... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Pondelok, 17. Júla 2017, 19:56

Zdravím a potreboval by som radu.. mám problém s turbom.. auto netahá až kým sa nepriblížim k 3000ot. a potom ma oprie do sedačky. podtlakové hadičky su vymenené. turbo je po repase. bol som na diagnostike a tá vypísala chyby.. snímač plniaceho tlaku a regulátor tlaku.. a teraz k tej hlavnej veci.. ten snímač vykazoval hluposti počas jazdy a hodnoty skákali ako sa im chcelo.. preto mám už na ceste nový snímač (original diel) a tak sa chcem spýtat či to môže byt tým snímačom.. pretože čo som čital na iných forach tak ten snímač aj ked je odpojený tak auto ide len je lenivejšie od spodných otáčok. prípadne čo odporučate urobit pri výmene toho snímača. dufam že nebudem musiet menit aj regulator.
 
Užívateľov profilový obrázok
Slafi
Príspevky: 239
Registrovaný: 3.11.2013
Auto: E91 325i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Trstená

Re: BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Utorok, 18. Júla 2017, 13:26

Ano moze to byt tym .. ja som ho mal zaneseny od sadzi ked som zaslepoval klapky v sani ... a auto netahalo vobec
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Utorok, 18. Júla 2017, 16:48

Dnes som vymenil ten snímač. dal som tam nový a ked som uvidel ten starý čo tam bol predtým tak som sa zasmial :) made in italy... niekto to už predomou menil ale asi kupil hned to najlacnejšie.. aj ked ten starý snímač vyzerá ešte ako nový....
Po výmene snímača sa tah zlepšil ale turbo mi stále vypína..netahá netahá pride k 3000ot a potom oprie do sedačky ako bláznivé. A potom ide všetko v poriadku až po niakej chvíli ho zase vypne..potom ho musím zase vytáčat na 3000. skusim ešte vymenit ten elektromagnetický ventil.... pripadne keby sa niekto ochotný našiel prehodit ho na skušku. :)
 
SakaLaka
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.5.2015
Auto: 320d kachle
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitrianske Kniežatstvo

Re: BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Utorok, 18. Júla 2017, 19:44

mas vsetky podltlakove hadice dobre zapojene ?? mne robilo to iste a nemal som zapojenu jednu hadicku po zapojeni hned ozilo, poriadne si to skontroluj podla schemy ci ich nemas poprehadzovane alebo co
 
Bando
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: E53
Kraj: Bratislavský

Re: BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Utorok, 18. Júla 2017, 19:47

Regulácia turba a menič tlaku je v akom stave?
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Utorok, 18. Júla 2017, 20:24

Dnes som ešte spozoroval plynulejší chod motora po výmene snímaču plniaceho tlaku.. hlavne na volnobehu je tichší a netrasie tak motor. Podtlakové hadičky su správne zapojené. boli asi tak 5x kontrolované aj podla schémy. Regulácia je na tom dobre. turbo bolo nedávno vyberané a čistené. Ovládanie lopatiek ide pekne hladko a nezadrháva sa. vidím to už asi iba na ten regulátortlaku (elektromag ventil) ked nepomôže ani to tak už fakt neviem.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Nedeľa, 23. Júla 2017, 19:56

Zdravím.... dnes som sa rozhodol ešte na to pozriet a pozistovat čím môže byt zapríčinené vypinanie turba. Snímač plniaceho tlaku vymenený. regulátor tlaku som odskušal ako radil SIMIK a to tak že som z neho odpojil konektor a odpojil som hadičku ktorá vedie na tu podtlakovu membránu. ked je odpojený a motor naštartovaný tak nemá prepuštat podtlak.. a ani neprepušta takže ten regulátor sa zdá byt v poriadku. dalej som testoval či regulácia sa nezadrháva a či tá membrána nieje niako poškodená. dal som si na tu membránu hadičku a ustami som robil podtlak. išlo to uplne lahučko a dokázal som to uplne pritiahnut aj ustami. čiže aj to je v poriadku. tak a potom som všetko poskladal naspat a umiestnil som tam mobil aby kameroval čo sa tam vlastne deje počas jazdy ked mi vypne turbo.
A zistil som že ked turbo tlačí čiže aj ked motor ide tak ako má tak tá regulácia pekne funguje a vysuva sa podla otáčok... No ked to turbo vypne tak sa regulácia takmer vôbec nehýbe a vysunie sa na moment iba ked pustim plynový pedál. neviem už čo a ako mám skušat a robit dalej... čo odporučate ? . mám skusit vymenit aj ten regulátor ? alebo to môže byt zapríčinené niečim iným ?
 
mato12345
Príspevky: 31
Registrovaný: 28.2.2011
Auto: bmw e46
Kraj: Nitriansky

Re: BMW E46 320D 100kw - snímač plniaceho tlaku

Streda, 17. Marca 2021, 22:33

no co po 4 rokoch este mas auto urobil si to?teraz to az citam mal si problem z podtlakom nie?ked ti unika alebo tam nieje spravne mnozstvo podtlaku tak treba ten motor presne ako pises vytacat vysoko a hore zaberie ja som to tak mal

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných