... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
CruX
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 19.2.2012
Auto: 320d touring
Kraj: Žilinský

E46 - chyba kabelaze alebo riadiacej jednotky ?

Pondelok, 8. Marca 2021, 09:04

Čaute

stala sa mi taká divná vec: sused prišiel za mnou že som zabudol zhasnúť svetlá. Prídem ku autu a ostali svietit zadné brzdové svetlá všetko ostatné zhasnuté. Pri vypnutom kľúči pristrojovka vyzerala takto:
Obrázok
Najdivnejší bol pre mňa ten teplomer tak som dolial chladiacu kvapalinu a olej a odpojil som baterku.Na druhý deň som dobil baterku a skúsil naštartovať všetko išlo v pohode.
Na ďalší deň pri prepnutí kľúča do polohy jedna svietil iba airbag. Nefungovali smerovky, cúvacie senzory, naklápanie zrkadiel - skrátka vyzeralo to ako keby riadiaca jednotka bola mŕtva. Takisto nefungovalo mi pripojiť sa ani s diagnostikou. Tak som znova odpojil baterku asi na štyri hodiny a po štyroch hodinách keď som ju zapol všetko fungovalo. Po pripojení diagnostiky tam bolo 20 chýb ktoré som zmazal a ostali mi tam tieto:
Obrázok
Chcel by som sa preto spýtať či sa niekomu niečo podobné stalo respektíve čo by to mohlo spôsobovať či je to chyba riadiacej jednotky alebo skôr tej kabeláže. Viem že minulé leto mi to vyhadzovalo chybu tlakového senzora ABS ktorá sa ale nevyskytovala v nižších teplotách tak som to neriešil.

Nakoľko je to už staršie auto chcel by som opraviť iba tie kritické chyby - to že mi nefunguje poriadne klíma alebo cúvacie senzory to ma vôbec netrápi. Takisto ten short circuit - hmlovka svieti len ma asi iný odpor a riadiaca jednotka to chybne interpretuje ako skrat.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E46 - chyba kabelaze alebo riadiacej jednotky ?

Pondelok, 8. Marca 2021, 09:59

Co sa neozves ? Budiky mas KO, bude ich treba vymenit
 
CruX
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 19.2.2012
Auto: 320d touring
Kraj: Žilinský

Re: E46 - chyba kabelaze alebo riadiacej jednotky ?

Pondelok, 8. Marca 2021, 10:32

Snazil som sa to spisat tu a hlavne zistit kolko by stala oprava a ci to ma vyznam. Cca za mesiac ma caka STK. Cize ta riadiaca jednotka v ISTA znacena ako KOMBI je priamo v budikoch ?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E46 - chyba kabelaze alebo riadiacej jednotky ?

Pondelok, 8. Marca 2021, 10:40

Jasne, to su priamo budiky... menil som ich uz kopu, odchadzaju vekom... najhorsie je zohnat vhodne, starsie funkcne

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných