... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Martinicoss
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 6.11.2019
Auto: bmw F10 525d
Kraj: Bratislavský

525d chladiaca kvapalina

Pondelok, 8. Marca 2021, 20:44

Páni a dámy otázka na večer, originál chladiaca kvapalina je modrá alebo modro zelená. Predpokladám že je to G11 (G48). Plánujem robiť preplach chladiaceho systému a mám v robote novú 10l G12+ chladiacu kvapalinu ktorá je ale určená pre celohliníkové motory... Asi by som mal napriek tomu kúpiť G11 teda modro zelenú a zbytočne neriskovať že ?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: 525d chladiaca kvapalina

Pondelok, 8. Marca 2021, 20:52

Nie asi, urcite
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 525d chladiaca kvapalina

Pondelok, 8. Marca 2021, 21:13

Celohlinikove bmv a mercedes motory maju stale G11.. To je, co?
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: 525d chladiaca kvapalina

Utorok, 9. Marca 2021, 06:55

Toto ma vzdy fascinuje, viem co tam ma spravne ist, mam to nastudovane, ale ajtak som kupil kktinu tak skusim sa opytat snad sa najde nejaky trololo kto mi potvrdi ze tam mozem naliat aj to co tam nepatri . . .
Preco? Pytam sa preco?
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Martinicoss
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 6.11.2019
Auto: bmw F10 525d
Kraj: Bratislavský

Re: 525d chladiaca kvapalina

Utorok, 9. Marca 2021, 12:54

ViktorDDD napísal:
Toto ma vzdy fascinuje, viem co tam ma spravne ist, mam to nastudovane, ale ajtak som kupil kktinu tak skusim sa opytat snad sa najde nejaky trololo kto mi potvrdi ze tam mozem naliat aj to co tam nepatri . . .
Preco? Pytam sa preco?

Keby si čítal s porozumením tak by si sa dočítal že citujem "mám v robote novú 10l G12+ chladiacu kvapalinu". Ak ti z tohto vyplýva že som ju kúpil alebo ju plánujem kúpiť prosím dočítaj môj koment do konca "[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Asi by som mal napriek tomu kúpiť G11 teda modro zelenú a zbytočne neriskovať že ?". Takže dajme si rozbor toho čo som napísal. Napísal som že v robote je G12+ na celohliníkové motory a sústavy takže robota to asi má kúpené a kedže je to na celohliník tak by to malo byť teoreticky ok ale neviem či je celá chladiaca sústava hliníková.. tak reku bmw klub poradí :). Takže toto je odpoveď na tvoje prvé "prečo?" Tvoje druhé "Pýtam sa prečo?" smeruje ani neviem k čomu.. Ja to ale ukončím asi tak že ma vždy fascinuje ako ľudia nečítajú s porozumením a v hlave si dopĺňajú vlastné závery. Takže prosím čítať s porozumením bez zbytočných negatívnych emócií. Tých je v dnešnej dobe všade okolo dosť :wink:

Ďakujem za komenty tak nakoniec som objednal G11 teda modro zelenú...

Len pre upresnenie. Moja otázka sem išla kvôli tomu že g12+ je len pre celohliníkové motory a sústavy... To že je N47S celohliníkový viem no neviem ako je na tom cela chladiaca sústava preto sem smerovala táto otázka... G11 je chladiaca kvapalina ktorá sa môže kombinovať aj medzi liatinou/ hliníkom/ meďou takže chladiaca pre všetko...
[/font]

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných