... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Ellwith0
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 23.12.2020
Auto: BMW 5GT 535d Xdrive
Kraj: Banskobystrický

RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 01:05

Ahojte, som čerstvým majiteľom BMW 5GT 535d Xdrive a chcem sa spýtať akú máte skúsenosť s runflat pneu a nie runflat pneu? Rozmýšlam či ich vymeniť za klasické alebo nie, pomohlo by mi pri rozhodovaní vedieť plusy, mínusy. Ďakujem za každú odpoveď!
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 08:13

Určite non runflat.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 08:26

nejaky argument by k tomu nebol?
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 08:50

Ja som kupoval vyhradne runflat
Moj argument: ked dostanem defekt vo vyssej rychlosti bez runflatu, kym zastavim rozslaham gumu a opravna sada mi bude na 2 veci, a rezervu zas neni kam dat
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 09:51

pri xdrive si musi uvedomit majitel auta, ze ak znici pneu, ci uz runflat alebo obycajnu, a pneu uz su dost zjazdene, bude musiet menit 4 pneu tak ci tak.
ak ma v aute EDC, tak pri r18 imho velmi rozdiel citit nebude, pri r19 uz mozno hej na f10/07, pri g30 uz ani pri r19 runflaty necitit.
Rozdiely su hlavne v nakladoch, runflaty sa rychlejsie zjazdia, su drahsie, okrem maleho defektu v behuni ich pneuservisy odmietnu opravit, menis vzdy par, pokial teda nie si dumb&damper.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 10:07

boborjelotor napísal:
nejaky argument by k tomu nebol?

No hej zbrklo som to napísal, moja chyba. Ja mám auto bez mechov (3er)tak za mňa non runflat, beztak je to tvrdé. S nejakým adaptivnym podvozkom to pracuje zrejme na nerozoznanie. Neviem aký tam ma šéfko podvozok a aké ma teraz pneumatiky či runflat, či klasika a ako je s nimi spokojný. Mám v kufri opravný sadu na defekt, prikupil som aj dojazdovku, ale bravam ju so sebou len sporadicky, iba keď idem na naozaj zlú cestu dakde doprdele. A zase keď trafis riadnu jamu vo vyššej rýchlosti, tak neviem či to aj runflat prezije.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 11:09

Ja som kupoval run flat a to z dovodu ze mam xdrive, rezerva nepripada do uvahy, dost cestujem, ked lapim defekt na dialnici na najblizsom moznom mieste sa zalepim(chap max 5km pomalou jazdou prejst s makkym kolesom)

Ale inaksie na vozenie po meste kupujem non run flat, aj zimne mam non run flat a musim povedat ze sa vzdy teším na prezutie, lahsie kolesa, maksi volant, maksie auto
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 11:14

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 05:34, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 11:44

aj defekt musis dofukovat, ak ti sfukne pod 1.0, tak neprejdes 80km ani nahodou, nevydrzis ten buchot zo stresu, ze guma uz je na salat a budes menit este aj blatnik. A rychlejsie ako 30-40kmh je to tiez uz jak jazda v akcnom filme, ked ta nahana 40 policajtov a rozstrielali ti vsetky gumy vratane kondomu po zaruke co nosis od puberty v penazenke.
reakcia volantu v zakrute je tak minus 3 sekundy, mas pocit ze sa vyjebes pri kazdom manevri. Ked som zil v BA, mal som 3-4 defekty do roka a vzdy take, ze prides k autu a lezi, a nikdy nie tak ze jeeej 20 stupnov, slnecno, bezvetrie. Vzdy bud 40 stupnov sahara, -10 a snezi a ked nie tak aspon leje ako z krhly. Za poslednych 10 rokov 2 defekty, jeden na runflate, ktory ma ubezpecil, ze na aute s EDC vzdy budem mat rft, druhy tento rok na karokve, prijebana kancelarska spinka ci co to je zo zosivacky, a asi milimeter od hrany disku, pneuservisak najprv podozrieval ventil, vymenil, zdalo sa OK, ale kedze teraz auto jazdi priemerne 1x do tyzdna nevsimnes si hned. az na druhy raz ked zas bolo sfucane zhruba na 1.2, tak nasiel tu marhu Keby som na aute mal priame TPMS tak by som tam runflaty dal tiez, lebo na r17 jebat, podvozek je tam aj tak hupavy makky.
Co mne najviac vadi na rft je to tahanie v kolajach/na nerovnej ceste, vzdy to cloveka trochu vylaka, ked ide po zjavne rovnej ceste na pohlad, a zrazu trhne volantom, clovek pocas tej polsekundy nevie co sa deje, take mikrostresy, obzvlast v zakrutach, ked nevies ci ides do smyku alebo kieho. A treba tie rft furt udrziavat na optimalnom tlaku, ovela viac na tom zalezi ako pri obycajnych pneu.
 
Užívateľov profilový obrázok
MatusRK
Príspevky: 284
Registrovaný: 16.4.2017
Kraj: Žilinský

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 12:29

Runflat má určite to jedno veľké + pri defektoch a dojazde , nieje to urcite nič príjemné keď musíš ostať stáť nahratý na krajnici R1tky v napicu úseku o 11 večer ako ja , aj ked to zrovna nebolo poruchou auta alebo defektom v mojom pripade ... ale inak je to diskomfortna tvrdá hlucna ťažká a volant-tahajuca kokotina, aspoň pri F10/11 z vlastnej skúsenosti. Tam to auto spohodlnie hádam aj o 2lvl po prezuti za klasickú gumu ( v oboch prípadoch rozmer 245/40/19 a edc podvozok).
Zas znova na druhej strane mince , som hneď po 1 sezóne bez runflat gúm asi 3 mesiace dozadu sekol klasickú gumu vo valale pri 50kmh asi 500m od domu na odlupnutej časti krajnice a ostal som imobilny , skúšal som teda na mieste použiť tu opravnú sadu že mám defekt , ale nepomohlo to, tak som teda ešte odbehol domov a na fúriku doniesol náhradné koleso a vymenil ho v snahe nepoškodiť gumu ešte viac jazdou, no po zložení kolesá som zistil že je z vnútornej strany profil gumy úplne na sračky neopravitelny. Ťažko povedať ako by sa konkrétne v tomto prípade zachovala odolnejšia runflat guma ...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?  Topic is solved

Streda, 23. Decembra 2020, 13:41

na F07 by som osobne volil takto:
- pneu do R19 - kludne runflat ak nejazdis vyslovene zle cesty
- od R20 je ten runflat fakt uz neprijemny a dal by som klasiku ak to jazdi po SR
samozrejme ratam s tym, ze tam je EDC ked je to 535
 
Ellwith0
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 23.12.2020
Auto: BMW 5GT 535d Xdrive
Kraj: Banskobystrický

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 22:03

PeqpeK napísal:
na F07 by som osobne volil takto:
- pneu do R19 - kludne runflat ak nejazdis vyslovene zle cesty
- od R20 je ten runflat fakt uz neprijemny a dal by som klasiku ak to jazdi po SR
samozrejme ratam s tym, ze tam je EDC ked je to 535
Vďaka za radu, momentálne mám obuté runflat na 245/45/19 diskoch.
 
Ellwith0
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 23.12.2020
Auto: BMW 5GT 535d Xdrive
Kraj: Banskobystrický

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 22:06

Abyssko napísal:
Ja som kupoval run flat a to z dovodu ze mam xdrive, rezerva nepripada do uvahy, dost cestujem, ked lapim defekt na dialnici na najblizsom moznom mieste sa zalepim(chap max 5km pomalou jazdou prejst s makkym kolesom)

Ale inaksie na vozenie po meste kupujem non run flat, aj zimne mam non run flat a musim povedat ze sa vzdy teším na prezutie, lahsie kolesa, maksi volant, maksie auto

Vďaka za skúsenosť, aký majú runflat pneu súvis s Xdrive? Vďaka
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Streda, 23. Decembra 2020, 22:13

suvis maju taky, ze ked mas napr. 5mm dezen na pneu a dostanes defekt, bez ohladu na to, ci mas run flat ci nie, budes musiet vymenit vsetky 4 pneu koli xdrive, takze musis ratat, ze ta to vyjde 200-300 eur viac za sadu pneu ako obycajne.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: RUNFLAT PNEU - ÁNO/NIE?

Štvrtok, 24. Decembra 2020, 05:59

No a ked dostanes defekt, nemozes si dat rezervu, teda mozes ale musi to byt take iste koleso a stym kupovanim vsetkych 4 nema bober celkom pravdu, plati jedno pravidlo, zadne gumy nesmú byt zodratejsie ako predne. Chytis defekt do zadu, v predu mas 3/4 dezen, tak predok nemusis menit len komplet zadok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných