... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: e39 - oprava light modulu

Streda, 7. Novembra 2012, 23:45

Napis Airboneovi. Poradi, prip. spojazdni LCM.
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87
 
Bangysko
Príspevky: 25
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: BMW e91 520d M47n2
Kraj: Košický

Re: e39 - oprava light modulu

Štvrtok, 8. Novembra 2012, 09:25

Cauko dakujem pekne ale neviem ako ho tu najst ? Nevedel by si mi neako poradit ako sa s nim s kontaktujem ? A myslis ze to nebude treba dat novy Light modul ? Ja mama este len z roku 98 so xenonami ale mam ten stary moodel....z ktoreho trci ten kokovi chladic..A som tu niekde cital ze sa to neda naprogramovat lebo to je stare ? Ci ? Dakujem za pomoc.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: e39 - oprava light modulu

Štvrtok, 8. Novembra 2012, 16:51

asi mysleli na mna. Bohuzial ja velmi neriesim opravy LCM modulov. Ak tam staci menit tie tranzistory, tak nato staci hociaky radioamatersky majster aby ich tam napajkoval. Kazdopadne ta mozem aspon poslat za svojim kamosom co riesi taketo zalezitosti, alebo ti tam hodi iny modul ktory ti spojazdni.
 
Bangysko
Príspevky: 25
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: BMW e91 520d M47n2
Kraj: Košický

Re: e39 - oprava light modulu

Štvrtok, 8. Novembra 2012, 16:54

Ok bud taky dobry poslat mi kontakt na toho tvojho Kamosa... Bo mam s tym problemi
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: e39 - oprava light modulu

Štvrtok, 8. Novembra 2012, 17:00

Bangysko napísal:
Ok bud taky dobry poslat mi kontakt na toho tvojho Kamosa... Bo mam s tym problemi


mas to v sprave
 
Tomee117
Príspevky: 68
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW 525 tds
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: oprava light modulu

Sobota, 30. Marca 2013, 13:50

mathesss napísal:
čawes, buď to bude relátko alebo ten Lichtmodul. Ja som asi tri dni dozadu riešil tiež problém s LCM pretože som robil facelift a potreboval som vymeniť modul tiež z faceliftu kvoli zadným svetlám (vypisovalo mi vypálenie zadných žiaroviek).
Poviem ti len tolko že pri výmene lichtmodulu som mal dosť problémy.

Keď máš starší ročník E39 tak tvoj licht modul má na sebe taký hliníkový chladič. To znamená že je to starší typ a neda sa prekódovať do takej miery ako modul po facelifte . Posledné ročníky E39 predfaceliftom a ročníky po facelifte majú novšie lichtmoduly ktoré na sebe nemaju žiadny chladič. Tieto moduly sa daju krásne nakódovať podla vlastnej potreby. Do lichtmodulu sa zapisuje VINčíslo, stav tachometra a dokonca aj typ brzdového systému (Ak máš v aute ASC a v lichtmodule je DSC tak sa ti rozsvietí kontrolka bŕzd). To znamená že je úplne jedno či máš od niekoho LCM zo xenónami alebo bez. Pokial ho neprekóduješ na tvoje VINko a tvoje km tak ti je na nič. A pri kódovani si sám nastaviš či chceš nastavenie na Xénon s automatickýám nastavovaním výšky, Non-Xenon s automatickým nastavovaním, alebo Non-xenon s manuálnym nastavovaním výšky. Čiže nie je žiaden rozdiel v LCM xenon alebo halogén lebo je to len softwerová vec, ktora sa jednoducho kedykoľvek prepíše podľa aktuálnej potreby.

Keď dáš LCM z druhého auta tak sa ti rozsvieti bodka vedla tachometra, nebudú ti fungovať blinkre, diaľkové svetlá a poprípade sa ti rozsvieti aj kontrolka bŕzd až do prepísania a prekódovania informáci v modulei.


zdravim, mam ten isty problem , stale mi hlasi vypalene zadne svetla, mam rocnik 96 a svetla su FL hella, a aj stale jemne blikaju. Da sa stym nieco spravit aj bez vymeny modulu? Preco to vlastne vypisuje chybu? je tam mensi odpor alebo co? teoreticky keby som tam dal neaky odpor?
 
Vanour
Príspevky: 2
Registrovaný: 23.8.2014
Auto: E39 520i
Kraj: Zahraničie

Re: e39 - oprava light modulu

Sobota, 23. Augusta 2014, 08:27

Ahoj Bmwáci .
Prosím mám stejný problém . Již jsem vyměnil druhý modul . Když jsem auto koupil mělo K.O modul z vrakoviště jsem sehnal další . Fungoval asi půl roku a zase svítí dálka. Máte někdo ten návod jak opravit v PDF? prosím kdyžtak zaslat na email vanicek.l@email.cz

Díky moc Vanour
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e39 - oprava light modulu

Sobota, 23. Augusta 2014, 13:22

Rozober ho a potrebujes prepajkovat jeden svab, podla toho, ktora dialka ti svieti. Ked si menil ten lcm, aj si nieco kodoval, ved to muselo svietit na pristrojovke. Mimochodom viem opravit alebo mam jeden zvysny lcm1 modul
http://www.bimmerfest.com/forums/archiv ... 83480.html

Ak si das pcb konektormi od seba tak prave dialkove je svab v strede trojicky, lave dialkove je nalavo z dvojicky
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Vanour
Príspevky: 2
Registrovaný: 23.8.2014
Auto: E39 520i
Kraj: Zahraničie

Re: e39 - oprava light modulu

Štvrtok, 28. Augusta 2014, 12:46

jararak napísal:
Rozober ho a potrebujes prepajkovat jeden svab, podla toho, ktora dialka ti svieti. Ked si menil ten lcm, aj si nieco kodoval, ved to muselo svietit na pristrojovke. Mimochodom viem opravit alebo mam jeden zvysny lcm1 modul
http://www.bimmerfest.com/forums/archiv ... 83480.html

Ak si das pcb konektormi od seba tak prave dialkove je svab v strede trojicky, lave dialkove je nalavo z dvojicky



Díky mne svítí obě dvě :(
 
Užívateľov profilový obrázok
Pa3k120
Príspevky: 13
Registrovaný: 25.5.2015
Auto: e39 525tds r.97
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: e39 - oprava light modulu

Pondelok, 25. Januára 2016, 19:09

vie mi tu prosím vás ešte niekto poslať ten návod??? musím tomentálne z hladiska financií riešiť svojpomocne a dost by mi to pomohlo vediet ktory tranz. je ktory .... dakujem vopred pa3k.gogo@gmail.com
 
Užívateľov profilový obrázok
Twenty
Príspevky: 76
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Bratislava

Re: e39 - oprava light modulu

Utorok, 26. Januára 2016, 09:01

poslal ti to uz niekto?
 
Užívateľov profilový obrázok
esigies
Príspevky: 302
Registrovaný: 14.10.2014
Auto: e39 530d touring
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kocurany

Re: oprava light modulu

Piatok, 29. Januára 2016, 21:51

Tomee117 napísal:

zdravim, mam ten isty problem , stale mi hlasi vypalene zadne svetla, mam rocnik 96 a svetla su FL hella, a aj stale jemne blikaju. Da sa stym nieco spravit aj bez vymeny modulu? Preco to vlastne vypisuje chybu? je tam mensi odpor alebo co? teoreticky keby som tam dal neaky odpor?


no zadne fl su ledky a maju slabsi odpor ako ziarovky. Da sa to vyriesit odpormi uz to tu myslim riesene bolo.odpor na predface treba spravit na dva kable na kazdu stranu....
_________________
Človek nepotrebuje hviezdu, blesk ani 4 kruhy pre svoj život. Človek potrebuje pre život 2 ľadviny
 
Užívateľov profilový obrázok
blana
Príspevky: 284
Registrovaný: 18.11.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: e39 - oprava light modulu

Štvrtok, 25. Februára 2021, 18:06

Ahoj tam to relatko dialkovych svietiel alebo nie?
Alebo treba menit LCM modul ked neviem vypnut dialkove svetla?
Dakujem...
E39 525tds - E39 530i - E65 745i - E61 525d
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: e39 - oprava light modulu

Štvrtok, 25. Februára 2021, 18:15

Relatko tam je ale nie take ako si myslis. Polovodicove rele (SSR) ktore zacinaju v tomto veku coraz castejsie odchádzať, da sa to opravit alebo zohnat druhy LCM, ktory ti ale niekto musi nakodovat.
 
Užívateľov profilový obrázok
Marošš
Príspevky: 477
Registrovaný: 5.9.2017
Auto: Bmw e 39 530i
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: e39 - oprava light modulu

Sobota, 27. Februára 2021, 22:14

Ja som to nedávno riešil výmena najlepšie riešenie poradim ti najlepšie za rovnaké aby ti čísla sedeli popripade nakodovat a mas pokoj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných