... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Piatok, 15. Januára 2021, 18:48

Páni, ak môžem, trošku oživím tému - plánujem robiť čiastočný retrofit predných svetiel na moju E61. Pôvodné svetlá sú tzv. adaptívne, a teda natáčajú sa do zákrut. Nové budú rovnako tak s natáčaním, a ešte chcem aj Cornering. Svetlá sú úž doma, samozrejme bez jednotiek. Tie som plánoval prehodiť z pôvodných svetiel. Ale po debate s kolegom cez správy mi bolo povedané, že mi nebudú pasovať RJ SMC. Plánujem prehodiť aj LM za LM2. Chcem ho využiť naplno, preto budem odstraňovať jednotku AHL a naťahovať kábel do pôvodného konektoru.

Zaujíma ma ale, prečo vlastne SMC modul nepasuje - či je problém v komunikácií s LM2 (o čom pochybujem, pretože LM2 sa netýkal priamo faceliftu, mali ho už aj autá predLCI a teda s predLCI svetlami), alebo je problém skôr hardwarový, čiže nepasuje konektor SMC na svetlo. Katalóg totiž vyhadzuje, že diel je použiteľný aj pre predLCI aj LCI, dokonca aj na iné modely ako je napr. E90/91 atď... Takže som z toho jeleň.

Vie niekto objasniť presne, ako to je? Ďakujem.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Piatok, 15. Januára 2021, 19:27

Smc ti budu pasovaf:-)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Piatok, 15. Januára 2021, 19:41

Tak potom nerozumiem príspevku od Airbone-ho o dve stránky naspäť...
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Piatok, 15. Januára 2021, 20:08

Hw je rovnaky co si pametam....Dokonca v E60 sekcii niekto pisal ze rozbehal ahl na face z jednotkou v kastliku,ale uz si nepametam...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Piatok, 15. Januára 2021, 20:10

To samozrejme ide bez problémov. Len Cornering nepôjde, pokiaľ sa ponechá AHL. Resp. dalo by sa to aj s ním, ale už keď natiahnuť káble od PT-CAN, to už radšej natiahnem komplet a AHL vyhodím.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Piatok, 15. Januára 2021, 20:30

A naco ti je cele prisvecovanie? Ved to popri svetle xenonov ani nie je vidno...
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Piatok, 15. Januára 2021, 21:08

Ako vravel jeden nemenovaný mládenec po vlúpaní sa do obchodu - keď už je taká možnosť... :lol: Hlavne je to vec vkusu, proste sa mi to páči. A na bližšie vzdialenosti, napr. pri odbáčaní na rohu ulice je to lepšie ako xenón. Natáčací xenón má väčší význam skôr po normálnej ceste vo väčšej vzdialenosti v zákrutách. Píšem z vlastnej skúsenosti, čo som odpozoroval na iných autách.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Sobota, 16. Januára 2021, 21:55

Ak si si zaobstaral staré, 12 ročné LCI svetlá, tak to môže vo vnútri vyzerať aj takto, čiže žiadna sláva.

kiski napísal:
Ako vravel jeden nemenovaný mládenec po vlúpaní sa do obchodu - keď už je taká možnosť... :lol: Hlavne je to vec vkusu, proste sa mi to páči. A na bližšie vzdialenosti, napr. pri odbáčaní na rohu ulice je to lepšie ako xenón. Natáčací xenón má väčší význam skôr po normálnej ceste vo väčšej vzdialenosti v zákrutách. Píšem z vlastnej skúsenosti, čo som odpozoroval na iných autách.
Prílohy
IMG_20210114_154756.jpg
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Nedeľa, 17. Januára 2021, 08:14

To verím. Preto som si kupoval nové svetlá... Lenže som akosi zabudol, že nebudú pasovať štartéry xenónov, a podľa mojich info ani SMC moduly (samotné toto vlákno v tom neurobilo jasno)...

Nejakým takým ňuraním kade-tade po nete som vydedukoval, že SMC II spätne pasuje aj do predLCI svetiel, čo je logické, nakoľko SMC I sa už dávno nevyrába. Ale do LCI svetiel to už vice versa nejde, takže zrejme len SMC II. Ovšem či je moja dedukcia správna, to stále neviem. Možno ty budeš najlepšie vedieť, keď s tými svetlami robíš často.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Nedeľa, 17. Januára 2021, 11:22

SMC moduly sú rovnaké na pred facelift aj na facelift svetlách, takže tie môžeš použiť zo starých svetiel.

kiski napísal:
To verím. Preto som si kupoval nové svetlá... Lenže som akosi zabudol, že nebudú pasovať štartéry xenónov, a podľa mojich info ani SMC moduly (samotné toto vlákno v tom neurobilo jasno)...

Nejakým takým ňuraním kade-tade po nete som vydedukoval, že SMC II spätne pasuje aj do predLCI svetiel, čo je logické, nakoľko SMC I sa už dávno nevyrába. Ale do LCI svetiel to už vice versa nejde, takže zrejme len SMC II. Ovšem či je moja dedukcia správna, to stále neviem. Možno ty budeš najlepšie vedieť, keď s tými svetlami robíš často.
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: e60 natáčacie xenóny PROBLÉM

Nedeľa, 17. Januára 2021, 12:24

No dúfam, že keď to tvrdíš ty, tak to naozaj tak je. Čo som pozeral a porovnával tak zbežne tie konektory pre SMC modul na starých aj nových svetlách, tak je tam zmenených zopár pozícií pinov, mám to aj odfotené. Najhoršie je, že tie SMC moduly vyzerajú vzhľadovo všetky rovnako.
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 18 neregistrovaných