... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1902
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Kde kupiť vstrek...

Piatok, 5. Marca 2021, 13:49

Čafte. Stala sa mi taká vec, že mi začal klepať jeden vstrek na e61 530xd lci. Poriešilo sa to tak, že som poslal do poĺska vstreky na stolicu, lebo vraj u nás v Poprade to nevedia moc dobre robiť... údajne boli regulátory zlé, tak za 720,-e sa vymenili...cca 2 týždne bez auta...prišli naspäť ku každému vstreku som dostal nové číselné kódy, namontovali sa do auta a čuduj sa svetu, cca 50km kĺud a začal klepať zas....niekedy klepe veĺmi niekedy je kĺud...klepe za studena aj za tepla...teraz chcem kupiť repasovaný, ale ak má niekto dobru skúsenosť overeného predajcu, ktorý má origo diely repasované žiadne šmeliny nahrady...nechcem zase vyhodit peňeži von oknom....Ďakujem za každu radu...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kde kupiť vstrek...

Piatok, 5. Marca 2021, 14:01

Ake regulatory? :D Do tých vstrekov niesu nahradne diely. Nechal si sa ojebat. Vstrek kupis zarucene dobry u autorizovanych Bosch diesel servisov.
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Kde kupiť vstrek...

Piatok, 5. Marca 2021, 14:32

Riešil som repas vstrekovačov v autorizáku BOSCH Diesel Service v nemecku a ani to nebola záruka spoľahlivosti. Jeden vstrek bol spravený zle, takže reklamácia s vrátením peňazí. Kúpil som napokon nový vstrekovač, čiže 5x repasovaný vstrek 550 EUR + 1x nový 215 EUR. Ak vieš, ktorý vstrek to klepe, vymeň ho radšej za nový a budeš mať pokoj.

sandrito napísal:
Čafte. Stala sa mi taká vec, že mi začal klepať jeden vstrek na e61 530xd lci. Poriešilo sa to tak, že som poslal do poĺska vstreky na stolicu, lebo vraj u nás v Poprade to nevedia moc dobre robiť... údajne boli regulátory zlé, tak za 720,-e sa vymenili...cca 2 týždne bez auta...prišli naspäť ku každému vstreku som dostal nové číselné kódy, namontovali sa do auta a čuduj sa svetu, cca 50km kĺud a začal klepať zas....niekedy klepe veĺmi niekedy je kĺud...klepe za studena aj za tepla...teraz chcem kupiť repasovaný, ale ak má niekto dobru skúsenosť overeného predajcu, ktorý má origo diely repasované žiadne šmeliny nahrady...nechcem zase vyhodit peňeži von oknom....Ďakujem za každu radu...
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kde kupiť vstrek...

Piatok, 5. Marca 2021, 14:52

Ano, pretoze sa to plnohodnotne repasovat neda. Prave tych ~215€ je fabricky repas, ktory ma nove vsetko co treba. Ale BOSCH neuvolnil oficialne ziadne diely do tych vstrekov, takze za klasicke kilco vymenia tak spicku ktoru nejaky fuzaty ukradol vo fabrike. Piezo stack nope, riadiaci ventil nope.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1902
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Kde kupiť vstrek...

Piatok, 5. Marca 2021, 16:05

Volal som do BOSH v Poprade, že nahradné diely ako píše starynový nikto oficiálne nedal do predaja. Tak mám zase draho zaplatenú skúsenosť...kúpim asi nový, alebo repas od nich a jebem na to...ešte mi majú písať, cenovú ponuku...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kde kupiť vstrek...

Piatok, 5. Marca 2021, 16:35

Novy sa kupit uz neda, vyroba ukoncena. Kupujes fabricky repas za nejakych 220 pri vrateni stareho alebo do 300 bez vratenia. Co sa tvojej strany tyka, je to novy vstrekovac. Takže kup u nich alebo aj inde, Intercars/Elit/Autokelly to tiez dodava. Kde bude lepsia cena..
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1902
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Kde kupiť vstrek...

Nedeľa, 7. Marca 2021, 11:09

Mám ešte dodatočnú otázočku...kedže korekcie boli o.k. prepady taktiež rovnaké, len jednoducho klepe vstrek, mohlo by sa s tým jazdiť ďalej? Je to len kozmetická záležitosť, alebo dôjde časom k nejakej deštrukcii v motore?
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kde kupiť vstrek...

Nedeľa, 7. Marca 2021, 11:37

Vstrek neklepe, klepe motor tym, ze ten vstrek tecie a ta natecena nafta detonuje ked nema. To je asi samovysvetlujuce, ci jazdit. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1902
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Kde kupiť vstrek...

Nedeľa, 7. Marca 2021, 13:35

Ahá... konišuá.....ďakujem za vyčerpávajúce odpovede...ostáva len dúfať, že bude k.o. len jeden....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných