... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 09:23

jebete tu hmlovkarov, ale polovica klubu ani nekupi na pumpe o druhej rano vydojeny vrak bez toho, aby tam nebolo "americke svietenie", a to je strasne kchuuul a ganxta a ma to styl, spotrebu a prestiz.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 09:53

PKuncik napísal:
Co Tě tak žere? Protože takových kokotů máte doma taky dost a vocpodu jim tahají jak octávky f tdíčku a f plný palbě, tak i vylágrované bmw herky, nebo ne? A hlavně už je to brutálně ohrané a staré. Doba poskočila mnohem dál.
U nas som to nenasiel, zatial.. ked najdem updajtejem. A dobra rozhodne neposkocila dalej, akurat si nehonia nad decami na rotackach ale dvojkovych a pomenej trojkovych ovcach. :D
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 09:59

starynovy napísal:
U nas som to nenasiel, zatial.. ked najdem updajtejem. A dobra rozhodne neposkocila dalej, akurat si nehonia nad decami na rotackach ale dvojkovych a pomenej trojkovych ovcach. :D

Oj, tak potom už jsem starý a dál. No ono dál, spíše blíž k hrobu. Takový fosil bych řekl. U nás už se vocpodu moc netahá, aspoň ve městech ne. U nás se tahají na pumpách, stojí tam jako zmoklé slepice a čumí a obdivují své naleštěné káry. Většinou BMW a AUDI. A když je na pumpě ještě ruční myčka, tak to tam dohromady spolu ještě leští a měří si, kdo ho má většího. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11993
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 10:27

Dendooo napísal:
Može mi niekto objasniť aký má zmysel meniť vláknové žiarovky za LED ? :-k Lebo podla mňa:
- stojí to násobne viac oproti klasickým žiarovkám, pri lacných LED je zas mizerná životnosť aj svietivosť
- vyerá to dosť tuzersky keďže vačšina LED má teplotu nad 4000K, obvykle 6000K :-&
- rozsvecujú a zhasínajú sa "tvrdo" - nie plynule ako vláknové čo vyzerá tiež dosť zle, teda ak sa to nedá nakódovať do jednotky svetiel
- drvivá vačšina ani nie je homologizovaná
- pri niektorých autách sú s nimi problémy a paralelne k žiarovkám sa pripájajú odpory - zbytočná práca navyše a jediná výhoda spotreby sa eliminuje

Ale teraz vážne - zníži to napr. spotrebu ? Lebo tých ušetrených možno 20W na parkovačkách, smerovkách, ŠPZ a brzdových svetlách podla mňa neurobí na spotrebe vobec nič :-k Benzín obsahuje priemerne 8,89 kWh/l - mínus účinnosť motora a stary v alternatore sú cca 2kWh z 1l paliva, asi :-k
no samozrejme ze na E38 by som to nerobil ani ja, ale na F32 som mal jedine non-led svetla vzadu v smerovke a v brzdovke, tak som ich vymenil za led ziarovky hned ked som to auto kupil fungel nove, a odvtedy funugju bez problemov.. lebo to hlavne vyzera uplne kokotsky ked ti smerovka predna a na spataku blika "natvrdo" a vzadu to blika jak skoda 105. tak isto s brzdami.. takze u mna to bol jediny dovod.. kazdopadne na starsich autach uz to riesit najskor nikdy nebudem, tam je s tym veru viac problemov castokrat, kedze auto nieje celkom robene na LED osvetlenie tak tie ziarovky casto vydrzia radovo menej..
s tou teplotou si troska netrafil, kedze nebola rec o stretavackach napr. ale ledkove ziarovky do stretavaciek by som si teda nedal urcite nikdy, to nemoze fungovat..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 10:54

PKuncik napísal:
Oj, tak potom už jsem starý a dál. No ono dál, spíše blíž k hrobu. Takový fosil bych řekl. U nás už se vocpodu moc netahá, aspoň ve městech ne. U nás se tahají na pumpách, stojí tam jako zmoklé slepice a čumí a obdivují své naleštěné káry. Většinou BMW a AUDI. A když je na pumpě ještě ruční myčka, tak to tam dohromady spolu ještě leští a měří si, kdo ho má většího. :D

J tak to sedi, resp. sedelo pre-Corona tieto skupinky na pumpach cele dni, vonku pod dazdnikom. :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11993
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 12:28

PKuncik napísal:
Oj, tak potom už jsem starý a dál. No ono dál, spíše blíž k hrobu. Takový fosil bych řekl. U nás už se vocpodu moc netahá, aspoň ve městech ne. U nás se tahají na pumpách, stojí tam jako zmoklé slepice a čumí a obdivují své naleštěné káry. Většinou BMW a AUDI. A když je na pumpě ještě ruční myčka, tak to tam dohromady spolu ještě leští a měří si, kdo ho má většího. :D

myslis takto? este by som chcel vediet co je na tom zle, a preco si myslis ze mas dovod byt povysenecky oproti tomu? radsej treba asi chlastat a fetovat..
Obrázok
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 12:42

Fuxxo napísal:
myslis takto? este by som chcel vediet co je na tom zle, a preco si myslis ze mas dovod byt povysenecky oproti tomu? radsej treba asi chlastat a fetovat..

Ale no tak. Neber to tak vážně. Mimochodem proč si myslíš, že ti co tam na té fotce stojí, taky nechlastají a nefetují? :P
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 13:01

Nejaky vztahovacny dneska.. kazdy, okrem fuksa, vie aky "zraz" na pumpe sa mysli.. :D Inak lepsie asi nic, nez zavadzat na cerpacke, neviem preco to porovnavat s fetovanim.. to robia aspon doma, kde mi to je na kokote.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 13:10

o nejakej takej lekcii slusneho spravania na pumpe by mohla ta vysoka skola zivota spravit prednasku, lebo maloco ma vie tak vytocit ako kokoti, co odstovi auto na stojane, kde ak vobec natankuje za 5,20, casto ani netankuje, ale ide si dovnutra dat "expreso" a hnusnu vatovu bagetu, este sa vystat, opacit predavacku, ci mu nespravi preblaf za pultom, a kedy tedy vyjde von, pokochat sa svojim cetelemovym sebaveodmim... a otvori kapotu a zacne kontrolovat olej, dolievat ostrekovace, potom si ide po kompresor a fuka do gumy, v ktorej ma uz 3 mesiace klinec, ale 5 eur za zalepenie pneu je moc, a naco, ked staci raz za 2 dni dofukat. a vobec ho nejebe, ze 3 auta cakaju na jeden stojan.
Ked mas nahodou nejaky 6 valec, tak si mozes dovolit aj zastavit presne v strede medzi dvoma stojanmi, aby sa nedalo ani k jednemu ist.
Ja pici aj na prazdnej pumpe o druhej rano ak mi treba stat, tak najprv zaplatim, auto odtiahnem az potom idem na wc, ale niektori ludia to proste nerobia naschval, oni to proste robia, lebo lepsie nevedia. nulove eq. Mimo proud boys na sepletach su v tomto este oberkokoti vodici dodavok co vozia opatrovatelky do rajchu. On zastavi, vypusti supicie sa nazobat, a potom tam kokot stoji a caka 20 minut, kym zas pricvalaju naspat do auta.
ach, zas som sa opustil.
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 13:16

aj aj som tuzer bo som si dal do cuvacich svetiel 10€ cinske ledky aby mi to svietilo 3x silnejsie a aby som nezahalal dal som ich aj do hmloviek, prepojil cuvacky s hmlofkami nech cuvacky svietia este silnejsie a trochu do cervena bo cez to silne cisto biele svetlo som nevidel ako daleko som od bielej steny :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11993
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 13:19

stary: neviem veru, uz na take nechodim :-D a ked idem, tak na taky ze sa tam ani neda zaparkovat, ako na foto vyssie :-D

na druhej strane je pravda, ze tam je extremna koncentracia retardov na takychto zrazoch co sa nevedia spravat..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
PKuncik
Príspevky: 296
Registrovaný: 19.12.2020
Auto: F07, N55
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 13:24

ice.blade napísal:
aj aj som tuzer bo som si dal do cuvacich svetiel 10€ cinske ledky aby mi to svietilo 3x silnejsie a aby som nezahalal dal som ich aj do hmloviek, prepojil cuvacky s hmlofkami nech cuvacky svietia este silnejsie a trochu do cervena bo cez to silne cisto biele svetlo som nevidel ako daleko som od bielej steny :D
:D=D> :thumbup:
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 13:27

boborjelotor napísal:
o nejakej takej lekcii slusneho spravania na pumpe by mohla ta vysoka skola zivota spravit prednasku, lebo maloco ma vie tak vytocit ako kokoti, co odstovi auto na stojane, kde ak vobec natankuje za 5,20, casto ani netankuje, ale ide si dovnutra dat "expreso" a hnusnu vatovu bagetu, este sa vystat, opacit predavacku, ci mu nespravi preblaf za pultom, a kedy tedy vyjde von, pokochat sa svojim cetelemovym sebaveodmim... a otvori kapotu a zacne kontrolovat olej, dolievat ostrekovace, potom si ide po kompresor a fuka do gumy, v ktorej ma uz 3 mesiace klinec, ale 5 eur za zalepenie pneu je moc, a naco, ked staci raz za 2 dni dofukat. a vobec ho nejebe, ze 3 auta cakaju na jeden stojan.
Ked mas nahodou nejaky 6 valec, tak si mozes dovolit aj zastavit presne v strede medzi dvoma stojanmi, aby sa nedalo ani k jednemu ist.
Ja pici aj na prazdnej pumpe o druhej rano ak mi treba stat, tak najprv zaplatim, auto odtiahnem az potom idem na wc, ale niektori ludia to proste nerobia naschval, oni to proste robia, lebo lepsie nevedia. nulove eq. Mimo proud boys na sepletach su v tomto este oberkokoti vodici dodavok co vozia opatrovatelky do rajchu. On zastavi, vypusti supicie sa nazobat, a potom tam kokot stoji a caka 20 minut, kym zas pricvalaju naspat do auta.
ach, zas som sa opustil.
bože, nemám čo dodať
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Pondelok, 11. Januára 2021, 13:29

Si daj do cuvaciek aj plamenomety, to je kazdemu jedno.. skor sa myslelo to co ti jebe do oci, ci uz ked ide kokot oproti alebo to co ti ani nejebe do oci ked brzi.. lebo tu LEDku co ma 30lx z pozadovanych 65+ este zatmavil foliou.. khuul.
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Utorok, 12. Januára 2021, 15:21

Policia SR - NA 50 VIAC AKO 100!👎

a tak teraz trpnem a rozmyslam, kedy naposledy som isiel po Roznavskej ](*,)
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných