... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 3GT 320D vymena brzd

Streda, 24. Marca 2021, 12:46

Zase tato nekonecna debata, bolo by sa konecne zmierit s tym ako to je, a ze brzdy tam treba original. :D Bud to alebo si kup auto ktore je na to necitlive alebo trp vytriasanie. Ja som pred vyse rokom dal Zimmermanny na X6, nemam s nimi problem na tazsej a rychlejsej Q7. Na oboch jazdim brzda-plyn.. a uz je to tu, zimu som jazdil na X6 a uz zacina ani nie triast ale žuť pri brzdeni, ako by boli hnile ale niesu.. takze tak. Realne je na nich najebane asi 13k km. Na audine asi 50k, uz vidno aj zuzitie kotuca ale brzdia ako v den ked som ich nalozil. Takze holt radost z jazdy, za tu sa proste plati (nielen) OEM brzdami.
 
Užívateľov profilový obrázok
Dendooo
Príspevky: 115
Registrovaný: 18.9.2020
Auto: E38, E39
Kraj: Trnavský
Bydlisko: HC

Re: 3GT 320D vymena brzd

Streda, 24. Marca 2021, 18:27

Trochu sa sem votrem - cez leto plánujem aj ja výmenu bŕzd na E38 - samozrejme OEM kotúče, platničky budem dávať neoriginál aby mi nešpinilo disky brzdovým prachom - mám už kúpené TEXTAR epad, dúfam že netreba OEM aj tie :smile: . (Inak kotúče mám momentálne vŕtané zimmermany - podľa toho čo hovoril bývalý majitel a netrasú, len sú už zodraté)

Zaujíma ma ale názor skúsenejších ľudí na zabehnutie bŕzd. Totiž niekto hovorí že stačí asi 500km brzdiť jemnejšie nech si to spolu sadne a je hotovo, ďalší názor je po sadnutí ešte urobiť niekoľko agresívnejších zabrzdení napr. zo 100km/h na 20 a potom ich nechať kľudnou jazdou bez brzdenia vychladnúť - toto opakovať asi 5x. Teoreticky by sa po tom nemalo nič stať - veď brzdy musia ustáť aj oveľa vačšiu záťaž než nejaké brzdenie zo 100-vky, no je to treba ? Aký je správny postup ? :smile:
Fabia 1.0 TSI - 2020
E38 740i - 2000 Cosmosschwarz
E39 530d - 2000 Aspensilber
Ex - E34 525tds Touring - 1995 Cosmosschwarz
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 3GT 320D vymena brzd

Streda, 24. Marca 2021, 18:40

Tie akoze keramicke platnicky brzdia fakt na houno. Mal som na Q7 Jurid WHITE a nemohol som sa dockat kedy ich dozere, strasne slaby nastup, to brzdilo ako keby boli kotuce potrete maslom. Nikdy viac. :D Zabieha sa to normalne prudkym cyklyckym brzdenim zo 100 na 50 napr., ked uz su zahriate necha sa jazdou vychladnut. Dolezite ale je, tak ako vzdy nielen pri zabiehani, neostat stat na zeravych brzdach ako uplny kokot. To je potom jasne ze sa zvlnia na totalku. Preto treba dobre volit miesto kde to budes robit aby sa ti nestalo, ze budes musiet zastat na semaforoch alebo co..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných