... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 10:12

Rossman to je nieco, co ty nikdy nepochopis, ani inych Rossmanov v uplne inych fachoch lebo si povrchny konzument. Tak epl si za ten hejt moze sam, obrovske ceny, image v zmysle najlepsi na svete, kto nema epl je plebs.. a potom kokotiny ako 250€ notebook z ciny vyrabany v chatrci na brehu rieky. Iba o tom to je, ten pomer amaterskych chyb ktore len velmi tazko uznavaju, ktore absolutne nesedia k multimiliardovemu gigantu a ceny vyrobku.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 10:38

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 05:08, upravené celkom 4 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 10:58

tebe nieco zopakovat 3x je tak zbytocne ako ked mama motoristovi povie, ze si musi menit trenky kazdy den,
8gb ram nema nic spolocne s tym ssd. nakreslim ti to ako leporelo?
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:00

starynovy napísal:
Rossman to je nieco, co ty nikdy nepochopis, ani inych Rossmanov v uplne inych fachoch lebo si povrchny konzument. Tak epl si za ten hejt moze sam, obrovske ceny, image v zmysle najlepsi na svete, kto nema epl je plebs.. a potom kokotiny ako 250€ notebook z ciny vyrabany v chatrci na brehu rieky. Iba o tom to je, ten pomer amaterskych chyb ktore len velmi tazko uznavaju, ktore absolutne nesedia k multimiliardovemu gigantu a ceny vyrobku.
hej, povrchny konzument pre ktoreho su to pracovne nastroje, narozdiel od teba, co akurat pozera na internete rossmanov a to asi tak maximalna skusenost aku mas s epl pocitacmi. papierove vedomosti.


pablohablo napísal:
Snad kazda jedna generacia macbookov od roku 2012 ma nejaky engineering fail ktory ti to moze bricknut zo dna na den, ked sa na to pozries s nadhladom je to planned obsolesence par excellence. Len pozor, tu sa nebavime o 700 Eurovych plebsovinach, ale masinach co atakuju cenovkami 2000 Eur. A to som tu picoval ze notebook za 1150 Eur by mohol mat dopice 16GB RAM a 512GB SSD v roku 2021 v zaklade ked to mozu mat plebsove notebooky a viac ako 2 pojebane USB porty z ktorych prilezitostne jeden potrebujes na nabijanie, ale ukazuje sa ze aj tie 2 USB porty su ti nakokot kedze apple ponuka "approved" hubov je dost obmedzena a tych 8GB RAM ti predcasne skurvi SSD. Som zvedavy co za fajnovecky prinesie M2, a dalsie chutovky M1.
ja som tiez zvedavy co prinesie M2, aby si mal na co kydat :-D
inak ten engineering fail v kazdej generacii a zakladne "ceny od" nezodpovedajuce vybave, nepripomina ti to, co ja viem, napriklad BMW? pri ktorom to vsetko s prehladom akceptujes, ale epl je vynimka, lebo je to epl a treba nanho kydat. jasne ze maju vyssie ceny, a stale ich budu zvysovat, lebo ludia to proste zaplatia.

inak som zvedavy na co budes picovat, ked pride nova generacia Mkovych procesorov, kde budes moc mat 32GB ramky, a viac jadier atd. :-D lebo uz si fakt extremne trapny s tymto

boborjelotor napísal:
nerozumiem co je nepochopitelne na tom mat okrem mohgbukov aj desktopy.
nie tak to bolo myslene, ale tak, ze aj napriek tym obrovskym failom ake tu citame teraz s M1, mas v plane kupit dalsi buduci fail v podobne novej generacie. ja tomu rozumiem, tiez by som bral nejaky 16core 32" imac keby ho predstavili..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:08

Fuxxo napísal:
hej, povrchny konzument pre ktoreho su to pracovne nastroje, narozdiel od teba, co akurat pozera na internete rossmanov a to asi tak maximalna skusenost aku mas s epl pocitacmi. papierove vedomosti.

Pracovne co, ze si tam zapnes photoshop? :D :D :D Ja narozdiel od teba vidim hodne hlboko do elektroniky, takze ked nejaki ti hejteri rossmani hovoria, ze na power raile je pouzity uplne nevhodny kondenzator preto a preto, rozumiem tomu. Ale zaroven nerozumiem ako urcite dobre plateni inzinieri z techno gigantu apple, dosli k zaveru ho tam pouzit, ak nie preto aby to zarucene jeblo a zariadenie poslalo na skladku. Ty papierova vedomost z uzivania fotoshopu.. Ale vsak byt konzument, zvlast dneska nieje ziadna nadavka tak neviem, co sa ježíš.
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:11

Argumentace že áj potřebuji pro svou práci, je tak profláknuté, že tomu věří už jen fanatik. Tedy v oblasti pc. Drobotiny nechme tak, jak jsou.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:12

Fuxxo:
Lenze BMW okrem autorizaku oservisujem aj na komplet hen u Stareho/Simika v dielni komplet OEM dielmi alebo aj cinou ak som rozjebal secky prachy na Apple. A tie opravy nie su vo vyske 1/2 zostatkovej hodnoty po roku/dvoch pouzivania. Apple ti OEM diely nepreda, ani tebe osobne so zarucnym v ruke ani 3rd party ludom mimo ich ekosystemu, si absolutne odkazany v tych novsich na nich, ich volu, schopnosti, cenu. Ja by som napriklad to BMW nekupil keby to musim servisovat len v autorizaku.

Bobor:
Ved nalinkuj nejaku studiu so spravnou metodologiou kde preukazu/vyvratia, ze velkost RAM je faktor, zatial mozu ludia robit len educated guess kym to niekto blizsie nepreskuma, a ten educated guess je ze menej ram -> viac pouzivanie swap -> viac zapisov na SSD. Nejaka statisticka vzorka ala Bobor s 2ma masinami je nepodstatna, rovnako adhoc prispevky nahodnej verejnosti o stave ich masiny. Som si 100% isty ze Apple na to uz ma nejaky interny bug a nejaky eplacky pablo to skuma v labaku a zistuje priciny a ako to zaplatat.
Naposledy upravil/-a pablohablo v Streda, 3. Marca 2021, 11:23, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:23

kundik, ale toto bola myslienka jak od Abysska. nechaj abstraktne myslienky na neho, to je jeho ulohou. tvojou je zastupovat pepikovo na cobolackom fore.

pablo - educated guess si viem urobit na zaklade mbp 16gb ram a mba 8gb ram, ten mbp ma momentalne nabehanych menej hodin a podla smartu ma zapisanych 418GB, stav k dnesnemu ranu, mba ma 380. na oboch bezi rovnaky workload, chrome, o365, obcas spotify. swap som este nevidel vyssie ako 80MB ani na jednom. ak otvoris 40 tabov v chrome, tak sa niektore zacnu reloadovat, nie su zaswapovane, realne si chrome cucne 3gb ram, na oboch.
jednoducho nikto uz nehovori, ze je to problem swapu, to bolo viac menej debunkovane uz pred tyzdnom, ked to ludia zacali sledovat. momentalne su len dve hlavne teorie 1) mac os jednoducho zle reportuje do smartu 2) priamo v kerneli je nejaka kokocka chyba. vsetky vacsie news outlety ziadali oficialne PR stanovisko od apple, apple to nekomentoval zatial. takze oni sami este neprisli na a) dovod b) vyjadrenie, ktore ich zbavi zodpovednosti ako ked Krajci hodil sputnik na obvodakov.
neviem ci je mozne v m1/big sur vobec vypnut swap, cez vikend to vyskusam.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:32

starynovy napísal:
Pracovne co, ze si tam zapnes photoshop? :D :D :D Ja narozdiel od teba vidim hodne hlboko do elektroniky, takze ked nejaki ti hejteri rossmani hovoria, ze na power raile je pouzity uplne nevhodny kondenzator preto a preto, rozumiem tomu. Ale zaroven nerozumiem ako urcite dobre plateni inzinieri z techno gigantu apple, dosli k zaveru ho tam pouzit, ak nie preto aby to zarucene jeblo a zariadenie poslalo na skladku. Ty papierova vedomost z uzivania fotoshopu.. Ale vsak byt konzument, zvlast dneska nieje ziadna nadavka tak neviem, co sa ježíš.
pracovne to, ze tvoja pracovna pomocka je racna a moja je pocitac, sedim za tym kurva 12+ hodin denne, takze si myslim ze som troska viac jak konzument. a vo finale mam vpici nejaky tvoj kondenzator, ked sa s tym nikdy ziadny problem nevyskytne..
rozculovat sa nad tym mozes ze si fanusik mikroelektroniky a "rozumies" sa do toho preco to je napicu, ale to je tak vsetko. akurat nerozumiem naco sa nad tym vobec rozculovat, ked tie zariadenia proste nepouzivas, nekupujes, neplatis :-D pozri tu pabla, jemu aspon firma dala na lizink mekbuk, tak ho musi chvilu trpiet, bud rad ze niesi v jeho situacii :-D

pablohablo napísal:
Fuxxo:
Lenze BMW okrem autorizaku oservisujem aj na komplet hen u Stareho/Simika v dielni komplet OEM dielmi alebo aj cinou ak som rozjebal secky prachy na Apple. A tie opravy nie su vo vyske 1/2 zostatkovej hodnoty po roku/dvoch pouzivania. Apple ti OEM diely nepreda, ani tebe osobne so zarucnym v ruke ani 3rd party ludom mimo ich ekosystemu, si absolutne odkazany v tych novsich na nich, ich volu, schopnosti, cenu. Ja by som napriklad to BMW nekupil keby to musim servisovat len v autorizaku.
jaj takze kym to je v zaruke tak to zoberem staremu na oravu hej? a nezaplatim 650€ za brzdy, alebo 200€ za olej aby mi nepadla zaruka nahodou. cool story, not. skus znova
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:32

Dobře Bobře. Pepík se stahuje z tématu.

Jak zní když to vyslovíš? "Dobře Bobře"? :D :D :D
Ne dobrý, prrrr. :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:34

kuncik tvoj prispevok predposledny som nepochopil, mozes to nejak zrozumitelnejsie napisat? :-D
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:34

No ved ak mas nejaky zdroj toho debunku tak daj sem, rad si to precitam. Metodologia testovania, korelacia vs. kauzalita, riesenie tych najkokockejsich problemov (SW&HW) kritickej infrastruktury ake si mozno ani len nevies predstavit je moj denny chleba. Normal zobrat 2 laptopy, zaznamenat vychodzi stav spravnymi metrikami (nie len TBW ale napr. aj pocet Write operacii, lebo tie ti spravia to,ze ssd zrazu nebootne), uistit sa ze SW & HW je identicky az na jeden jediny parameter - velkost RAM, potom naskriptovat nejaky set taskov, nechat bezat dostatocny cas, vyhodnotit zaverecny stav, porovnat, zistit ci je to faktor. Nasledne to zbehnut s nejakou diagnostikou/logovanim ktore nemeni podmienky, prebrat vysledky s niekym kto pisal ATA_lib.c & vendorom SSD. Ja sa tymto zivim.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:42

Ja tomu rozumiem aj bez tych úvodzoviek. :D Ale jasne, rypni si, na otlak som ti stupil prvy. Pytat sa prečo, prečo, sa bijes za nieco co si nevyrobil, je to nadesignovane napicu, mozem aj ja. Vsak to nebrani v pouzivani, proste davaju dobre displaye, chces ich, ale na co sa hadat o tom, ze to nieje neopravitelna sracka build to fail? Neviem, asi to ma rozculuje. Nieco podobne ako politika, na ktoru sa prirodzene kazdy citi expertom, 99% naroda sa mimo korony netýka kto tam sedi ale vadiť sa budu do nekonecna.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:58

hej, z tej stranky sa na to da pozerat, ze to je jak politika, ale politika je predsalen o niecom inom, hlavne ked sa ta to priamo dotyka..
a z hladiska bfu jak som ja to nadesignovane napicu nieje :-D za tych 12 rokov ci kolko co pouzivam macy mozem zratat na jednej ruke kolkokrat boli v servise.. co mi nepride uplne zla bilancia teda.. navyse teraz mam taky, co vpodstate do servisu brat ani nemusim..
este ma caka vymena klavesnice (ZADARMO) na mbp 2017, ale nejak sa neviem dopracovat k tomu aby som to zobral do servisu.. a posielat sa to bojim, lebo sak vieme preco.

edit: este by som ale jednu vec dodal, aspon z mojho hladiska.. hlavny dovod preco nekupujem a nechcem vidiet pc asi nikdy v zivote, je windows :-D keby macy ficali na windowse, tak tazko povedat ci by som mal dovod kupovat tie zariadenia za vyssie ceny (mozno ano, minimalne kvoli kvalite vypracovania a kvoli dizajnu), ale jednoducho windows mi proste lezie tak hore krkom ze by som to nepredychal, takze som rad ze mam na vyber.
Naposledy upravil/-a Fuxxo v Streda, 3. Marca 2021, 12:02, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Streda, 3. Marca 2021, 11:59

Nic mu neni, otras mozgu ma.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných