... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Konee
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 12.1.2019
Auto: E90 320d 120kw
Kraj: Nitriansky

Baterka/alternátor? E90 320d 120kw 2005

Piatok, 29. Januára 2021, 14:18

Zdravím,

Hľadal som, či sa už tento problém niekde neriešil, ale nič som nenašiel, tak skusim takto. Pred cca pol rokom sa mi stalo, že počas klasicej jazdy, mi zčali blikať kontrolky abs, výstrahy defektu (oranžová pneumatika) a protišmykového systému. Následne auto hodilo do núdzového režimu, turbo vyplo, zobrazilo sa červené ozubené koleso s výkričníkom (asi prevodovka) a auto sa následne začalo dusiť až nakoniec zhaslo. Po napojení káblov z iného auta bez čakania okamžite naskočil motor a všetko ďalej fungovalo až dodnes, dnes sa mi stalo presne toto isté. Baterka cca 1-1,5r. Niekto nejké nápady/skúsenosti s takýmto problémom?

Postrehy:
Pred cca mesiacom menený kábel napájania rj žhavičov, odvtedy akokeby auto stiahlo baterku na jedno štartovanie (možno len blbý pocit) ale pri malej trase a opatovnom štarovaní, prvotný zvuk pri štartovaní podobný, ako keď sa už baterka vybíja.

Ďakujem vopred za reakcie.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Baterka/alternátor? E90 320d 120kw 2005

Piatok, 29. Januára 2021, 15:59

Vadny alternator, ked klesne napatie tak vsetkemu v aute jebne. Na naftovych E90 s tymto valeo altikom, v tomto veku absolútne bezna zavada.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných