych kollies ani tuingu, iba sa mi tie kolesa pacia dizajnovo tak by som skor zvolil 19" namiesto 20" takze nechapem
o com pises ze tam tie kolesa NEMAJU co robit... roztec rovnaka, dizajnovo tomu auto to neuskodi kedze su to este aj kolesa z rovnakehjo modeloveho aj rocnikoveho obdobia...
Moja otazka bola velmi prsta, ale asi ste tu strasne velmi az nadmieru inteligentny.... opakovat co som sa pytal asi nema velky vyznam...
z mojho laickeho hladiska ak je pri 20" disku vyssie ET a pri 19" nizsie prislo mi, ze tie kolesa tam budu ok akurat budu mensie celkovo... to je to co som chcel vediet ci to tak je
ci nie... ale, niee tuto sa musime bavit o technicaku, positnej udalosti, nemoralnosti toho ze chcem asi dehonestovat 4er na 1ku lebo dam si mensie kolesa na rozdrbanu Ba...

Nic v zlom, ale ak by som sa rozhodl si dat ruzovy nufacik na stred kapoty a mihalnice na svetla lebo somm nevkusny sedlak co ma prachy je to moja vec... ja som sa slusne pytal
na TECHNICKU radu... ale chapem, ze tieto fora nie su o rade, ale o moralizovani v zasade to iste co clovek moze sledovat na FB...
Tak tie identické kolesá sa vyrábajú v rôznych rozmeroch špeciálne pre 1er a špeciálne pre 3er
Edit : tak rozteč rovnaká ale že šírka disku a et nesedí, nevadi. A ty tu dačo hovor o inteligencii
 
Branuch
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 12.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 16:37

Abyssko napísal:
Tak tie identické kolesá sa vyrábajú v rôznych rozmeroch špeciálne pre 1er a špeciálne pre 3er
Edit : tak rozteč rovnaká ale že šírka disku a et nesedí, nevadi. A ty tu dačo hovor o inteligencii
??? :D ty necitas, ale ze vobec.. alebo ked tak kazde tretie slovo ak si toto dokazal odpisat na moj text tak klobuk dolu...
mier v srdci bracho
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 16:44

Ja viem čo chces povedať, ale keď ty nechápeš základnú vec, že na aute nemáš mať obuté to čo nemáš v technickom.... Tak tu neriešime somariny
 
Branuch
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 12.10.2017
Kraj: Bratislavský

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 17:01

Abyssko napísal:
Ja viem čo chces povedať, ale keď ty nechápeš základnú vec, že na aute nemáš mať obuté to čo nemáš v technickom.... Tak tu neriešime somariny
to fakt si toto z toho textu vycital? a co take strasne porusujem okrem toho ze toto nie je napisane v technicaku? povedz mi komu by som s tym minimalnym rozdiel skodil? je to take ako ked si niekto da vykuchat DPF? alebo umyva auto v potoku? alebo zreze tlmice a pruziny? alebo da si xenonove vybojky ale nemam nastavitelnu vysku na tlmicoch? co prosim ta tak strasne skrie, zeby som urobil takuto necestu a protizakonu vec..? si z STK? nerozumiem, nerozumiem, nerozumiem co ta trapi...
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kolesa na 435i Cabrio

Štvrtok, 15. Apríla 2021, 17:52

Nic z toho len ti možno budú za určitých okolností šúchať to ja teraz z hlavy neviem ale viem že už niečo nemusí byť na 100 percent a ked zájdem do konšpiračných teórii a sa ti predere guma o tlmič a tak ďalej
Ja radšej kuknem do technicak, kuknem na gugel, vyhodí mi všetky kolesá aké existujú ,sú pre moje auto ,neriešim kokociny a neprskam tu nakazdeho lebo hneď neprikyvuje na tvoje pixoviny

Edit oprava po mobile

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných