... všetko o BMW ...

obchodna sekcia
 
BWind
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 4.1.2021
Auto: Toyota Aygo
Kraj: Bratislavský

Predvojnové modely BMW

Pondelok, 4. Januára 2021, 10:41

Ahoj všetkým. Zaujímam sa o predvojnové modely BMW, od licencovaného Dixi až v podstate po model 335. Mojou veľkou vášňou sú najmä kabriolety a roadstery. Zaujímam sa o detaily v karosériách, ďalej o možné zmeny a drobné rozdiely v karosériách či interiéroch, ktoré boli zrejme robené priamo na zákazku pôvodných majiteľov, tiež motorové prevedenie jednotlivých kusov modelových radov a možné drobné odchýlky pod kapotou, najmä modelových radov 327 a 328. A taktiež prvé roadstery Dixi, 315 a 319. Vítam každú informáciu, ktorá ma ako nadšenca historickej krásy poteší. :thumbup:
 
BWind
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 4.1.2021
Auto: Toyota Aygo
Kraj: Bratislavský

Re: Predvojnové modely BMW

Pondelok, 18. Januára 2021, 14:41

Ahoj, mám ďalšiu otázku k téme: nemá niekto vedomosť ohľadom používania karburátorov SOLEX pre BMW motory? Mám doložené, že sa prevažne používali v motoroch pre modely 327, 327/328 a 328 (podľa dostupných údajov typ 26 BFLV vertical). Ale z dostupných materiálov máme použitie vertikálov už od licencovaného Dixi, dokonca aj povojnová 507mička ich má. Vieme, či sa jedná rovnako o SOLEX, prípadne akej verzie u konkrétnych modelov? Ale aj pri vertikáloch u 327mičiek sú tu rozdiely, u ktorých neviem, či vznikli pri repase, alebo je to pôvodná verzia - jedná sa o vertikály s mriežkou okolo "hlavy" karburátora (pri niektorých starých snímkoch je okolo hlavy "riasa" z hrubej tkaniny), dokonca sa niekde jedná o karburátory akoby "zaliate" do bloku a tak prichytené o motor... Plus posledná otázka: niekde sa SOLEXy uvádzajú ako spádové. Je rozdiel vo vertikálnych a spádových karburátoroch? Ďakujem. :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných