... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: Výmena oleja v automatickej prevodovke - trhanie

Štvrtok, 21. Januára 2021, 22:46

F11 520D r. v9/2010 prvá výmena oleja po 260000km(vaňa r. v 2010). Auto ma ale podľa mňa viac km nagúlaných... Prevodovka pred výmenou oleja radila za studena tvrdšie 2.stupeň. Po výmene oleja no bez resetu adaptácii radila rovnako možno ešte tvrdšie ale to je asi placebo... . Po vykonaní resetu cez Istu a prejdení odhadom 200km radi oveľa plynulejsie a za studena zaradí 2. stupeň jemnejšie.. Po 5000km stále ok.... Tolko moja skúsenosť...
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena oleja v automatickej prevodovke - trhanie

Piatok, 22. Januára 2021, 10:42

PKuncik napísal:
A tak to snad každý chápe ne?

Z tej debaty tu, mi to tak nepride.

Naposledy som robil X5 s 8HP a prekvapivo, uplne rovnako ako popisuje patopajo. Auto 260k, rv. 2012, napln povodna. Olej uplny hnus plny prachu z lamiel, doslova sedo-cierny metalicky. Pri pohynani ked ide z 1 do 2 to sklbne. Ostatne stupne idu zamatovo. Lenze na zvuku prevodovky pocut, ze ten krasny olej si odnieslo cerpadlo. Typický sustavy zvuk, robia to aj vyzite 6HP. Takze s rezervou sa da povedat, ze po dakych 200k zacina velke opotrebenie prevodovky olejom co je skor brusne medium ako olej. Teraz mozes robiť adaptacie aj u svateho patrona prevodoviek, sklbat to neprestane.
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena oleja v automatickej prevodovke - trhanie

Piatok, 22. Januára 2021, 10:58

Starynovy: Ale já jsem psal, že vyměnit to pozdě je průser. Nebo být může. Pak už nový olej až tak moc nepomůže, pokud to je načaté. Ncméně adaptace by se dělat prostě měla, to se shodneme.
 
Užívateľov profilový obrázok
bmwf30
Príspevky: 173
Registrovaný: 15.10.2019
Auto: BMW F30
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena oleja v automatickej prevodovke - trhanie

Sobota, 23. Januára 2021, 10:02

starynovy napísal:
Z tej debaty tu, mi to tak nepride.

Naposledy som robil X5 s 8HP a prekvapivo, uplne rovnako ako popisuje patopajo. Auto 260k, rv. 2012, napln povodna. Olej uplny hnus plny prachu z lamiel, doslova sedo-cierny metalicky. Pri pohynani ked ide z 1 do 2 to sklbne. Ostatne stupne idu zamatovo. Lenze na zvuku prevodovky pocut, ze ten krasny olej si odnieslo cerpadlo. Typický sustavy zvuk, robia to aj vyzite 6HP. Takze s rezervou sa da povedat, ze po dakych 200k zacina velke opotrebenie prevodovky olejom co je skor brusne medium ako olej. Teraz mozes robiť adaptacie aj u svateho patrona prevodoviek, sklbat to neprestane.
to máš jak když lidi začnou ve 300tis Km nájezdu auta měnit oleje po 10ti aby něco zachránili a pak až je na prodej tak uvedou olej měněn po 10ti :) a co to předtím .... :D ojetý vždycky bude ojetý s x nástrahama.
 
štefan1984
Príspevky: 2
Registrovaný: 24.1.2021
Auto: bmw 318i
Kraj: Nitriansky

Re: Výmena oleja v automatickej prevodovke - trhanie

Nedeľa, 24. Januára 2021, 16:46

Zdravím idem si po radu .Ideme meniť olej v automatickej prevodovky aký typ oleja sa tam používa a koľko litrov toho potrebujem.Je to bmw 318i 87kw benzín r.v.2000 za každú radu vopred ďakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných