... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

bmw e91 natačanie svetiel

Nedeľa, 20. Decembra 2020, 00:34

ahojte, mám e91 so svetlami s natačaním do zákrut no odkedy som auto kupil tak to nefunguje, po štarte vyšli svetlá hore a potom obe dole, pred cca týždnom mi prestalo chodit hore dole pravé svetlo, Svetlá mám naa pozicii AUTO a snímače na nápravách su okj petože som skušal zatažit kufor a lavý xenon sa nastavuje, pravý stoji na mieste. čital som že odchádza jednotka smc ktorá má na starosti ovladanie svetiel. no pisali tiež že pokial je táto jednotka poškodená tak auto hlasí chybu a zelená kontrolka pri spínači svetiel blika. Mne kontrolka pekne svieti ale natačanie nefunguje, tak isto naklapanie pravého svetla. neviete niekto čo to može byt ? rozmýšlal som že by som mohol skusit prehodit motorček z lavého svetla do pravého a zistit funkčost motorčeka na sklapanie svetiel. No neviem čo stým natačaním.

motorčeky su 2 ? jeden pre sklapanie a druhý na natačanie ? alebo jeden ovláda obe funkcie ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Nedeľa, 20. Decembra 2020, 12:10

tak zistil som od ex majtela.. že ked tukol srnku tak dával obe svetlá čistonové a kupil rovno s funkciou natačania. bude tažké to rozchodit ? čo všetko k tomu treba alebo tsači kodovanie ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Blooddog
Príspevky: 143
Registrovaný: 29.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Nedeľa, 20. Decembra 2020, 19:42

Jakub7 napísal:
tak zistil som od ex majtela.. že ked tukol srnku tak dával obe svetlá čistonové a kupil rovno s funkciou natačania. bude tažké to rozchodit ? čo všetko k tomu treba alebo tsači kodovanie ?
Od výroby/pred nehodou tam boli aké svetlá?
Tvoje auto sa nikdy ráno nezobudí a nepovie, že už ťa nemiluje a odchádza. Preto doňho môžeš nasypať toľko peňazí, koľko chceš.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Nedeľa, 20. Decembra 2020, 20:56

bixenon bol original mam aj snimače na napravach a ostreky svetiel. To natačanie svetiel do zakruty ma až tak netrápi. Ale pravé svetlo nechodí hore dole ani pri štarte a nereguje ani na to ked zatažím kufor... vybral som motorček a skušal zapinat svetlá.. motorček sa nehýbal tak som vybral motorček z druheho svetla a prehodil ich medzi sebou no lavé svetlo funguje aj s druhým motorčekom takže oba motorčeky su OK. čo by mohlo mat za nasledok že motorček na pravej strane nefunguje ?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Pondelok, 21. Decembra 2020, 21:46

problem bude asi so smc modulom - ten je na to natacanie, ak ho nemas, tak taku vec standardne nemas a ona by to mala riesit. mozon je ta riadiacka vadna, kto ho vie.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Utorok, 22. Decembra 2020, 13:49

Kľudne môže byť aj situácia, že SMC jednotka sa tvári ako ok, ale pritom je vadná... Ak je teda motorček v poriadku, ako sám píšeš. Nebolo by to prvýkrát...
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
Blooddog
Príspevky: 143
Registrovaný: 29.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Utorok, 22. Decembra 2020, 15:06

Síce nepíše, či to je pre-LCI, alebo LCI, ale na pre-LCI ak nemal pôvodne Xenón s natáčaním a nedorábal kabeláž na to, tak mu to nepôjde ani keď bude na svetle mať SMC modul (natáčanie je potrebné retrofitnúť)

Curve licht.jpg
Curve licht.jpg (92.74 KiB) 1466 zobrazení
Tvoje auto sa nikdy ráno nezobudí a nepovie, že už ťa nemiluje a odchádza. Preto doňho môžeš nasypať toľko peňazí, koľko chceš.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Sobota, 26. Decembra 2020, 21:48

No tak sa mi podarilo rozchodit natačanie svetiel (auto to má original zrejme kedže som to rozchodil)

čiže zatočím doprava svetlá sa natočia doprava ked zatočím dolava natočia sa dolava toto funguje nadherne na 100%.
lenže mám ešte jeden problém. ked zatažím kufor tak pravé svetlo sa nakloní dole ako má no lavé svetlo sa nakloní dohora čiže opačne.. takže budem oslepovat.
ako sa dá vyriešit toto ? prehodením SMC jednotiek ? alebo ked prehodím SMC jednotky budu sa zase natačat inak ako sa maju ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Blooddog
Príspevky: 143
Registrovaný: 29.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Nedeľa, 27. Decembra 2020, 09:39

Jakub7: Takže servomotor na ľavom svetle dostáva reverzné napätie v porovnaní s pravým svetlom (normálom). Keďže mám po ruke LCI AHL svetlá,tak som pozrel, ako veľmi blbuvzdorne je navrhnutý konektor, ktorý sa zapája do servomotorov pre automatické nastavenie výšky (keďže si prehadzoval servomotory medzi sebou). Konektor sa otočiť dá, ale nedá sa zaistiť. Takže túto možnosť vylúčime. Servo Motor Controler má rovnaké číslo dielu pre ľavú aj pravú stranu. Takže prehadzovanie je zbytočné. Tým pádom sa natíska otázka, máš to korektne nakódované??
Tvoje auto sa nikdy ráno nezobudí a nepovie, že už ťa nemiluje a odchádza. Preto doňho môžeš nasypať toľko peňazí, koľko chceš.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: bmw e91 natačanie svetiel

Pondelok, 28. Decembra 2020, 09:52

áno toto stým konektorom napadlo aj mna ale pozeral som to už 2x. Bohužial viac stým sám nevymyslím a tak dnes alebo v blizkej dobe naštívim niekoho kto sa na to pozrie a prípadne to prekoduje.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných