... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Jozef96
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 8.8.2020
Auto: E90
Kraj: Trenčiansky

Odvzdušnenie brzd,abs

Piatok, 2. Apríla 2021, 19:10

Ahojte viete niekto poradit ako správne odvzdušnit brzdy na E90 ? Treba to odvzdušnit aj inde ako len na strmenoch ? Mal som odmontovane strmeňe (robil som repas) a ked som to nahodil spät tak po naštartovaní je pedál úplne mäkký a stlačím ho až na podlahu popri tom stláčaní počut od neho nejake sičanie ako vzduch a samozrejme nebrzdí to vôbec. Treba to robit cez diag alebo nie ? Už som to skúšal asi 4x všetky 4 kolesa aj cez diag aby zaplo abs pumpu a postupne prave-zadne,lave-zadne,prave-predne,lave-predne ale ani náznak zlepšenia.

Neviem či sa má stlačit vtedy aj brzda ked zapne tu abs pumpu alebo počkat kym ju vypne a až potom 5x stlačit brzdu.
 
Užívateľov profilový obrázok
e38flight
Príspevky: 809
Registrovaný: 23.9.2019
Auto: bmw e38 735í lpg
Kraj: Trenčiansky

Re: Odvzdušnenie brzd,abs

Sobota, 3. Apríla 2021, 12:22

Normálne klasicky odvzdušníš ,začínaš ZP, Zl ,PP, PL ,sám to nikdy neurobíš to zrejme vieš ,. proste máš tam stále vzduch . a hlavne aby bolo v nádobke dostatok novej brzdovej kvapaliny vždy pri vytláčaní vzduchu pomoc kamoša ktorí stláča brzdový pedál . Určite nepotrebuješ diag.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Odvzdušnenie brzd,abs

Sobota, 3. Apríla 2021, 12:45

Velke skusenosti opat prehovorili.. :D Ak mas vzduch chyteny v ABS kocke, rozhodne potrebujes diagnostiku. A idealne to pretlacit strojom na vymenu, tj. ten co tam tlaci 2-2,5Bar, cim sa otvoria ventily v kocke a vzduch unikne.
 
Užívateľov profilový obrázok
e38flight
Príspevky: 809
Registrovaný: 23.9.2019
Auto: bmw e38 735í lpg
Kraj: Trenčiansky

Re: Odvzdušnenie brzd,abs

Sobota, 3. Apríla 2021, 12:48

starynovy napísal:
Velke skusenosti opat prehovorili.. :D Ak mas vzduch chyteny v ABS kocke, rozhodne potrebujes diagnostiku. A idealne to pretlacit strojom na vymenu, tj. ten co tam tlaci 2-2,5Bar, cim sa otvoria ventily v kocke a vzduch unikne.

Ak máš strmene zhodené dosť dlho tak beriem späť ,pretože nikde nie je napísané že oprava sa robila dva dni .
 
Jozef96
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 8.8.2020
Auto: E90
Kraj: Trenčiansky

Re: Odvzdušnenie brzd,abs

Sobota, 3. Apríla 2021, 14:02

Ja som to skušal aj cez diag že zaplo abs pumpu a odvzdušnovali sme to už ani neviem kolko krat a stale je ten pedal mäky.

A zas na druhej strane ked neni stlačená brzda tak aj tak ako keby brzdi lebo ledva pretočim kotučmi. Tomu nechapem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných