... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 08:55

Olá...

Chcel by som si do auta dorobiť automatické prepínanie diaľkových svetiel. Viem, že senzor sídli pod RLS pred spätným zrkadlom. Momentálne mám na aute iba klasický daždový a svetelný senzor (pre obsluhu napr. denného svietenia) a auto má samostmievacie zrkadlá. Otázka je - stačí mi doplniť do auta odpovedajúci dodatočný svetelný senzor pod terajší plus nový kryt, alebo sa musí vymeniť komplet všetko vrátane RLS? Je mi jasné, že keďže mám autodimming zrkadlá, tak CAN bus sa nachádza hore pri zrkadle, takže ho nemusím pracne doťahovať, len som si nie celkom istý, či bude stačiť terajší RLS alebo sa musí vymeniť aj ten.

Neriešim teraz otázku kódovania a zmeny FA, to príde na rad neskôr. Je to už tá jednoduchšia vec.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi00wa
Príspevky: 507
Registrovaný: 10.4.2014
Auto: Bmw 535d e60
Kraj: Zahraničie

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 09:10

FLA zrcátko sehnat a K can najdeš třeba u šibru (pokud máš) či RLS, pak tě nemine kodovani.
 
alexisis
Príspevky: 73
Registrovaný: 8.10.2016
Auto: F10 535i
Kraj: Zahraničie

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 09:18

Ahoj, mám a nepoužívám. Ne vždy reaguje jak má a oslňuje
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 11:16

Ani jeden ste mi neodpovedali na otázku... Ja viem, že tieto veci treba kódovať, to si robím vždy sám, s tým problém nemám. Ide mi o niečo úplne iné - či z auta, ktoré má byť darcom, stačí, keď zoberiem iba FLA + platové kryty a RLS so spätným zrkadlom nechám pôvodné, alebo musím komplet všetko - to znamená RLS, FLA a aj spätné zrkadlo.

K-CAN mám v autodimmingovom zrkadle, načo ho mám ťahať od šíbru (aj keď ho mám)...
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
alexisis
Príspevky: 73
Registrovaný: 8.10.2016
Auto: F10 535i
Kraj: Zahraničie

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 11:28

 
kiski
Autor témy
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 12:20

Dikes za odkaz, čítal som ho už včera. Tiež to tam nie je úplne jasne popísané, pretože oni v tom topicu pomenúvajú celý ten bordel na skle ako FLA mirror. Ale podľa môjho názoru to tak nie je, pod tým plastom sú totiž 3 veci - RLS, FLA a samotné zrkadlo. Pretože som to z toho článku dosť dobre nevyrozumel, či vlastný RLS so zrkadlom môžem ponechať a doplniť len ten FLA, pýtam sa tu... Alarm nemám, ani Homelink, nemám na spodku zrkadla ani "clown nose", preto myslím, že kľudne môže ostať. Ono v podstate FLA nemá zrejme nič spoločné so spätným zrkadlom,ale môžem sa mýliť...

Stále čakám, či mi to niekto zmysluplne objasní. Nechcem kupovať niečo, čo mi netreba, keď mi bude stačiť iba FLA a plasty okolo...
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
alexisis
Príspevky: 73
Registrovaný: 8.10.2016
Auto: F10 535i
Kraj: Zahraničie

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 12:39

 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 13:56

Načo sa s tým trapis, aj tak to chodí zle...
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Sobota, 30. Januára 2021, 14:47

PetoK napísal:
Načo sa s tým trapis, aj tak to chodí zle...

Páči sa mi to.

Len neviem, prečo všetky tieto návody píšu, že potrebuješ zrkadlo s FLA. FLA je FLA, je to len ďalšia súčasť na čelnom skle a zrkadlo je zrkadlo. Je to síce zakryté spoločným veľkým plastom, ale sú to v podstate 3 odlišné veci. High Beam Assistant nemá so s zrkadlom nič spoločné. Aspoň že nie je treba meniť RLS.

Dikes za linky.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
alexisis
Príspevky: 73
Registrovaný: 8.10.2016
Auto: F10 535i
Kraj: Zahraničie

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Nedeľa, 31. Januára 2021, 20:10

Technicky dokument
Prílohy
High Beam Assistant_web.pdf
(473.23 KiB) 55 stiahnutí
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12247
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Nedeľa, 31. Januára 2021, 23:01

Fla v E radach nefunguje na 100% ba povedal by som ze tak na 60-70%
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel  Topic is solved

Pondelok, 1. Februára 2021, 16:02

staci ti spetak plus tie krytky. ak mas RLS - k-can vytiahnes z neho a urobis si tam Y aby si mal aj v rls aj vo FLA, nasledne prekodujes FLA (to bude nova jednotka) a LM tym kodovm vybavy (tusim 5AC). mozes skusit aj budiky ale ja na 2004 nemam ikonu, cize neviem, kedy mam a kedy nemam aktivne FLA, preto zvazujem zohnat aj lci budiky (aj koli sexi tempomatovej ledke)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Pondelok, 1. Februára 2021, 19:19

Dikes Jaro. Už je všetko doma. Okrem späťáka samozrejme musí byť aj senzor FLA, ktorý je pod RLS. Asi si myslel aj toto, to len aby to bolo všetko jasné :mrgreen:

Ano, výbava je S5AC, takže pribudne FLA jednotka. Viem že treba prekódovať LM, KOMBI, FLA aj CAS samozrejme, a čo som čítal tak ešte aj CIC (pribudne položka pri možnostiach svetiel podobne ako Daytime Running Lights), takže asi sa s tým nebudem srať a prekódujem celé auto :mrgreen:

Inak tá ikonka pracujúcej automatiky ževraj ide aj na predLCI, ale KOMBI musí byť flashnutá na poslednú verziu softu, aspoň také mám info. Ono je to logické, lebo tento komplet čo som dnes získal je priamo z predLCI E61, takže to musí ísť na displeji zobraziť aj tam...

Akurát by ma zaujímala jedna vec - to spätné zrkadlo čo je pre FLA má na spodku "clown nose", čo je zrejme pre alarm. Ja ale alarm nemám, takže rátam, že to funkčné nebude a bude to trvalo zhasnuté. Ešte som rozmýšľalo tom, že kryty samotného späťáku prehodím z môjho, a ten kryt clown nose-u dám preč, nech mi to tam nešpatí :mrgreen: Holt, som perfekcionista 8-[
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Pondelok, 1. Februára 2021, 19:29

Hm, to asi nie si, ked montujes hluposti, ktore aj tak nefunguju ako maju... a nechapes, ked ti to tu uz napisalo viac ludi
 
kiski
Autor témy
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: E61 predLCI - automatické prepínanie ďiaľkových svetiel

Pondelok, 1. Februára 2021, 20:43

Myslené to bolo na inú časť môjho príspevku, ale asi si to pre zmenu ty nepochopil. Ovšem okomentovať musíš.

A už keď sme pri tom - môže to byť každému u prdele, čo si do auta domontujem, pokiaľ sa mi to páči. Potreboval som radu ohľadne montáže, a nie odsúhlasenie.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných