... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Dugo101
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.2.2014
Auto: Bmw 320i E46
Kraj: Bratislavský

Auto ide na 5 valcov

Sobota, 22. Februára 2014, 14:46

Potreboval by som poradiť mám nasledovný problém
Auto je e46 320i ten 170 koňový motor. r.v.2002
Za studena ako naštartujem po asi 10tich sekundách na volnobehu vypne vstrekovanie na prvom valci. Ked vypnem motor znovu naštartujem tak to ide normálne....Diagnostika ukázala válec 1. Najskor sme povymienali sviečky, cievky, nepomohlo tak sme vymenili vstrek na prvom válci...nepomohlo váha vzduchu v pohode...lambda sondy v pohode....tlaky v motore zmerané na každom valci 10 barov....tak či neviete poradiť???
 
323cickar
Príspevky: 3
Registrovaný: 27.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Auto ide na 5 valcov

Sobota, 22. Februára 2014, 19:28

Zdravim,

mám rovnaký problém s E46 M52. Menil som uz cievky, sviecky, vstreky .. atd.. no problém stále pretrváva, nastartujem ide dobre na 6 valcov, po nejakej chvili (vzdy je to rozne) zacne triast s autom a vynecháva jeden valec, hned ako vypnem motor a znovu nastartujem tak ide zase pekne na 6 vlacov, po chvili opat jeden vypadne. neviem kde je chyba, pretoze odpajanim konektora som zistil ze je to 4. valec, po odpojení ziadna zmena v chode motora. cievka je dobra, sviecka nova, vymenena tryska vstreku, mala diagnostika len cez OBD ukazala chyby 241 (Cyl. 4 misfire detected) a 242 (Cyl. 5 misfire detected - aj ked piaty valec vyzera byt ok.. )
chystam sa este na velku diagnostiku, ale chcel som vediet ci to moze byt problém RJ.

ďakujem
 
Dugo101
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.2.2014
Auto: Bmw 320i E46
Kraj: Bratislavský

Re: Auto ide na 5 valcov

Sobota, 22. Februára 2014, 20:08

no mne to robí len za studena ako naštartujem čo sa motor len trošku zohreje tak ide normálne a stále mi hlási chybu na prvom valci....
 
Užívateľov profilový obrázok
Rocker
Príspevky: 124
Registrovaný: 25.3.2013
Auto: BMW 323i
Kraj: Trnavský

Re: Auto ide na 5 valcov

Nedeľa, 23. Februára 2014, 00:25

Mám taký pocit, že tento problém budem mať aj ja. Niektorý valec vynecháva. Diagnostika Senica al. Skalica? ...možno Trenčín? ...ale taký, kto s tým vie aj robiť a rozumie tomu.
 
Dugo101
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.2.2014
Auto: Bmw 320i E46
Kraj: Bratislavský

Re: Auto ide na 5 valcov

Sobota, 1. Marca 2014, 10:59

No čo nikdo nič???mne chalan povedal že to može byť nadvyhávatko ventilu???
 
michales
Príspevky: 8
Registrovaný: 6.2.2014
Auto: bmw compact
Kraj: Prešovský

Re: Auto ide na 5 valcov

Sobota, 1. Marca 2014, 22:22

zdravim vas, ja mam compact 4valec a tiez mi jednym casom slo len na tri valce, zistoval som chyby kade tade nakoniec to bola len klapka ventilu, zlomila sa mal som stasie ze nespadla dnu do valca lebo by som mal po motore a to by uz bola ina palka...takze treba skusit n kuknut na tie klapky ci sa otvaraju sprave ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Auto ide na 5 valcov

Nedeľa, 2. Marca 2014, 03:55

Hosi separatory ste menili?Par krat som na tychto autach riesil separator a sposoboval vynechavanie na jednom a viac valcoch....popripade vymente vstreky medzi sebou,da sa tym zistit ci nieje pricina tam.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Dugo101
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.2.2014
Auto: Bmw 320i E46
Kraj: Bratislavský

Re: Auto ide na 5 valcov

Nedeľa, 2. Marca 2014, 13:38

no ja som vymenil aj vstrek a nepomohlo....chalan to mal na diagnostike a ten prvý valec chce riadiaca jednotka stále regulovať vstrek paliva voči ostatným valcom...lenže ho nevie tak ho odpojí....povedal že može to robiť nadvyhovátko ventilu alebo také niečo....ventily by mali byť v pohode lebo tlaky vo valcoch boli ok.....
 
Sd108
Príspevky: 163
Registrovaný: 7.3.2010
Auto: BMW X3 E83 3.0
Kraj: Trenčiansky

Re: Auto ide na 5 valcov

Nedeľa, 2. Marca 2014, 16:55

zaujimave. ja som uz na to pozabudol, ale v novembri a decembri sa mi par krat stavalo tiez, ze pri nastartovani a chladnom motore slo auto len na 5 valcov. vacsinou pomohlo vypnut, par sec. pockat a skusit startnut znova. niekedy nie, a az ked sa trosku zohrialo, vyplo a nastartovalo, az vtedy ...
neviem, ale ci to moze mat nejaky suvis, v jednom momente mi po 2 tyzdnoch na SK, ked auto ostalo v Rakusku a boli mrazy vypovedala poslusnost bateria. dal som ju dobit, ale zistil som problem s alternatorom. Kvoli zaneprazdnenosti, tiez snezeniu a mrazom som nemohol auto poriesit skor, az ku koncu januara, ked sa oteplilo a nasiel som si cas na zabavky... Medzitym som aj pozabudol, ze sme mali na kare takyto problem, spomenulo som si na to az teraz. Od tej vymeny alternatora sa to ani raz neobjavilo (autom jazdime skoro kazdy den uz viac ako mesiac, a vsetko v pohode). Neviem, ci to moze nejak suvisiet, som total amater, len som chcel napisat svoj postreh.
Dodge Durango 5.7 Limited Hemi LPG + Jeep Cherokee Limited V6 3.7 LPG + e83 X3 3.0 LPG
ex:
e46 320td, e84 X1 18d, Jeep Grand Cherokee WH 3.7, Jeep Cherokee Sport KK V6 3.7, e46 325ti, e36 323i, Fiat Stilo MWJTD, Fiat Fiorino, Mitsubishi L300, Lada Niva, Skoda Fabia HTP, Skoda Felicia
 
Bmwwfan
Príspevky: 47
Registrovaný: 30.9.2014
Auto: BMW
Kraj: Banskobystrický

Re: Auto ide na 5 valcov

Štvrtok, 9. Februára 2017, 16:12

Chalani presne toto mi robí našli ste nejaké riešenie ? ja som už vymenil cievky sviečky riadiacu jednotku motora no stále nič .... tiez to zo začiatku sem tam robilo stačilo vypnuť motor a znova to slo normalne no teraz stále to nejde na všetky valce hmmm nejaky rady prosím vás velmi pekne dakujem
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: Auto ide na 5 valcov

Sobota, 11. Februára 2017, 05:21

Mal som ten istý problém na e46 320i-125kw na druhom valci. V zime po naštartovaní triaslo s motorom a následne začala svietiť kontrolka motora. Po vypnutí a následnom naštartovaní všetko ok. Diagnostika ukázala cievku na 2. valci, a tak sme vymenili cievku zo 4eho. Všetko ok! Behal som dalšie 2 roky. Voditka ventilov sú v poriadku?! Nežere ti olej?! Sviečky sú čisté?!
 
Bruti
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: Auto ide na 5 valcov

Pondelok, 15. Februára 2021, 09:36

ahojte, mna dnes prekvapilo auto po dlhšej odstávke (pre mňa dlhá, inak jazdí každý deň) 2,5 dňa. Ráno som naštartoval, vyzeralo že je všetko ok, po par km však pri 50ke začínalo ako keby uberať plyn, ako keď bliká DSC a uberie motor výkon. separátor je menený za origo BMW asi pred 2 rokmi, cca 25 000km. bordel na viečku nemám, že by šla voda kde nemá zatiaľ... Olej sa snažím meniť po 10k, lebo je dosť nariedený už benzínom keď to vypúšťame - 100ka smrdí neskutočne od shell. že by ráno zamrzol separátor a pod vyšším tlakom natlačil olej aj kde by sa inak stihol spaliť? totiž ako som odparkoval pri práci, auto šlo na 4-5 valcov, a strielalo do výfuku..a smrdelo spaleninou až som sa zľakol či niekde niečo nehorí - taky divny smar ako bužírka na kábloch ale z výfuku evidentne sa v spalovacom priestore ocitlo viac oleja než by malo... môže byť že by zahodilo sviečku ak po ventiloch už pretečie veľa oleja z hlavy?

viem, že bez toho aby som vybral sviečky a kukol sa tam kamerkou nič nezistím, ale je vonku zima, nechce sa mi to rozoberať...

minule keď bolo -20, bez problemov všetko...dnes -14 a spravilo toto...

hodil som to na diag, vypísalo 2. a 4. valec vynechávanie zapaľovania - to som aj čakal.. cestou domov z práce to už aj viacej trhalo na 2ke ak som sa chcel rozbehnút...na 3ke sa dalo pomalycky ist normalne...ked som auto odstavoval , už to nepufkalo, aj po niekolkych startoch nezhasla kontrolka motora aj keď bolo všetko OK. tak som to vymazal a vyzeralo ze je ok. prebehol som testy na vanosy atď. všetko v norme.

uvidíme čo to spraví ráno zas...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných