... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 28. Februára 2021, 00:30

Aha ok rozumiem. A áno, rozvody boli menené za originál BMW
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 28. Februára 2021, 07:46

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 05:11, upravené celkom 2 krát.
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 28. Februára 2021, 17:16

Dufam ze som to pochopil spravne, to ti suchoce na volnobehu ked auto stoji a ty mas otvorenu kapotu?
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 28. Februára 2021, 17:47

Nie, keď jazdím. Ale robí to miestami aj pri vyššej rýchlosti. Neprišiel som zatiaľ na to kedy to robí a kedy nie (čím to je podmienené). Budem to pozorovať zatiaľ a poviem mechanikovy nech na to mrkne keď sa budú robiť brzdy a nech aj tak prečistia motor (aby sme vedeli kde prepúšťa olej - asi nejaké tesnenie). Aj tak žhaviče budeme meniť 😊. Nieje to nič hrozné, ale keď je všetko potichu občas ma to irituje. (Za mňa na 80% je to “šúchanie” a ide to z pravej prednej strany. Dneska mi ohlásilo už aj to že brzdy treba vymeniť (nečakane), tak mi napadlo keďže kotúče sú kus kryvé, či to nemôže byť toto (to šúchanie)
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 28. Februára 2021, 17:52

Aha no pri jazde by si tieto veci co som spominal asi vobec nepocul, bude to nieco podvozkove, mozno aj to shitne lozisko ktore si teraz vymenil, to sa tazko takto urcuje, musel by si so sebou povozit niekoho kto sa vyzna.
Tie kutuce prednych brzd su velmi zbrzdene? Urcite nie su od vyroby a boli uz menene, otazka znie za co boli menene, takz kludne mozu byt skrutene a v tom pripade ano.
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 28. Februára 2021, 20:35

Skúsime tie brzdy a nech pozrú to ložisko? Ak je to nim, vymením ho za ine...ako som pisal bol som v tom ze to je dobrá značka (s mechanikom som sa o tom ani neradil, len som mu doniesol na výmenu. Asi to bola chyba no)
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Kúpa F10

Pondelok, 1. Marca 2021, 09:08

A ked zatacas nemeni sa ten zvuk? Ked je zle lozisko zvykne viac suchotat/hucat pri zatazeni, t.j. prave lozisko v lavotocivej zakrute
Ale kludne to mozu byt aj tie opotrebovane brzdy
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Pondelok, 1. Marca 2021, 11:30

A uz sa zistilo, ci je vymeneny remen alebo retaz? :D
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúpa F10

Pondelok, 1. Marca 2021, 11:39

starynovy napísal:
A uz sa zistilo, ci je vymeneny remen alebo retaz? :D
Co robis, vsak si mohol pockat o dalsich 10 stran by si sa to dozvedel #-o nebude co v robote citat :D
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa F10

Pondelok, 1. Marca 2021, 20:47

starynovy napísal:
A uz sa zistilo, ci je vymeneny remen alebo retaz? :D

Rozvody boli vymenené ak myslíš ten remeň. - Toto asi znamena ze retaz bola vymenena.
Alternátor sa premeral a ide dobre, aj keď remeň na ňom sme nepozerali. - A toto asi znamena ze ked ho ani nepozerali, tak ho asi ani nemenili.

Taka moja skromna dedukcia :D
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa F10

Pondelok, 1. Marca 2021, 21:35

Musis sa na to pozerat z ineho, investicneho pohladu... vtedy je aj stary remen este aktivum firmy !
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 14. Marca 2021, 15:34

MySh0 napísal:
Rozvody boli vymenené ak myslíš ten remeň. - Toto asi znamena ze retaz bola vymenena.
Alternátor sa premeral a ide dobre, aj keď remeň na ňom sme nepozerali. - A toto asi znamena ze ked ho ani nepozerali, tak ho asi ani nemenili.

Taka moja skromna dedukcia :D

Ja som bol dať len premerať alternátor a baterku. Zatiaľ som nič nemenil. Zatiaľ idem vymeniť brzdy, pozrieť ložisko, vyčistiť motor a vymeniť žhaviče.
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 14. Marca 2021, 17:36

takze dnes o mesiac neskor ako ti diag napisal ze mas dojebany zhavic sa ho este len chystas vymenit a jazdis na tom ?
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 14. Marca 2021, 17:42

ved to je pasivum, a sedacka uz je zasita a opravena, vsetko dolezite je hotove, uz len tu "sutaznu hudbu" prehadzat z lejona.
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa F10

Pondelok, 15. Marca 2021, 13:39

To je proste krása není väčšia zábava ako si uťahovať z mladého neskúseného človeka idealne keď je chudobnejší rozumej má menej love jak ja alebo si 2x rozmyslí na čo peniaze dá. Naco sú tu témy o nákupe starých áut príbehy starych kktin šak taká petka je po 5 rokoch do šrotu to netreba ani predávať ale rovno jebnu do lisu, je choré že tu je vôbec nejaky trh s tými autami, kupujú to 2-3. Majitelia v poradí čo na to nemajú a opravy sú nerentabilné a časom stoja viac ako cena auta. Solventnejsi sa s tým jebať nebudú tak ich rovno palme alebo hádžeme do jaskyne k rádioaktívne mu odpadu.

Krista vám tu fakt chýba dake EQ alebo čo. Áno chalan vie hovno a čo? Budem hovoriť že je kokot že nemá na to love tak nemá a čo chce to a čo. Všetky autá jedno akej triedy ako starnú kupujú chudobnejší čo do toho jebu viac a viac a údržba sa viac a viac zanedbava a menia sa na vraky. Je to tak a čo, kto chce nech tak robí nebudem si z neho robiť piču.

Cabinko nájdi si mechanika čo sa tomu viac rozumie a neojebava, jasné že je najľahšie dat najlacnejsiu vec a najviac zarobiť. Na niečom sa dá ušetriť keď chces dačo ani nie. Napr olej je jedno aký je výrobca pozri aké má požiadavkuy výrobca to su písmenká normy čo nik nerieši a sú vždy napísané na oleji. Vidíš tam časti mb, Ford vw 505 acea api longlife...proste toto žiaľ väčšina ani nevie o čo ide.. ak to to mechanik nepovie rovno choď preč.

Žiadne také kraviny ako zľava 80%neexistuje, môže ti to trepať keď vidí fake ceny elitu a pod. Realne ceny máš na internete cca za toľko to kupujú aj servisaci Jasné ale že za koľko to to preda alebo vymení je na nom lebo potrebuje zarobiť aj na diely.

Kktiny ako zázračné čistenie motora a pod nerieš, DPF aftermarkedty sú nepoužiteľné veď to predávajú pomaly za toľko za koľko mi dajú vo výkupe. Musíš dať len nové prípadne staré ak veríš predávajúcemu. Ak nebolo čistenie môže skúsia ak ešte funguje, samozrejme ojebavaju aj čistiaci ako kamaráta kde evidentne deravé výfuk čierny a jasné odporúča cistit a jasné že škoda peňazí a výsledok žiadny.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných