... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Streda, 13. Januára 2021, 19:50

Ale Matúš, neopúšťaj sa, cez diag sa dajú pozrieť LIVE data, to znamená koľko by mala ukazovať a koľko reálne ukazuje
VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Streda, 13. Januára 2021, 22:34

Cez mobil nieje osobne, ty kokot. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Štvrtok, 14. Januára 2021, 03:31

Fusko61@gmail.com napísal:
Boha kokoti ste namyslený fakt... Pýtam sa keď odpojís váhu vzduchu ci to ma robiť rozdiel... Ale už nechcem odpoved a prepáč ze som dačo chcel. Pojeb sa s tvojimi múdrimi radami... Ako som sem prišiel tak aj odchádzam. Dovi dopo kokot a ak chceš zavolaj mi aj na mobil nak ta pošlem do piče rovno aj osobne... S pozdravom... Ak si chcel byť vtipný 😂😂😂 fakt vy sa smejete aký som blbý ale ja aký ste jebnuty neludsky a hlavne proste kokoti 😎seruuus

Keď odpojíš čokoľvek tak to bude robiť rozdiel. Iba ak by to tam výrobca dal pre dováženie ťažiska - ale aj to bude robiť rozdiel. Čo príspevok to väčšia a väčšia haluz. Neuvažoval si nad tým , že vrátiš vodičák ?

Váha vzduchu: Na čo slúži a ako sa prejavuje jej porucha?
[hr]zdroj: Wikimedia.org / Antonín Ryska
Váha vzduchu je medzi motoristami pomenovanie pre merač množstva vzduchu. Váha vzduchu, meria množstvo vzduchu, ktoré prúdi sacím potrubím do spaľovacieho motora. Obvykle ho môžeme nájsť v saciom potrubí, za vzduchovým filtrom a pred škrtiacou klapkou. Ak snímač meria tlak vzduchu v sacom potrubí, označuje sa skratkou MAP (Manifold Air Pressure), ale ak meria hmotnosť spotrebovaného vzduchu, označuje sa sratkou MAF (Mass Air Flow).
1. MAP, snímač tlaku v sacom potrubí
MAP sleduje veľkosť tlaku v sacom potrubí, ktorý kolíše podľa zaťaženia motora a na základe tohoto merania poskytuje informácie riadiacej jednotke motora, ktorá upraví dávkovanie paliva, pre čo najlepšie spaľovanie. Problém v presnosti nastáva ak sa zmení tlak alebo teplota vzduchu. Preto sa využíva druhý MAP snímač alebo kombinácia MAP a MAF snímača.
2. MAF, snímač hmotnosti vzduchu

zdroj: Wikimedia.org / Gill Sensors

Na rozdiel od MAP snímača, MAF snímač meria množstvo a teda hmotnosť spotrebovaného vzduchu. Je menej odolný voči poškodeniu ako MAP snímač, ale má množstvo výhod ako napríklad:
  • presné meranie hmotnosti, množstva vzduchu
  • zmena tlaku vzduchu nespôsobí chybné meranie
  • rýchla reakcia snímača na zmenu prietoku vzduchu
  • zmena teploty vzduchu nespôsobí chybné meranie
  • pôsobí veľmi malý odpor na prietok vzduchu
Najčastejšie používané merače hmotnosti vzduchu:

1. Meranie množstva vzduchu pomocou vyhrievaného drôtika
zdroj: Wikimedia.org / Jeff3205
Je to drôtik, cez ktorý prechádza elektrický prúd a vyhrieva ho na konštantnú teplotu, ktorá býva vyššia (cca o 100 stupňov celzia) ako teplota nasávaného vzduchu. Ak motor nasáva menej alebo viac vzduchu, mení sa aj teplota drôtu. Tento merač množstva vzduchu je schopný reagovať veľmi rýchlo na zmenu prietoku vzduchu v saciom potrubí, no je veľmi náchylný na znečistenie vyhrievaného drôtiku, preto sa po každom vypnutí motora ohreje na teplotu 1000 stupňov celzia po dobu jednej sekundy. Ak sa drôtik poškodí, riadiaca jednotka prepne motor do núdzového režimu.

2. Meranie množstva vzduchu vyhrievanou vrstvou
zdroj: Wikimedia.org / Johann H. Addicks
Funguje na podobnom princípe ako predošlý snímač, no namiesto drôtika je použitá vyhrievaná vrstva, ktorá sa zohrieva na teplotu o 120 až 180 stupňov vyššiu ako je teplota nasávaného vzduchu. Nasávaný vzduch prúdi snímačom množstva vzduchu a ovplyvňuje tak teplotu vyhrievanej vrstvy. Obtokový kanál je tvarovaný tak aby sa obmezil počet nečistot dopadajúcich na merajúce prvky, preto si nevyžaduje opakované čistenie krátkym ohrevom ako v prípade vyhrievaného drôtiku, čo znamená že je odolnejší voči poškodeniu.

Najčastejšie príčiny poruchy váhy vzduchu:
K najčastejším príčinám poruchy váhy vzduchu dochádza v dôsledku znečistenia vzduchového filtra. Poškodená či nadmerne znečistená váha vzduchu však môže fungovať aj naďalej, no zmeny v chode motora sú značné a všimne si ich aj úplný laik. Medzi najčastejšie príznaky poškodenia váhy vzduchu patria:
- obtiažné štarty motora
- vysoké alebo nízke voľnobežné otáčky motora
- nerovnomerný chod motora
- cukanie pri akcelerácii
- zhasínanie motora
- zvýšená dymivosť

Porucha váhy vzduchu môže, no aj nemusí na seba upozorniť rozsvietenou kontrolkou motora. Ak je váha vzduchu len znečistená, je možné tento problém vyriešiť jednoduchým vyčistením snímača. Pri čistení by si však mal byť veľmi opatrný, aby si snímač nepoškodil. Pokiaľ je však váha vzduchu poškodená, je najlepším riešením jej výmena, ktorá nemusí byť práve najlacnejšia, no je veľmi jednoduchá.
 
Užívateľov profilový obrázok
hello_its_jurja
Príspevky: 46
Registrovaný: 21.11.2019
Auto: E60 530dA 160kW '04
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Štvrtok, 14. Januára 2021, 14:47

už som pochopil.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Štvrtok, 14. Januára 2021, 17:37

No citat to nejdem, lebo to su len teoreticke principy.. EDC16 ako ma on v aute ide bez vahy vzduchu normalne, pretoze je tam SW implementovana simulacia merania hmotnosti vzduchu na zaklade jeho teploty a tlaku. Takze chyby sa zapisu ale auto pojde, v niektorych pripadoch kedy vaha meria malo dokonca pojde lepsie.
 
Fusko61@gmail.com
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 7.1.2021
Auto: E46 318diesel
Kraj: Žilinský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 16. Januára 2021, 07:34

No vidíte ďakujem pekne a áno bola to vadna váha vzduchu. Mam v riti aj zhavice aj pravý tlmič mi tečie. Airbag mi svieti no úžas... No nič čakajú ma krásne výdavky
 
jurasek
Príspevky: 155
Registrovaný: 29.11.2008
Auto: E46 sedan 320d 330xi
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: prievidza

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 16. Januára 2021, 16:12

fusko tu si na takýchto typkov musis zvyknut.. ...Kazdy tu je majster sveta.. ja som mal motorizaciu diesel pred 15 rokmi teraz mam benzin..Ale u 320d som menil vahu kazdeho pol roka..Ale mne len trhal vykon.. nerobilo mi to co tebe.. .. no ak ti nieco robi.. Nezerie ti olej.. ci mas este kompresie ok.. vies tam moze byt vela moznosti.. Ak mas prachy daj si ju na rampu premerat vykon a mas odpoved vyriesenu ..
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Streda, 20. Januára 2021, 16:59

Fusko61@gmail.com napísal:
No vidíte ďakujem pekne a áno bola to vadna váha vzduchu. Mam v riti aj zhavice aj pravý tlmič mi tečie. Airbag mi svieti no úžas... No nič čakajú ma krásne výdavky

Poliak by ti povedal: BMW to jest tak - będziesz mieć wydatki.
 
Fusko61@gmail.com
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 7.1.2021
Auto: E46 318diesel
Kraj: Žilinský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 23. Januára 2021, 12:14

Chlapi... Dá sa dáko opraviť ta váha vzduchu. Nová ma stala 80eur starline a stará bola zlá tak na cca 30 percent až taky rozdiel to nie... Ci to môžem dáko skúsiť predať za 30cku aspoň 😉 alebo vyčistiť alebo ozaj zahodiť to mam...
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 23. Januára 2021, 12:37

Starline vaha.. ti jebe. :D
 
Fusko61@gmail.com
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 7.1.2021
Auto: E46 318diesel
Kraj: Žilinský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 23. Januára 2021, 12:39

Prečo... Véd ide
 
Fusko61@gmail.com
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 7.1.2021
Auto: E46 318diesel
Kraj: Žilinský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 23. Januára 2021, 12:40

Véd ide... A nové origos stoja aj 150...
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 23. Januára 2021, 13:23

Prosím ťa vymeň vzduchový filter lebo tu o chvíľu budeš znova s tým istým problémom. Tie sračky čo hltá tvoj motor zabijú každú váhu vzduchu ! Viem, mení sa to zložitejšie ako na benále a teraz je zima ale toto urob ihneď !
Každý čóro predajca ti bude tvrdiť, že je všetko vymenené ale skutek utek.
A hlavne tie kryty musia do seba presne zapadnúť ináč sa motor nažere toho svinstva čo je okolo.
Alebo mi odfoť svoje ruky a napíš mi aké máš náradie a ja ti poviem kto ti to urobí.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 23. Januára 2021, 13:47

Fusko61@gmail.com napísal:
Véd ide... A nové origos stoja aj 150...

Chlapec môj ty súťažíš o titul Fusko Roka 2021 ?
Veď takto si koleduješ o ..... Tebe to rozjebe agregát a chceš aby aj iného z toho porazilo ? Skončíš priviazaný na ťažnom za vajcia.
Tu sa chlapci snažia aby im autá fungovali ako tak primerane ich veku a opotrebovaniu. Ty by si mal ísť najskôr na Tuning fórum - Predajca roka :)
Preto ti tak jebnuto odpovedáme - úmerne tvojej ...ebnuosti.
Potom to auto predáš a máme tu ďalšieho zákazníka " Kúpil som auto od Fuska".
Pochop to už raz konečne, že máš starú vylietanú hajtru čo sa na nej odbavil tebe podobný deviant. A nikdy sa už nedivím tomu, že každý črep si svojho majiteľa nájde. Ono je to takto medzi zemou a nebom odpradávna usporiadané.
Pokiaľ nie si schopný vstrebávať informácie - učiť sa a pracovať aj do neskorej noci aby si to ráno mohol znova rozobrať tak to radšej predaj a zájdi za nejakým dílerom či ti nepredá nové auto na lízing.
Boh s tebou, chlapec môj zlatý, a kúp svojmu anjelovi strážnemu aspoň za liter borovičky.
 
Fusko61@gmail.com
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 7.1.2021
Auto: E46 318diesel
Kraj: Žilinský

Re: Prosím o radu. Váha vzduchu???

Sobota, 23. Januára 2021, 14:43

Vieš nie každý máme toľko peňazí co ty... Cav

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], rayne, ynadalks a 24 neregistrovaných