... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Tomáš21
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 18.3.2021
Auto: BMW E90 325D
Kraj: Trnavský

E90 325d servis

Streda, 14. Apríla 2021, 11:36

Ahojte, kúpil som e90 325D 2008 (prelci) a zaujímalo by ma aké filtre (olej, vzduch, kabína) a aký olej(motor a prevodovka) používate, myslím konkrétnu značku a fabrické označenie... Lebo mám rád autá, páčia sa mi a lúbim na nich jazdiť, ale som presne ten typ milovníka áut čo má pocit že tomu rozumie keď vie kolko má auto válcov, kw, Nm, občas si doleje vodu do odstrekovačov, prezuje kolesá, odmeria hladinu oleja, vymení žiarovku a vlastne tie veci čo vás naučia aj v autoškole😅... keď som skúšal brúzgať po nete tak olejov, filtrov a názorov je milión a absolútne sa v tom nevyznám, preto by som chcel poprosiť niekoho kto má tento motor v aute a servisuje ho už dlhšie po čom mám pozerať (nech sa vyvarujem tomu že kúpim nejaký zbytočne drahý alebo nejaký lacný shit a dosere mi to auto)... Plus si to chcem spraviť sám ak sa bude dať (nejde ani tak o peniaze ale ten pocit že som to už robil a viem to) tak keby ste boli takí dobrí a poradili mi bol by som vďačný.
Dikes.
Ps. Ak to auto vyžaduje ešte nejaký servis ktorý nieje moc písaný alebo ho neviem tak si tak isto nechám poradiť.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E90 325d servis

Streda, 14. Apríla 2021, 12:35

Ah shit here we go again- Cinske MANN filtre a CASTROL oleje mate slovo. :D
 
Tenderizer
Príspevky: 21
Registrovaný: 2.9.2020
Auto: BMW E91 325d 145kw
Kraj: Nitriansky

Re: E90 325d servis

Streda, 14. Apríla 2021, 19:39

Osobne som vlastník 325d a motorom m57 a som zástanca toho že radšej veci(spotrebné ako olej a filtre) za normálne ceny 2x častejšie ako drahšie podľa predpisu. Osobne mením olej každých 10tkm shell profesional 5w30 LL4 taky istý je v podstate originál bmw 5w30 twin power. Filtre osobne mám mann a meyle, bosch tiež nič nepokazí. Osobne tam mám penový vzduchac od pipercrossu ale vymením ho asi naspäť za papier :) do prevodovky by som nič okrem originál ZF poprípade Ravenolu nelial nič

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných