... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
tomife
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 15.5.2019
Auto: g30 540i
Kraj: Košický

004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Štvrtok, 8. Apríla 2021, 23:23

Zdravim,

prišiel som sa poradiť, vybehla mi takato chyba ide o "nahrievač" nafty ktora ide do palivoveho filtra, po rokoch mi odišiel, otazka je teraz takáto... je vôbec nutné ho riešiť? u nas predsa nafta nezamrza navyše ja vzdy mam naftu s aditivom alebo premium... v servise mi ho vedia zohnat len origo a ten aj s palivovym filtrom stoji cez 230eur +- nepamatam presne, cize dost velka polozka vec ktoru mozno ani nevyuzijem v nasich podmienkach aspon tak mi bolo poradene v servise..... za tie extra peniaze k tomu filtru radsej doprajem autu dekarbonizaciu :D

aky je vas nazor?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Piatok, 9. Apríla 2021, 12:48

Nemusis to menit, drviva vacsina aut toho veku ktora ho ma, uz o jeho funkciu prisla. Lepsie za par eur nechat vypnut chybu v RJ nech ti to nesvieti. Dekarbo aspoň nejake vodikove mambo jambo dufam. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Piatok, 9. Apríla 2021, 13:16

Osobne mam radsej, ked vsetko funguje ako ma, a predchadzat tak nejakym naslednym zbytocnym problemom. Preto su casto starsie auta u nas v zalostnom stave. Ak sa nemylim v BMW stale funguje program 20% zlava na diely vozidiel starsich rocnikov (tusim od 5 r.), ked to este budes brat na firmu, cena nebude dramaticka. Vymenis a mas na dlhsiu dobu s tym zase pokoj.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Piatok, 9. Apríla 2021, 14:37

Ten Fit program s 20% zlavou plati na diel+praca u nich. Na diel samotny nie.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
tomife
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 15.5.2019
Auto: g30 540i
Kraj: Košický

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Piatok, 9. Apríla 2021, 23:03

mitocross napísal:
Ten Fit program s 20% zlavou plati na diel+praca u nich. Na diel samotny nie.
hah ano a kedze praca u nich je tak 120€/h tak mozem kaslat aj 20% zlavu :D ideal z nejakeho nepojazdneho auta na nahradne diely to splašiť

btw chybu mi to nikde neukazuje, ved e70tky predsa nebudu vodica zatazovat tym ze im nieco je. Prisam bohu to auto by islo bez jedinej chyby az dokym by sa nezadrelo a neumrelo docista.
teplota oleja/vody? naco to vodicovi, ze vam nejdu termostaty ? naco to oznamit.... ze vam z biturba jedno takmer nejde a vsade caka olej ? naco nejaky error, ze dpf neregeneruje a je pred porazkou? zabudni. hlavne ze aktualna spotreba na palubovke nadherne poskakuje, vacsiu zbytocnost som nikdy nevidel -_-
 
Užívateľov profilový obrázok
tomife
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 15.5.2019
Auto: g30 540i
Kraj: Košický

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Piatok, 9. Apríla 2021, 23:04

starynovy napísal:
Nemusis to menit, drviva vacsina aut toho veku ktora ho ma, uz o jeho funkciu prisla. Lepsie za par eur nechat vypnut chybu v RJ nech ti to nesvieti. Dekarbo aspoň nejake vodikove mambo jambo dufam. :D

dobre ale teraz fakt, aku dekarbonizaciu najlepsie dat? lebo 200nazorov 200odbornikov vsade.... takto sa spytam, DEKARBO kosice moze byt ?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Piatok, 9. Apríla 2021, 23:27

Jasne, treba vtlacit 300€ do debiliny ktora nijak nevpliva na funkciu vozu. Myslim, ze tie eura sa na tak poruchovom vergli ako je E7x daju utratit aj lepsie. :D Odbornik na dekarbo to je zvlastne slovne spojenie. Na to netreba byt odbornik, ked chces nieco odkarbonizovat, nieco myslime v motore, tak je to spinava manualna praca. Na to moc odbornosti netreba. Na tlacenie kalerabov ako napojenie auta na 10 hadic vycisti vsetko od sania po vyfuk asi nejaku odbornost treba. Tolko k tomu teda.. Jedine funkcna dekarbonizacia motora su kvalitne pripravky do mot. oleja, ktore pred vymenou pomahaju co to rozpustit. Inak su to opat vyhodene prachy.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12237
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Sobota, 10. Apríla 2021, 11:05

Dekarbo je ojeb....Ale ludia su ochotny platit za placebo....Lebo tie kanaly by museli byt tak zajebane aby si pocitil zmenu....Do diesela radsej egr off a mas o dekarbo postarane...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Sobota, 10. Apríla 2021, 15:12

Uz len ten sedliacky rozum by mohol u ludi, ktori maju aspon predstavu o tom ako vyzera dnu motor, co to napovedat.. Keby to skutocne povolilo ten asfaltovy hnus a vtieklo by ho 2-3 deci do motora, tak neviem co cakaju, ze sa stane. :D To nezhori, nejako by to vyplulo do turba, na katik a DPF. No to si si pomohol. Teraz tam mas masu plnu sadzi a oleja ktora bude za vydatneho husteho dymu a smradu odhorievat niekolko desiatok km. U aut s katmi a/alebo DPF cista poprava. Nastastie sa nic take nedeje, co len potvrdzuje neprekvapivy fakt, ze to vobec nefunguje.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Sobota, 10. Apríla 2021, 16:03

tomife napísal:
za tie extra peniaze k tomu filtru radsej doprajem autu dekarbonizaciu :D

aky je vas nazor?
S prepáčením môj skromný názor, za tie extra peniaze k tomu dekarbu, dopraj radšej niečo rodine

Dá sa povedať ze rozdiel medzi 300eur do dekarba a 300eur do automatov je že z tých automatov máš šancu že sa to vráti, kdežto pri dekarbe keď to tu rakovinu v sani jemne nalepta,asi šancu že príde až k DPF
Opakujem, nemas s autom žiadny problém tak prečo nasilu robit placebo chápeš.
(Z ušetrených 300 môžeš poslať 20 za dobrú radu diky)
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Sobota, 10. Apríla 2021, 17:27

K vyhodam mozes pripocitat okrem tej 20% zlavy aj 24 mes. zaruku na diel a aj robotu. Na kazdy ukon ma autorizak normohodiny, takze ti vedia presne povedat, kolko zaplatis. Potom mas jednoduche rozhodovanie ci je to pre teba drahe alebo nie. To len pre uplnost. Urob ako sam uznas za vhodne. Su veci,ktore sa oplati riesit oficialne a ine zase vobec nie.
Kde maju 120€ na hodinu?
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
tomife
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 15.5.2019
Auto: g30 540i
Kraj: Košický

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd

Nedeľa, 25. Apríla 2021, 12:33

TT-SIMIK napísal:
Dekarbo je ojeb....Ale ludia su ochotny platit za placebo....Lebo tie kanaly by museli byt tak zajebane aby si pocitil zmenu....Do diesela radsej egr off a mas o dekarbo postarane...

mam egr off ale len softverovo urobený, tak ale ucel to splni nie? (nechcel som riesit dajake zaslepky kktiny)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12237
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: 004B1C fuel filter heater e70 3.0sd  Topic is solved

Nedeľa, 25. Apríla 2021, 12:42

Ano splni...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní