... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:06

Nebude dpf povinne už aj v benzínoch po novom?
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:06

Aj 2k mas malo, chod do BMW a spadne ti sanka
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:08

Cabinko napísal:
Nebude dpf povinne už aj v benzínoch po novom?

Benzín sem netahej. Tam je to jiné a méně složité a tvrdí se, že to má být “nesmrtelné”. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:13

To sa netvrdí aj o dieselových tak ako o nesmrtelnom oleji v automatickej prevodovke? Lebo to pokial viem BMW stále tvrdi
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:14

Ty sa radsej priprav ze nove dpf bude stat cca 2600e
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:15

ale pre bmw je zivotnost auta 150 000, dovtedy sa im tam nemas vrtat, potom si rob co chces, ich to nezaujima
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:31

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 05:11, upravené celkom 1 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 21:37

NJN, a to este mozu prist dalsie klasiky N57, piliny, CP4... Cabinko, aby si este velmi nevytriezvel
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 22:07

Ajajaj pan se urazil.....Ja teda nervozny niesom....Pisal som to z nadsazkou,ale ako si tuto info spracoval ja uz nemozem........mam odservisovanych cez 7000 bmw,radime ti tu stale zo starym, ale ty sa pytas furt to iste dokola a zijes vo snoch(prajem ti aby ti auto sluzilo,ale zaroven viem co tie auta pytaju....toto nieju stare E46 ktore sa pokazili iba ked sa odtrhla klapka)......za picnu otazku dostane kazdy picnu odpoved.....Su tu ludia od zalozenia bmw klubu a potom rychlokvaseny cicinbrusi ktory odkedy vysli zo strednej ucnovky a kupili si prve bmw tu delaj machry.....🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 22:23

Boha puncik nespamuj, zajdi do pokecu a tam poloz vseobecne DPF otazky, pride skromny motorista, vysvetli. :D

A ty sa uz s tou zlavou neposer a vymen servis, lebo vsetko po zlave, vsetko najlacnejsie, mampici to hladat ale lozisko za 105 s prácou mi nevychadza, ibazeby praca zadarmo.. Asi ne zejo. Toto niesu auta pre suflik servisy, resp. im to je fuk ako to dojebu ale tie ich pokusy platis ty. DPF za 500 po zlavach je duty batoh ktory ziadne sadze nechyta, ako bolo spomenuté ale nedá mi, motoristova hlava funguje rovnako, vsetko preleti von a dnu hovno. Vyfuky čierne, zmysel nulovy. Ale aby sa ti to nekomplikovalo, debatami o problemoch ktore este neprisli.. Aj ked pridu, pretoze N57 vypaluje DPF aj bez zhavicov... mozes dat ten Mobil1 ESP 0W40 uplne spokojne. Je to olej z posledných rokov. Alebo ine z viskozit 0W/5W 30 a 40 ktore splnaju ACEA C3, Mobil1, LiquiMoly, Motul, Ravenol, Original BMW olej z BMW nie z netu.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 22:26

Dam ti este jednu radu zadarmo,aby si nepovedal ze som kreten....Na 95% ti ten jeden zhavic nebrani regeneracii(zalezi od typu softu),lebo to dpfko by bolo KO velmi rychlo,v diag sa da krasne pozriet kedy bola posledna regeneracia...Na tomto klube neexistuje tema kde by neboli vysvetlene hlavne veci ktore v bmw funguju,spolupracuju,ktore nekupovat,lebo nefunguju,alebo sa neodporuca atd.... takze treba hladat...najdes temy ako napr neoriginal dpf za 500€ atd atd
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 22:35

Ájaj. Tak dostal jsem po piči, moje chyba, už mlčím. Byl jsem trapně aktivní a nenapadlo mě použít tlačítko hledat. :D
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa F10

Piatok, 26. Februára 2021, 23:01

Dobry olej pre tvoje auto je napr.:

MILLERS OILS EE LONGLIFE 5W40 (NANODRIVE) 5L+1L+1L
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Sobota, 27. Februára 2021, 00:26

TT-SIMIK napísal:
Ajajaj pan se urazil.....Ja teda nervozny niesom....Pisal som to z nadsazkou,ale ako si tuto info spracoval ja uz nemozem........mam odservisovanych cez 7000 bmw,radime ti tu stale zo starym, ale ty sa pytas furt to iste dokola a zijes vo snoch(prajem ti aby ti auto sluzilo,ale zaroven viem co tie auta pytaju....toto nieju stare E46 ktore sa pokazili iba ked sa odtrhla klapka)......za picnu otazku dostane kazdy picnu odpoved.....Su tu ludia od zalozenia bmw klubu a potom rychlokvaseny cicinbrusi ktory odkedy vysli zo strednej ucnovky a kupili si prve bmw tu delaj machry.....🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Tak by ma zaujimalo či by si to bral tak “s nadsazkou” keby som sa tu ja stále navážal do teba a tvojho povolania a či by ti to tiež prišlo vtipné. Ja takým ľuďom vravím kreténi... normálne tu s tebou komunikujem a ty musíš mať priblble poznámky na moju prácu a pod.. Prepáč ale to ti príde normálne a v poriadku?
Na olej som sa opýtal dvakrát pretože si mi nedal jednoznačnú odpoveď a predpokladal som že keď si taký macher čo má všetko v malíčku lebo máš odser odservisovaných vyše 7000 BMW, čakal som že od teba alebo niekoho dostanem jasnú odpoved že napr. Mobile 1 - 5w40 c3 alebo niečo take aby som vedel čo do budúcna kúpiť.

Čo sa týka DPF povedal som len že kamoš mi prezistoval ceny DPF. Neviem aké našiel, nevravel som mu o original, nevedel som že musí byt len original (ostatne diely sú malo kedy dobre len original..., tak prepáčte že to nemám tak naštudované) ak sa všetci zhodujete že je dobre len origo tak ak to bude nutne, kúpim len origo. Ale keďže na čistení pred rokom ukazovalo hodnoty skoro nového, verím že to nebude tak zle aby to bolo na výmenu. Čo sa týka regenerácie, dvaja servisaci nezávisle mi povedali že keď je v riadiacke chyba, regeneráciu nespustí. Ak to nieje pravda tak Ok, len som zopakoval info ktoré som dostal. Ale nevšimol som si zatiaľ žeby niekedy regenerovalo.

Okrem toho som tu písal čo už som menil a za čo (ak som si to pamatal) tak mám dojem že som nemenil za najlacnejšie čínske sracky či áno? To že mi kamoš zistil cenu dpf neznamená že ho tam dám ak každý vraví že je to somarina. Ten kamoš sa do BMW nevyzna (nieje to servisak), u neho si len ceny preverujem pripadne kupujem veci ak viem čo mi kúpiť treba koli zľavám. Takze nemusíte hneď robiť závery že chujoviny idem do auta dať.

Btw čo sa týka ložiska na nete stalo tuším 78€ ale cez kamosa po zľavách 25€ Pretoze mal v obchode cca 80% zľavu na daný diel ... (nepamätám si značku, ale viem ju zistiť a isto to Čína nebola... a kamoš servisak zobral 80€ za robotu len pre ujasnenie.

Inak nvm čo take sa tu pýtam dookola?
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Sobota, 27. Februára 2021, 01:02

MySh0 napísal:
Dobry olej pre tvoje auto je napr.:

MILLERS OILS EE LONGLIFE 5W40 (NANODRIVE) 5L+1L+1L

Ďakujem pekne, konečne jednoznačná odpoveď. Podľa špecifík vyzerá dobre, snaď to nebude len marketing. Píšem si ho :)
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných