... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Angelsmilegirl
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 11.3.2021
Auto: Bmw e46
Kraj: Košický

Alternator

Štvrtok, 11. Marca 2021, 15:46

Zdravím. Potrebujem poradiť. Auto mi slapalo ako ma, do dnes. Prišla som na stk,emisnu kde mi zacal svietit alternator kvoli ktorému mi nemohli urobit emisnu. Celu cestu tam bolo vsetko okej. No ked slm s nervami odchadzala a zaplatila 30 eur, cestu späť mi zas nesvietil. Podstata je ze svieti keď je na voľnobehu a teraz otazka ? Odišiel alternator alebo nie ? Skusili sme merať hodnoty a su kolísavé. Nedrží tovnaku hodnotu.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Alternator

Štvrtok, 11. Marca 2021, 16:11

Ano
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Alternator

Piatok, 12. Marca 2021, 22:04

Pokiaľ napätie kolíše tak najskôr regulátor napätia ktorý je v alternátore a dá sa vymeniť len je potrebné poznať správne označenie dielu nakoľko existuje viac variant. V týchto autách po rokoch môžu byť už alternátory pomenené takže jediná schodná cesta je vybrať alternátor a rozobrať ho. Píšem to preto lebo tiež som objednával podľa OEM čísiel alternátora a bol tam iný typ regulátoru. Je to ale záležitosť pre elektrikára lebo to nemusí byť jediná chyba. V takých prípadoch sa robí komplet generálka alebo repas. Pokiaľ by to bol len regulátor tak je to na 1-2 hodiny práce a cca 20 - 30 € za regulátor.
Prípadne pozri tento článok či tam niečo nenájdeš to čo sa ťa týka.
 
Užívateľov profilový obrázok
MrHyde
Príspevky: 20
Registrovaný: 1.2.2016
Auto: BMW E46 320ci
Kraj: Nitriansky

Re: Alternator

Sobota, 13. Marca 2021, 11:17

ano to iste robilo aj mne a potom mi to svietilo uz stale...daj si to repasnut cele to stoji par euro

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných